Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Влада і громада
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігів: Процес створення Громадської ради розпочався!

Чернігів: Процес створення Громадської ради розпочався!

Необхідність створення дорадчо-консультативного органу при Чернігівському міському голові та початок цього процесу, – такі головні підсумки роботи круглого столу „Чернігівська міська влада: нові принципи взаємовідносин з громадськістю”. Захід відбувся з ініціативи Громадянської мережі ОПОРА 25 січня в готелі „Придеснянський”.

В роботі круглого столу взяли участь представники близько 25-ти громадських організацій та профспілок, політичних партій, засобів масової інформації, експерти та міська влада. На заході від початку до кінця був присутній Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Він виступив перед присутніми представниками „третього сектору” та презентував своє бачення основних принципів співпраці влади та громадськості. Серед них, – відкритість влади та вільний доступ до інформації, об’єктивність, координація дій та пряме спілкування, альтернативність обговорення шляхів розв’язання проблем та досягнення взаємозв’язку.

Від себе додам, що дуже хотілося б, щоб це не були просто слова, а справді, „нові принципи”, про які говорили під час круглого столу.

Міський голова виступив з ініціативою створення дорадчого органу: „Ще під час виборчої кампанії у мене особисто і у моєї команди виникла переконаність у необхідності створення реально діючого консультативно-дорадчого органа при міському голові – Громадської ради Чернігова. Продуктивний діалог між громадськістю і владою саме у форматі такого органа зможе забезпечити участь громадян у розробці і прийнятті рішень з питань, які мають важливе значення.”

О. Соколов запропонував розпочати відповідну підготовчу роботу і створити оргкомітет, який проведе відповідну роботу, розробить проект положення, структуру та напрацює персональний склад майбутнього органу. Мер пообіцяв за підсумками круглого столу підписати відповідне розпорядження і оргкомітет має розпочати свою роботу.

Присутні відразу перейшли до обговорення функцій та структури Громадської ради. Як зазначив Олександр Ломако, на його думку основним завданням цього органу повинна бути критична оцінка саме проектів рішень міської ради та розпоряджень міського голови ще перед їх розглядом сесії, напрацювання альтернативних та власних проектів та робота в „кризових ситуаціях” – коли в місті є якась важлива проблема і потрібне втручання громадськості.

Саме це може бути реальним механізмом впливу громадськості та політику міської влади та налагодженням нормального взаємовигідного ефективного діалогу.

Сергій Соломаха та Валерій Семенець назвали ще кілька важливих завдань Громадської ради. Вони зазначили, що система виборів не дозволяє однозначно стверджувати, що 50 депутатів міської ради презентують думку всієї громади. Більше того, як зазначив В. Семенець, вони фактично „узурпували” всю владу в місті. С. Соломаха додав, що зараз існує певний конфлікт між мером і радою, і йому потрібний органі, який зможе допомогти ці конфлікти вирішувати.

Станіслав Тавлуй висловив сумніви, що дорадча рада дійсно зможе впливати на політику в місті. „Я працюю в „третьому секторі” сім років і ніколи не повірю, що влада може ділитися своїми повноваженнями і дозволить комусь впливати на себе”, – зазначив Станіслав. Відповідаючи йому, Олександр Ломако висловив впевненість, що це залежить в першу чергу від того, як активно працюватимуть самі члени дорадчої ради і чи зможуть вони своєю активною позицією довести, що вони здатні і можуть впливати. „У мене тільки таке переконання і по-іншому бути не може”, – зазначив О. Ломако.

Стосовно персонального складу майбутнього органу, то більшість присутніх погодилися, що до Громадської ради повинні ввійти представники громадських організацій міста, політичних партій, що не мають свого представництва в складі міської ради, професійних та творчих спілок, підприємці та журналісти.

Олександр Соколов повідомив, що від міськвиконкому відповідною роботою буде займатися радник міського голови Михайло Газізов. Також, він запропонував включити до оргкомітету Олександра Ломако, як представника громадськості та лідера організації, що вже довгий час виступала з ініціативою створення Громадської ради та, власне і організувала цей захід.

З пропозиціями міського голови погодилися присутні на круглому столі. Олександр Ломако сказав, що він готовий займатися відповідною роботою. „Я більше за всіх зацікавлений в тому, щоб це не був чиїмсь „кишеньковим”, а дійсно дієвим органом. Зроблю все від мене залежне для цього. Ми в максимально швидкий термін випрацюємо проект положення про дорадчу раду та її персональний склад. Чекатиму ваших думок і пропозицій з цього приводу”, – сказав Олександр.

Отже, процес створення Громадської ради Чернігова розпочався і вже здається незворотнім. Протягом одного-двох тижнів оргкомітет проведе необхідні консультації та презентує результати своєї роботи. Саме після цього відбудеться наступний круглий стіл.

Свої пропозиції стосовно функцій, структури та складу Громадської ради Чернігова ви можете надсилати члену оргкомітету по її створенню на електронну адресу o.lomako@opora.org.ua

 

В’ячеслав КУЗЬМЕНКО,
„Чернігів Громадський”
(http://go.chernigov.net/)

Читайте також:

Коментарі (21)

аноним | 2007-01-31 15:03

Молодці ОПОРА!

Так тримати

аноним | 2007-01-31 12:12

Ляля, лялечка - " "ЯХТУ" так называть не стоит , а так и поплывет - лялькаючись". Я никого не хочу обвинять и превозносить, но есть факторы объективные : кто, что, когда что-то сделал для города полезного. У ОПОРЫ есть идея РАДЫ, что блин в этои плохого, появилась бы идея у кого-то дать всем в Чернигове по 1000 доларов, то и тут бы сказали , ну блин покупают всех, казлы, мешают нам бедно и тупо жить. Идеи и хорошие начинания надо поддерживать и брать в этом участие, а критиковать тем более что без позитива это Зависть и Черниговское жлобство. На что вЫ критики ещё способны. Юра, Оксана, Ляля, Саша. Пока.

Автор матеріалу | 2007-01-30 23:12

 Те,що у вас стільки злоби,а також те,що ви не полінилися,а сіли писати масово коментарі на сайті (хороші і погані) теж уже багато про що говорить!

 ОПОРА була і є і буде не залежною фінансово і політично громадсько-політичною мережею.

 І не варто постійно про нас думати,займайтеся чимось корисним,думайте про Україну і про Чернігів.

 А ми "міцно зуби стиснувши будем своє робити."

 Успіхів і добра всім!

Ляля | 2007-01-30 15:25

по-моему, ребята из ОПОРЫ просто делают себе удачную карьеру. А в политике (как и на войне) все средства хороши... Но главное чтоб никто ниче не понял :) У нас в этом плане - прекрасный город с прекрасным населением :) Остается пожелать успехов товарищу Ло, защитнику интересов... ;)

Ляля2Игорь | 2007-01-30 15:15

Конечно, отзывы могут быть разные в связи с вышесказанным. Но ход этот очень сильный. И плевать, что Соколову это тоже ситуитивно сейчас выгодно. Но он же не будет этим 5 остоянно заниматься. Главное, что поезд пошел!



Люди, ну не будьте вы все ТАК НАИВНЫ!!! Господин С. всех давно купил. Если еще не всех, то когда будет надо, докупит всех остальных. Продаст, а потом снова купит. Средств хватит. Или еще кто то верит что он живет в домике у тещи и носит последнюю рубашку, как это писали а его предвыборных газетах ???

Ляля2Патриот | 2007-01-30 15:10

Вони молоді і не зіпсовані. - Может и молоди, но кто вам сказал что не зипсовани?

Ляля | 2007-01-30 15:05

Сьогодні інтереси Опори співпали з інтересами мера. Вони це відчули і миттєво використали - по моему у них всегда у всех одни и те же интересы. Только для нас они их позиционируют по-другому и все по-разному.

Ляля2Аналитик | 2007-01-30 15:02

Идите расскажите бабушкам на лавочке или детям на ночь, что "Если опора будет действовать умно и когда будет нужно, обернет раду против Соколова, он страшно пожалеет. Но будет уже поздно." Соколов - глупыш, ОПОРА - скопище робингудов, всегда готовых бороться со злодеем... И поэтому теперь все будут жить долго и счастливо.

Ляля | 2007-01-30 14:56

третий сектор? убейте себя ап стену, везде уже четвертый сектор локомотив всех прогрессивных процессов... А мы еще обгоняем Африку и догоняем Юго Восточную Азию... И кстати, грамотеи, на украинской МОВЕ это НЕ ТРЕТИЙ сектор, а ТРЕТИННИЙ. Четвертый - ЧЕТВЕРТИННИЙ.

Місцевий патріот | 2007-01-30 12:51

 Ну ось і молодці всі. І справу правильну роблять і про майбутнє серйозно думають. А з якого боку в політику зайде ОПОРА не має значення. Вони молоді і не зіпсовані. Наберуться досвіду і вперед!

Костян | 2007-01-30 12:46

Что бы озеленить территорию нужна политическая воля?

Далеко мы зашли в горлопанстве и политиканстве...

Посмотрите старый советский фильм "Зайчик"- может он вас чему нибудь научит....

Тетяна Костяну | 2007-01-30 12:41

Я чітко розумію одне. Громадські організації мають забезпечити собі нормальні механізми для здійснення своєї діяльності, що може стосуватися будь чого, від озеленення території до створення нормальних доріжок для інвалідів біля підїздів. Але прийняття цих рішень має залежати не від політичної волі тієї чи іншої сили, а виходити з потреб громади.



До речі, Громадянська мережа ОПОРА завжди ініціювада себе як громадсько-політічна організація. Різницю пояснювати не треба?

Справжній "Місцевий патріот" | 2007-01-30 08:46

Якщо за справу взявся ММГ, то слід чекати, що за цим стоїть(якщо ні, то навіщо витрачати сили!) майбутній непартійний виборчий блок "Обери Соколова і К" за дуже незначних фінансових витрат порівняно з виборами 2006 р.

Хід правильний ! Крім того, лідери ОПОРи також отримають непогані шансі увійти у велику політику з парадного входу.

Бажаю усім успіхів!

Костян | 2007-01-29 23:00

Тетяна

++++

единственно, что я вижу, что вы путаете общественную деятельность (громадська организация чем должна заниматься?) и политическую деятельность ...

А разница между этими двуми понятиями как между меценатством и спонсорством..

Разницу улавливаете?

аноним | 2007-01-29 22:27

 Посмотрим, что из етого всего получиться.

 А то уже не раз пробивали, но реально не влияли на ети морди

Місцевий патріот | 2007-01-29 20:11

 Не потрібно робити передчасних висновків. Зараз процес тільки почався і ще дуже рано говорити,хто матиме на цей орган найбільший неформальний вплив - мер, депутатська більшисть чи опозиція, а може і хтось інший. У Опори теж є непоганий шанс - використовуючи одну із цих сторін у неї є шанс лобіювати свої інтереси. Ось і школа буде непогана для молодих політиків.

 В принципі,зараз у неї це непогано вийшло. Сьогодні інтереси Опори співпали з інтересами мера. Вони це відчули і миттєво використали. Як то буде надалі - побачимо.

Игорь | 2007-01-29 18:25

 Сильный ход!

 Я бы после этого недооценивал Опору.

 Понимаю,что в третем секторе конкуренция также большая и часто нездоровая, а Опора после этого четко выходит на лидируищие позиции (где была и так,но теперь это уже очевидно). Конечно, отзывы могут быть разные в связи с вышесказанным. Но ход этот очень сильный. И плевать, что Соколову это тоже ситуитивно сейчас выгодно. Но он же не будет этим 5 остоянно заниматься. Главное, что поезд пошел!

Тетяна | 2007-01-29 17:55

На сьгодні в місті склалася ситуація, коли громада, обравши своїх депутатів, юридично не має жодного впливу на процес прийняття рішень цими депутатами так само, як не може ініціювати розгляд жодного питання, яке б було важливе і нагальне для громади. Якщо шановний Костян знайомий з роботою міської ради, то він не може не погодитися, що цілий ряд соціально важливтх питань для міста не піднімаються і не вирішуються в силу багатьох обставин: або через те, що деякі фракції не бачать цих проблем або не зацікавлені в їх вирішенні.

 

Питання створення дієвої Громадської ради піднімалося громадськими організаціями неодноразово. Основне завдання Громадської ради - готувати та подавати на розгляд сесії готові проекти рішень, які можливо будуть корисні для громади. Подібні ради, до яких входять активні громадські організації міста, а також політичні сили, що не увійшли до місцевої ради, - успішна практика в усіх демократичних країнах та в багатьх регіонах України, як засіб громадського контролю за діями влади. Громадська рада не може знову ж таки юридично стати органом, який дублює повновеження міської ради, адже розгляд і затвердження того чи іншого питання залишається за депутатами міської ради.



Під час круглого столу було вирішено, що в робочу групу по створенню положення про Громадської ради Чернігова, де будуть сформовані її повноваження та функції, увійде член Громадянської мережі ОПОРА, як представник від громадськості. Нагадую, що до роботи робочої групи можуть долучатися й інші діячі з конкретними пропозиціями.



Нема нічого поганого в тому, що на даному етапі ініціатива громадських організацій про створення такого органу співпала з ініціативою міського голови. Який до речі цим виконує свої передвиборчі обіцянки.



Найголовніше зараз всім громадським організаціям акумулювати свої сили і зробити Громадську раду дійсно обєктивною, впливовою та здатною запропонувати альтернативні варіанти розвитку нашого міста.

Аналитик | 2007-01-29 17:12

 ОлексА, читая твой комент в очередной раз убеждаешься, что все в этом мире можна перекрутить до наоборот, что ты только что сделал.

 Об этой теме они уже полгода говорят и сейчас прекрасно использывали момент неразаерихи в мэрии. Такого больше может и не быть. Доказав Соколову необходимость такого органа и мэру и городу получили на него большое влияние еще на этапе создания.

 Если опора будет действовать умно и когда будет нужно, обернет раду против Соколова, он страшно пожалеет. Но будет уже поздно.

 Поэтому повторяю, что все скорее наоборот

Костян | 2007-01-29 15:30

Чет я не понимаю, чем будет заниматся громадська рада при миський ради?

 Т.е., миська рада и есть выборный орган который избрала громада, зачем еще одно ответвление в в виде громадськои ради при миськради?

Будь бы жив профессор Преображенский он бы обязательно спросил у этих уважаемых господ:: "Кто на ком стоял? Извольте выражать свои мысли яснее.."

Существует и второй вопрос, который по сути вытекает из первого :

Кто уполномачивал "опору" выступать от имени громади Чернигова, аи Соколову создавать дополнительную структуру дублирующую функции миськои рады? И кто за что ,конкретно, в конечном итоге будет отвечать?

А так получается обвешали себя дополнительными полномочиями и допольнительными структурами с непонятными функциями а толку 0.

ОлексА | 2007-01-29 13:59

Читая эту статью стало понятно, что Опора лягла под СОКОЛОВА
закрити