Останнє оновлення: 21:25 понеділок, 1 грудня
вечір пародій
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Сергій Дзюба презентував 41-шу книжку і розповів, як збив світлофор (відео, фото)
Сергій Дзюба презентував 41-шу книжку і розповів, як збив світлофор (відео, фото)

Сергій Дзюба презентував 41-шу книжку і розповів, як збив світлофор (відео, фото)

Відомий чернігівський письменник, поет і журналіст Сергій Дзюба презентував свою 41-шу книжку, заінтригувавши її назвою «Несподівані зустрічі продовжують життя».

Хтозна, як там несподіванки, але сміх продовжує життя стовідсотково. Тому всі гості творчого вечора в «Інтермеццо» гарантовано будуть жити довше після читання пародій в авторському виконанні.

Пародії – це власне найулюбленіший вид спілкування з письменником, особливо в аудиторіях молодих студенток :).

Відомі люди, на кого Сергій пише свої пародії і рецензії, як правило не ображаються. Навпаки – це суттєво додає їм популярності. Бо виявляється, видатних пародистів в Україні усього двоє, а критиків – дуже мало.

Крім того, держава Україна, на відміну від оточуючих нас країн, не підтримує ані власних письменників, ані книговидання. А у переліку професій навіть відсутня професія «письменник». Тому їм доводиться представлятися ким завгодно, в т.ч. і журналістами. Тільки не тими, ким вони є насправді:

Сергій Дзюба також розкрив секрет, чому він на вулиці завжди такий зосереджений. Точніше, чому він дуже часто ніби не помічає відомих йому людей.

– Як правило, у мене в голові одночасно кілька інформаційних потоків: я щось планую, обдумую матеріал з останньої події, складаю вірш, - зауважує письменник із сподіванням на розуміння.

Сергій дуже любить ходити пішки. І якщо у Чернігові з цим дуже просто, то в перевантаженій людьми і машинами столиці з таким «автопілотом» трішки складніше.

Письменник розповів, як однієї гожої днини він… вирубив собою столичний світлофора.

Перебуваючи у власних думках, він зіткнувся зі світлофором настільки потужно, що той перестав працювати. І, якщо «техніка не вижила», то Сергія Дзюбу цей випадок надихнув написати пародію:

Власне, у автора багато веселих пародій. І про голих симпатичних відьом, і про Поплавського, і про деяких «мудаків». Причому, усі ці історії є бувальщинами. Про них – подальших публікаціях «Високого Валу».

Цікаво, що кількома годинами пізніше у КМЦ «Інтермеццо» відбувся літературний вечір молодих поетів, на якому молода талановита поетеса Ірина Кулаковська присвятила свою пародію Сергію Дзюбі:

Повертатись додому ніколи не пізно,
І ніколи не рано вертатись додому.
Ось і небо - таке неквапливе, знайоме, -
Я б носив за плечима його, мов Вітчизну.
Сергій Дзюба

Повертатись додому ніколи не пізно,
А о третій, вночі, навіть рано вертатись додому,
Щоб побачить тебе - незворушну, чужу, незнайому.
І зізнатись: люблю тебе, наче Вітчизну.

Так, я маю на комірі пляму помади,
Волосину сусідки і запах квіткових парфумів.
Так на те є пояснення, я до темна над ним думав
І, божусь, не вдававсь до державної зради.

І не слід мене бить черевиком по дупі.
П'яний я, ніби чіп, але тости були всі за тебе.
Ти така незбагненна, мов шторм, і я певен: ти - небо,
По якому натхненно літаєш у ступі.

Коментарі (25)

Лора | 2013-05-09 10:56

Лора
деметра Лорі
Лора
911
Лора
мама
З Кракатунчиком я під стіл, як ви висловилися, ще не ходила, бо зростала на інших книжках. Але донечці своїй, як підросте, почитаю, і не думаю, що це погана книга. Твори широковідомї чернігвської "дитячої" авторки, яка піаритья на кожному кроці - оце я б дійсно дитині не купила. Так що смаки різні.
Втім, питання в іншому. Я тепер точно знаю, що наша "літературно-журналістська тусовка" - таке гадюче кубло.... Впевнена, що багатьох із тих, хто анонімно пише тут на Дзюбу гадості, він наївно вважає непоганими людьми і може навіть думає, що у них приязні стосунки.
А жодного прізвища несправедливо ображених і нібито "потоплених" Дзюбою я так і не почула....

Надя | 2013-05-09 01:09

Дівчата, а хто така ця Ірина з Масанів? Ніколи не чула про таку літераторку чи журналістку. А "Кракатунчик" - то дійсно якась пустопорожня котовасія. Діти таке не сприймають, а дорослі поготів.

мама | 2013-05-08 21:30

Лора
деметра Лорі
Лора
911
Лора
тільки нічого не кажіть про кракатунчика! цей убогий у всіх сенсах текст важко читати дорослій людині - не те щоб дитині. це просто зразок графоманства. а щодо "бруду позаочі" (до речі, у вас тут помилка) - ви не праві. я в очі висловилася про діяльність дз., коли ви, мабуть, під стіл пішки ходили (може, з кракатунчиком) :) бо у ваших коментах погано проглядається смак і логіка :) ну, хто на чому виховувася...

Забелло | 2013-05-08 18:13

Я фігєю от літєратурной ізисканості і утонченості чернігавскіх дєвачєк і мальчікав філологав і паетав.
Глиюи літєратурнай мислі, сталби мови!
Патріоти Украіни в 7-м калєнє!!!

Лора | 2013-05-08 17:14

Лора
деметра Лорі
Лора
911
А обливати брудом людину поза очі можуть тільки аморальні люди.
До того ж жодного прізвища людини нібито "потопленої" Дзюбою ви мені так і не назвали. Отже, це ваші вигадки. І ви, мабуть, не уважно читали мої коментарі (звісно, злість і заздрість засліплює). Я не кажу, що Дзюба найталановитіший письменник, я кажу, що є у ньго цілком гарні речі (той же Кракатунчик). І дітей талановитих він підтримує, радить. Працюючи з ним, сама не раз була свідком цього.

911 | 2013-05-08 15:33

Лора
деметра Лорі
Лора
мабуть, ця лора належить до племені ірини з масанів і ***:)
бо серйозно дискутувати, а тим більше зашищати дзюбика можуть або наївні, або сліпі, або убогі розумом. словом - недалекі й обмежені люди :)

Лора | 2013-05-08 09:55

Лора
деметра Лорі
Ви знаєте, я чомусь так і подумала, що більшість коментаторів саме ті, кому Дзюба "перейшов" дорогу, "поети" і "письменники" :)). Не смішіть мене, що він реально міг когось притопити. Працювала поряд з ним кілька років - залишилося враження як про людину, яка завжди згодна допомогти. І талановитим дітям в тому числі (літературний конкурс для дітей і молоді діяв лише на його ентузіазмі). А щодо талановитих чернігівців, яким він нібито не дав ходу - назвіь хоч одне прізвище. Якщо такі талановиті - то надсилайте рукописи у київські чи львівські видавництва і прапор вам у руки, як то кажуть. Повірте, справді талановитим твором зацікавляться (Олена Печорна зі своєю "Грішницею" гарний приклад, як талант сам знайшов собі дорогу) Просто треба щось робитити, а не писати гнівні коментарі.

деметра Лорі | 2013-05-08 09:06

Лора
деякі з коментаторів і критиків дз. - філологи, які професійно розбираються в літературі й літературному процесі.
інші - поети й пистменники, які мають по одній або кілька книжок.
треті - ті, кому "перейшов дорогу" дз. приміром: нашептав на вухо тканку, що цього поета друкувати не варто у рпмках обласної програми. а цього й зовсім не варто, бо крім дз. поетів немає.
 четверті - журналісти, що добре знають словниковий завас, нахабство, безсовісність у професії та "здібності" трієшного рівня цього "піїта".
гадаю, є і громадські активісти, які часто солідарні з журналістами в оцінці цього "птаха" з реп’ящного гнізда.
і повірте, чимало коментаторів не змогли пробитися саме через те, що у нашому суспільстві домінують саме такі реп’яшні лідери.
  

Лора | 2013-05-07 10:38

Дуже цікаво було б дізнатися, чого власне у житті досягли коментатори і у якій галузі вони є широковідомими. Те, що Чернігів - глибока культурна провінція (це якщо дуже м'яко) воно зрозуміло. Але принаймні дитячі книжки у Дзюби дуже непогані. На відміну від дійсно графоманки Бор***, яке уже з усіх дірок лізе зі своїми примітивними опусами. Все більш-менш талановите виїздить із Чернігова, тож Дзюба на загальному фоні - ще нічого.
А закидати, що всі книги привячені дружині - то взагалі нонсенс. думаю, будь-якій жінці було б приємно :))

Дякую | 2013-05-06 18:40

Вважав, що тільки я такої думки.
Дякую геть усім чернігівцям за адекватну оцінку цього Дзюби - проффесора соціалістичного реалізму, справжнього поет-пристосуванця часів комуністичної системи.
По ньому яскраво видно, що система не змінилася.
Крім того, у Дзюби тепер є шанувальники і однодумці з "Ітермеццццо"...

Лара | 2013-05-06 17:08

Надії Кордовській
То молода російська поетеса і архітеткор Олена, яка вважає Дзюбика за свого наставника, тобто за великого поета.

деметра | 2013-05-06 14:12

Надя Кордовська
смію припустити, що дзюбик - новий муз (музик) цієї жінки :)

Надя Кордовська | 2013-05-06 13:11

А що то за жіночка на світлині? Нова Дзюбина муза?

Вітя Кордовський | 2013-05-06 10:25

 Виключено. Я ж не зовсім з глузду з'їхав і знаю усіх свої родичів. У нас з Іриною, як казав Станіслав Хрикін, "шапочное знакомство".

деметра | 2013-05-06 10:13

Читач
А ірина з масанів раптом не родичка віті кордовського?

Світлана | 2013-05-05 17:28

СКІЛЬКИ РОЗВЕЛОСЯ ВЕРСІФІКАТОРІВ. ДЗЮБА, ЛАУРЕАТ БІЛЬШ НІЖ 20 ПРЕМІЙ, ПОЛОВИНУ З ЯКИХ ПРИСУДИВ САМ СОБІ, ВИДАВ 41 КНИЖКУ НА 600 СТОРІНОК.!!! і ВСІ ПРИСВЯЧЕНІ ДРУЖИНІ!!! ЦЕ Ж ТРЕБА ТАКОЮ БУТЬ *** !!!

Читач | 2013-05-05 15:51

Ви даремно так про Віталія Леуса.Він не графоман, на відміну Дзюби, а сумлінниий письменник. Він не був, як не було й інших письменників на презентації Дзюби, тамбуло кілька молодих поетів, серед них і Ірина з Масанів.

Юрій | 2013-05-05 14:07

деметра
підказка
Та хай бавиться, . чим би не тішився, аби не плакав

підказка | 2013-05-05 14:03

деметра
беатричу він давно задовбав. дякуйте богові, що не користується інетом. а то задовбав би і всіх вас, розумників і доброзичливців :-)))

деметра | 2013-05-05 13:48

Люди добрі, кому ви пишете? Цей ман не вміє користуватися комп’ютером.
І не бачив зроду Інтернету :) Він мислить і творить штампами початку минулого століття...
Лише погляньте на цей неадекватний вираз обличчя і трьох шанувальників у залі і зрозумієте: хай забавляється. Бо що ще робити, коли на роботі не напружується. А хто підкаже, чому на фото не видно Беатриче, тобто Тетяни?

555 | 2013-05-05 13:34

а мене найбільше вбиває слово "журналіст" поряд із цим чоловіком.
то що він письменник і поем, і ще казнащо - мені байдуже. дійсно - широко відомий граф*** у вузьких колах.
але що і коли він написав жуоналістського, корисного для людей, читачів??? лише опуси про себе, свою дружину і ніби творчість.
чи він коли розкрив бодай одну проблемну тему? ні. чи він бодай коли вник у якусь тему? ні. суцільне ПОВЕРХАХХАПАЙСТВО.
він же досі НЕ вміє набирати тексти на компі! наймає набірницю для
того, щоб та набирала ДОКТОРСЬКУ дисертацію його дружіні! жах
це що ж за доктор у 21 столітті, який не може ввімкнути комп?
словм - обоє притрушені й нахабні.
окрема тема - про вміння цього мана чи мена виклянчувати кошти на свої опуси і працевлаштування по головах людей...
  

Ірина Кулаковська | 2013-05-05 01:20

Як корисно іноді прочитати пародію на Дзюбу в потрібному місці в слушний час: і молодою тебе визнають, і талановитою, і навіть поетесою.

Дзюбам | 2013-05-04 21:47

Був колись гарний революційний бойовик ""41-й" .
Фінал повчальний.

"Відомий" | 2013-05-04 21:41

Потішило слово "відомий" :) Кому відомий? Чим відомий?
Широко відомий у вузьких колах?
41 книжка?
Чого? Як каже Діма Пучков, "шлак"?
З тих 41 книжок непевно пригадую лиш одну назву - щось там про мавпу і кулемет. І то запам'яталося лиш тому, що назва тупа.
Ото й уся "відомість".
Втім, це все лірика...
А суть полягає в тому, що КНИГИ ВИМІРЮЮТЬСЯ АЖ НІЯК НЕ ШТУКАМИ!

Нимидора | 2013-05-04 15:41

Серьожа Дзюбик - великий граф***. Тільки у його дружбана Віті Леуса, такого ж графо***, є понад 50 книжок, але він набато старіший. Думається, що Дзюбик відзначить своє 60-річчя сотою книжкою, тобто наздожене графа Льва Толстого. Випиймо мінеральної за це!
закрити