
Тепловий грабунок – для населення, "громадські слухання" – для ТЕЦ
Фарсом можна охарактеризувати те, що міська влада назвала громадськими слуханнями на тему "Про тарифи на послуги теплопостачання в м. Чернігові".
Чернігівська міська влада зробила все можливе для відсторонення громадськості від впливу на це рішення.
Це були не громадські слухання, а збори трудових колективів ВАТ «Облтеплокомуненерго» та Чернігівської ТЕЦ фірми «ТехНова». Вони майже одноголосно затвердили проект підвищення тарифів на послуги теплопостачання для всіх жителів.
Воно і не дивно – ці ж підприємства є основними виробниками тепла в місті і напряму зацікавлені в підвищенні тарифів.
Методи, за якими міська влада провела ці так звані «громадські слухання» не витримують жодної критики.
По-перше, приміщення для проведення слухань виділили таке, що знайти його було дуже важко та й розраховане воно не більше, ніж на 70–80 чоловік. Це був якийсь актовий зал «Облтеплокомуненерго» на вулиці Рокосовського.
Водночас в місті є низка інших відповідних за місцезнаходженням та місткістю комунальних приміщень. Наприклад, міський палац культури (колишній «Хіміки»). Проте міська влада створила максимально незручні умови при виборі приміщення.
По-друге, як стало відомо представнику громадського руху «Новий Чернігів» з слів одного з працівників підприємств (який зі зрозумілих причин побажав залишатися неназваним), працівників ТЕЦ та «Облтеплокомуненерго» централізовано автобусами доставили до приміщення проведення громадських слухань вже о 16:00. Це при тому, що офіційно міська влада призначила громадські слухання на 17:00.
Тож не дивно, коли громадськість, журналісти та деякі представники місцевого депутатського корпусу дісталися до місця проведення слухань на заявлену 17 годину, в залі всі місця вщент були зайняті централізовано доставленими працівниками ТЕЦ та «Облтеплокомуненерго».
Що ж стосується самих тарифів, то обґрунтування їх підвищення ініціатори зводили до традиційно абстрактного «зростання операційних витрат підприємств на виробництво і надання послуг з теплопостачання».
Тарифи мають підвищитися майже на 18 %.
Але калькуляції, розрахунків, чому саме на стільки підвищується вартість послуг, так ніхто і не надав. Тож наскільки економічно обґрунтоване таке підвищення залишається під великим сумнівом.
Лідер громадського руху «Новий Чернігів» Серій Кнуренко, виступаючи на цьому зібрані, наголосив зокрема на наступному:
«Всі структури, що виробляють тепло для міста - це ТЕЦ та котельні - належать громаді. Але міська влада здала цю громадську власність в оренду двом приватним структурам – це київська фірма «ТехНова» та ВАТ «Облтеплокомуненерго». Вартість оренди просто сміхотворна – кожен член територіальної громади Чернігова отримує в місяць 1 гривню 30 копійок. ... Переконаний, необхідно повернути ці підприємства до комунальної власності міста».
У зв’язку з проведенням цих «громадських слухань» та намірами міської влади підвищити тарифи на послуги теплопостачання громадський рух «Новий Чернігів» заявляє:
- про незадовільну оцінку роботи міської влади в сфері теплопостачання в місті Чернігові;
- про вимогу до представників міської влади надати чітку та прозору схему обґрунтування вартості тарифів;
- про необхідність повернення теплопостачальних підприємств Чернігова в комунальну власність міста – це реальний шлях до покращення ефективності роботи теплопостачальних підприємств та введення реальних обґрунтованих тарифів на їх послуги;
- про неприпустимість проведення громадських слухань в форматі, який мав місце 19 серпня 2008 р. Це блюзнірство над правом територіальної громади Чернігова впливати на дії та рішення міської влади.
На правах рівного доступу редакція готова надати слово іншій стороні.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11298 |
Посилання до теми:
11.08.2008 Грабунок: Підвищення тарифу на тепло. Оголошено громадські слухання
2.07.2008 Плата за квадрати: Нові тарифи на тепло та воду
23.06.2008 А ТИ сплатив комунальні побори?!
9.06.2008 На електричне опалення планує перейти Микола Кошовий
11.06.2005 Мер Чернігова Соколов здав „корупційну” Тойоту-Камрі
Коментарі (22)
Марко | 2008-08-21 20:59
Альберту - прихвостню | 2008-08-21 19:35
Гульберт | 2008-08-21 11:32
Альберт | 2008-08-21 10:50
Сергій | 2008-08-21 08:21
Це державний рекет.
Якщо вже порівнювати з 90-ми, то кажуть була тоді така послуга для підприємців: платиш частку прибутку, а тебе кришують. Якщо не хо - вивозять до лісу, прив'язують до берези і переконують.
У випадку з ТЕЦ - аналогічно: вибирати постачальника послуг і ціну НЄ ДОЗВОЛЄНО, користуйтеся послугами ТЕЦ по таких-то цінах.
Elani | 2008-08-21 00:27
Деякі з Вас (в тому числі Сергій - привіт, до речі;) ) звертаючись до регулювання таких питань виходять на глобальний рівень - Українське Законодавство. А це вже вибачайте, "птица полета не местного".
І взагалі, у нас не планова, а ринкова економіка - жити гарно та порогресувати та ні за що не платити - утопія.
А щодо монополій - то на те они й природні, що монополії. (курс мікроекономіки та політекономії). А якщо в я когось "висуванця" є кошти і бажання збудувати підприємство "Вася-тепловик" та стати гідним конкурентом і якісним постачальником послуг населнню - думаю ми всі будемо "ЗА". Алеж павнове... але ж... "маємо то шо маємо"
П.С.... а взагалі "халява" - дєло нєблагодарноє. Бо буває лише... ну самі знаєте;)
Сергій | 2008-08-20 22:45
("Продається" у лапках, тому що продажа має на увазі добровільний обмін.)
Сергій | 2008-08-20 22:37
А я не всі і я не хочу.
1.) НЕ хочу платити за опалення грунту взимку.
2.) НЕ хочу платити дерибанщикам, які захопили ТЕЦ.
3.) НЕ хочу платити за відкати корупціонерам.
4.) НЕ хочу платити за послуги, які мені НЕ потрібні - я хочу палити газ сам, у себе вдома. При цьому газу - невідновлюваного ресурсу - я спалу ЗНАЧНО менше!
... але справа в тому, що падлюки з №3 обслуговують інтереси падлюк з №2 і все це називається кримінальний злочин.
Сергій | 2008-08-20 22:28
Справа, як на мене, навіть не в ціні послуги. Справа в тому, що нема ВИБОРУ.
Перше.
Це називається природна монополія. Вона має контролюватися державою. Але державу представляють гадські дешеві чиновники. І як це робиться - показано на прикладі липових слухань. Так само раніше було зроблено з липовими слуханнями про такрифи Водоканалу.
Далі.
В даному разі ця "природна монополія" утримується таковою штучно. Людям ті самі мерзенні чинуші... забороняють ставити власне опалення. А воно було би в багато разів дешевше!
...
"А вобще политика в каждой сфере ..."
Це не політика. Це кримінальні злочини. Хабарі.
Агов, панове в УМВС! Ви тікі намети у торгашів відбирати вмієте? Он тут вище заголовок про те що конкретна особа "здала" корупційне авто, орендоване нза 1 грн. Так мені це не цікаво, мені цікаво - чому він НЕ за гратами, а за стінами міськради?!
Litvin-OFF | 2008-08-20 22:06
Elani | 2008-08-20 21:31
Да дороже, да платить больше - но платят же все (а Сергію, під ніком "Запитання" | 2008-08-20 19:20 - нагадую, що ВСІ жителі Чернігова платять. А хто неспроможний - оформлює субсидію. У тебе вона є? ;) ).
А вобще политика в каждой сфере экономику глушит, так что бессмысленный спор весь этот. А уж если и спорите - так хоть не надо "лажаться"...
Ответ для жителя Чернигова | 2008-08-20 21:15
Влад | 2008-08-20 19:48
Ветеран | 2008-08-20 19:29
Запитання | 2008-08-20 19:20
Энергетик | 2008-08-20 19:08
С большим сожалением сообщаю, что местная городская власть свершенно не принимает в этом участие. Она не становится сдерживающим объектом роста цен за счёт населения.
Да, повышается стоимость, повышаются расценки на обслуживание , но эти расходы при нормальной городской власти можно не перекладывать на плечи жителей. Есть фактор сбалансированных показателей, который уравновешивается путём урегулирования взаиморасходов структур производства, т.е входит в процес урегулирование статей доходов не за счёт повышения платы физическими лицами.
Так что всех умников попрошу почитать Курс экономики и ценообразования , и тогда сами убедитесь в бездействии власти и политике алчного пресинга на горожан арендаторов ТЭЦ и других прихлебателей - арендаторов. Жаль вскх жителей Чернигова, что имеете такую городскую власть. Ей на вас наплевать.
Житель чернигова | 2008-08-20 15:18
Почему никто из Вас не поднимает дебаты и не проводит слушания изменения тарифов на электроэнергию, на природный газ, почему никто не смотрит на порядок их изменеия?
Извесно ли вам что электричество и топливо в себестоимости теплоснабжения занимает порядка 70 %, все остальное - это материалы и работы на доддержание хозяйства вработоспособном состоянии и оплата труда рабочих. Тариф для населения не включает в себя рентабельности вообще.
Те же сами сотрудники теплопоставляющих организаций так же как и все остальные платят за отопление и гарячую вода как и все.
Кому не нравятся у нас в городе услуги по теплоснабжению и горячему водоснабжению пускай едут в другие города, греют воду в тазиках, и постоянно меняют пробки замой от множества электронагревательных приборов.
Бондарев Олександр | 2008-08-20 13:44
Ганьба Соколову! Ганьба всій чернігівській владі - виконкому і депутатам! Ви, нешановні, зрадники Чернігова, зрадники України!
Ржунемагу | 2008-08-20 13:08
Только и вразумительное было выступление Сергея Кнуренко. Ему то и аплодировали, даже работники структур власти и теплосетей. Все понимают, что ТехНова и другие арендаторы накручивают тарифы. За счёт обдирания людей. Политики городской власти в этом вопросе и не видно, и не слышно. Нет у нас в городе власти.
БЫЛ | 2008-08-20 12:02
Умнику | 2008-08-20 11:33
Все просто - в оренду в частные руки, еффективный контроль со стороны власти. Честные налоги (не так, как у Кнуренка).
А не все в коммунальную собственность, чтоб расскрадали
Саша | 2008-08-20 11:20
Якщо Сергій не розуміє цього, то хай і далі займається бізнесом і не лізе в міські справи.
Так, громадські слухання були для галочки, але ж не треба всяку чепуху розповідати. як вчора це робив Кнуренко. У мене вуха пухли від цієї маячні