Останнє оновлення: 16:54 п'ятниця, 13 грудня
Війна з символами
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Леніну відбили ніс і руку до дня народження Шухевича. ФОТО, ВІДЕО
Леніну відбили ніс і руку до дня народження Шухевича. ФОТО, ВІДЕО

Леніну відбили ніс і руку до дня народження Шухевича. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 30 червня, у день народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича, о 4:20 ранку, член Конгресу українських націоналістів Микола Коханівський з товаришами серйозно пошкодили пам’ятник Леніну біля центрального Бесарабського ринку у Києві.

Вони залізли нагору по драбині, кувалдою потрощили Іллічу обличчя і відбили руку.

Окрім того, на вулиці Боровського на стінах будинків з'явилися написи "Вулиця Романа Шухевича". Також аркуші формату А4 з аналогічними написами були наклеєні на під'їздах багатьох будинків.

Усіх учасників акту вандалізму забрали до Шевченківського РВВС.

Начальник Київської міліції Ярема повідомив журналістам, що, на його думку, "справа не буде довгою".
За даним фактом інциденту вже порушено кримінальну справу за ч. 2. ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Андрія Тарасенка, Миколу Коханівського, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта взято під варту і переведено до ізолятора тимчасового тримання.

Водночас у Центрі громадських зв’язків ГУ МВС України в Києві не виключили, що справа буде перекваліфікована за статтею, що передбачає більш суворе покарання.

Інтернетом поширена інформація, що саме цей Ленін знаходиться під охороною і занесений у міжнародний каталог ЮНЕСКО. Хоча в частині ЮНЕСКО інформація скидається на помилку. Згідно з даними офіційного сайту ЮНЕСКО, до даного переліку від України включено наступні об’єкти: Софійський собор, Києво-Печерська лавра, архітектурний ансамбль історичного центра Львова, геодезична арка Струве, букові ліси Карпат.

Тим часом представник Конгресу українських націоналістів (КУН) Степан Брацюнь оголосив, що його організація не має відношення до акції вандалів, які пошкодили пам'ятник Леніну в Києві.

- Ми не схвалюємо його поведінку, оскільки впевнені, що подібні дії повинні відбуватися в законній площині. Ми вважаємо, що є інші методи залучення уваги. Це акції, пікети та звернення до влади, - пояснив свою позицію представник КУН.

Більш того, він пообіцяв, що стосовно Кохановського організація застосує дисциплінарні заходи.

- Ми його вже попереджали, коли мав місце подібний інцидент з іншим пам'ятником. Можливо, він буде виключений з партії, можливо, буде призупинено його членство в ній, - припустив Брацюнь.

На заяви представників КУНу про непричетність організації до акту вандалізму швидко відреагувала партія «Братство» Дмитра Корчинського, яка на своєму офіційному сайті висловила готовність «прийняти Миколу Коханівського почесним членом до своїх лав».

За інформацією інформаційних агенцій
і авторського блогу bilozerska.livejournal.com

Коментарі (29)

галина-мудрая | 2009-07-14 12:44

НАКОНЕЦ_ТО СВЕРШИЛОСЬ!!!!!СКОЛЬКО МОЖНО ГЛУМИТЬСЯ НАД ННАРОДОМ И ОБХОДИТЬСЯ КАК С БЫДЛОМ___ТО ГОЛОДОМОРЫ_ТО ВОЙНЫ ОТ ЭТИХ САТАНИСТОВ ЛЕНИНЫХ _СТАЛИНЫХ И ИМ ПОДОБНЫМ КОМУНЯКАМ,,,кому нужны такие"шедевры"?777только сатанистам!...а как-же"НЕ СОТВОРИ КУМИРА"__А вы пресмыкаетесь перед шизофренниками и СТРАДАЕТЕ!!! вам-не стыдно????иметь такие идеалы???...слава БОГУ что нашлись силы и разрушают СИМВОЛЫ ЗЛА И НАСИЛИЯ!!!ПОКА БУДУТ находиться эти ваяния и изображения этих МОНСТРОВ до тех пор вы будете жить как изгои!! ПОДУМАЙТЕ И О СВОИХ ДЕТЯХ И ВНУКАХ!!!!! откажитесь от мысли и НАДЕЖДЕ ОСВЕТЛОМ БУДУЩЕМ-КОММУНИЗМЕ---это былаЛАПША нам всем....это ОНИ жили и жировали за счет наших жизней тка-же как и сейчас "красиво живут" олигархи ---наши кровопийцы...НЕ ГОЛОСУЙТЕ ВПРНТЬ ЗА КОММУНЯК!!!!

911 | 2009-07-09 14:17

А почему революцию подхватила молодежь.Это же факт.Значит ее не устраивала существующая буржуазно-олигархическая модель гос ударства.А что строится в Украине? Такую мы видели Украину в1991г.Конечно нет.Мы как всегда хотели социализма и быть средним класом.Мы не думали что у нас так быстро отберут всю собственность.Нагло используя свои президентские и депутатские полномочия образовалась та же буржуазно олигархическая модель.Так пускай хоть памьятники Ленину напоминают людям что не все еще потеряно.А тех варваров с молотками--судить.

революціонер | 2009-07-02 18:13

Саме Той
тільки можна позаздрити таким розумним розумовим здібностям, ти мабудь народився і живеш в Халявіні

Саме Той | 2009-07-02 17:21

Жидобандерівську сволоту - ту, що трощила памятку мистецтва а також їхнього вождя - злодюЩенка необхідно розстріляти. Разом із памятником Леніну необхідно відродити й усі памятники тов. Сталіну! Тільки тоді держава заживе краще!

рибак | 2009-07-02 12:44

Коммунисти били плохие потому что памятники розрушали а если сейчас розрушают то они патриоти Украини. Указ президента памятники которие относятся к голодомору и политическим репресиям должни бить демонтировани. Ленин умер в1924г а голодомор и полит репресии после1936г. По розмишлению некоторих "умников" Ленин руководил с небесов с тово света, если он попал под етот указ.

рибак | 2009-07-01 22:53

рибак
революціонерБендери - це місто в молдавії, а хлопці мабудь гагаузи????!!!!!!! не переживай так за свій орден, твоїв онукам коли не буде за що пива купити, продадуть на базарі, він ще там катується, а краще постав собі зуби, бо він зроблений з золота............
Я неупел заработать орден не втруде не на войне, Если будут онуки то нечего будет продавать, так что ти за меня не волнуйся. А этих "героев" Президент наградит орденом Ярослава Мудрого.

Шева | 2009-07-01 17:26

Я щось не розумію галасу. Хлопці виконували указ Президента, все по закону, а їх за грати. В цьому випадку ще і міліція по голові і руках получить.

революціонер | 2009-07-01 15:38

рибак
Бендери - це місто в молдавії, а хлопці мабудь гагаузи????!!!!!!! не переживай так за свій орден, твоїв онукам коли не буде за що пива купити, продадуть на базарі, він ще там катується, а краще постав собі зуби, бо він зроблений з золота............

рибак | 2009-07-01 15:26

Но есть орден Ленина. Может борци за свободу будуть отбирать у людей ордена и ломать а людей бить. Суверенна держава Украина идет в Европу. Позор на весь мир. Надо етих вандалов наградить орденом " бендери" за их" героизм"

революціонер | 2009-07-01 14:32

ой!!!!! а йому так краще, тепер він схожий на скіфську БАБУ!!!!!!!!!!!!! збирайте гроші "товаїщї" на ремонт, зверніться до путіна, а якщо не дадуть, можно з пластиліну доліпити

Максим | 2009-07-01 12:44

А я хочу сказати, що коли не тямлять як це робити,- то й не робіть.
Треба ж було прив"язати верх драбини до пам"ятника, ось тоді вже махай кувалдою з-за плеча, перед чим вже ніщо не встоїть. А потім би гранітну голівку в заплечник і до Дніпра. Думати треба. Тепер буде час думати в СІЗО.

седьмой | 2009-07-01 11:28

Ярик
хай депутатам лексуси кувалдами побють от тоди ми побачимо яки вони справжни патриоти

не партійний | 2009-07-01 11:22

а хай леніновці шухевичам носи побьють, їх всіх разом 2 партії посадять, дурних буде менше18557

Ярик | 2009-07-01 11:12

Точно обкурені з "жиру"бісяться. треба зовсім не рорзуміти що твориш, щоб лізти на пам"ятник , добровольно сісти у в"язницю. Дурні.

Джонік | 2009-07-01 09:41

OperЯкі ж вони молодці, якщо попались? Е-ех... Недорощені доморощені трощителі статуй :)
"Яка держава - такий і теракт" ©
Тю, вони на це і розраховували. Піар. Тепер вони не просто анонімні вандали, а конкретно визначені борці за історичну справедливість. А після СІЗо і взагалі - мученики режиму. Коротше, як той же Ленін за царя - імідж однаковий.

Oper | 2009-07-01 09:08

Які ж вони молодці, якщо попались? Е-ех... Недорощені доморощені трощителі статуй :)
"Яка держава - такий і теракт" ©

1207 | 2009-07-01 09:02

Воно,панове,дурних багато в різних "Проводах". Давайте все що не прописано в ЮНЕСКО порозбиваємо!? Таких Бандерівців до гілляки. Відповідати потрібно за все. Що ж тоді можна робити в других місцях, як в славетній столиці такі козли живуть? Ні, придурки,Вам народ України таких пам'ятників не поставить!!! Нема ума,рахуй каліка. А це назавжди.

седьмой | 2009-07-01 08:32

от пприедут московские националисти порозбивают бендеровскии памятники и все хотите зделать добро для украини порозбивайте голови кувалдой депутатам голови от тогда народ скажет вам с пасиба а то привикли в спину стрелять мирному населению
националистам для свого сушествования нужен враг

Дурак | 2009-07-01 08:00

Родной дедушка Ленина киевский еврей Сруль Бланк, навегнае, в магиле пегевегнулся... Ай-яй-яй

CCCP | 2009-07-01 07:05

Ленин жил, Ленин жив, Ленин будет жить !
Пролетарии всех стран, соединяйтесь !

Боливар | 2009-07-01 00:44

 "Доведемо зажравшимся владоможцям, хто є господарем своєї долі на своїй землі! Вони не дають нам жити - ми не дамо їм панувати!" - Сказано громко и пафосно, только вот ПРИЧЕМ ЗДЕСЬ ПАМЯТНИК ЛЕНИНУ? Ведь именно Ленин был одним из первых, кто объявил войну зажравшейся буржуазии и олигархическому капиталу, которые сегодня в нашей стране правят бал в условиях капиталистической реставрации...
Не туда вы свои силы тратите, господа-товарищи, не туда. Лучше бы заставили ответить президента на вопрос - где 10 шагов навстречу людям?

Ильич | 2009-07-01 00:30

Это типичное проявление оголтелого национализма в запущенной стадии психо-соматическокого расстройства на уровне позднего олигофренического вандализма. И доктора не надо. А если коммунисты свеженький памятник "борцям за волю" кувалдами растрощат - приятно будет ура-патриотам?

Шева | 2009-06-30 23:32

Погляд збоку
От із-за таких, слово "хохол" сприймається, як ласка.

Критег | 2009-06-30 23:31

Перед тем, что бы что-то разрушить необходимо, что-то постоить хотя бы того же уровня, что и было.
У нас научились только разрушать.

Погляд збоку | 2009-06-30 23:18

Д*біли. От із-за таких слово "Бандерівець" сприймається, як образливе.

акакій | 2009-06-30 22:49

Між Указом Президента та демонтажем памятника стоїть рішеня міськради.Як Рада вирішить знестиі назначить виконавця то тоді це буде по закону.А то всі верещать що закони не діють а самі і порушують.А тим анархістам за причинений збиток потрібно відповісти теж по закону.Розперезались.

Недоля | 2009-06-30 21:49

1 липня о 12.00 Конгрес Українських Націоналістів проведе пікетування Шевченківського районного управління міліції (вул.. Герцена 9) з вимогою звільнити з під варти Миколу Коханівського та інших активістів яких було затримано під час акції з демонтажу пам’ятника Леніну на Бессарабській площі.
  «Ми звернемося до міліції з проханням відпустити члена Конгресу Коханівського та інших активістів під підписку про невиїзд», - зазначив Степан Брацюнь.
  За його словами, учасники акції у своїх діях керувалися сумлінням українського патріота, указами президента Ющенка та бездіяльністю влади. «Існує три Укази Президента в яких чітко вказано, що пам’ятники та пам’ятні знаки особам, які причетні до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні мають бути демонтовані», - сказав Брацюнь.
  Це - інфа з сайту КУНу,
  http://cun.org.ua/ukr/content/view/2586/71/
    МО-ЛОД-ЦІ !!!!

Шева | 2009-06-30 21:42

УВАГА!
  Згідно інформації редакції сайту "Бандерівець", Андрія Тарасенка, Миколу Коханівського, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта взято під варту і переведено до ізолятора тимчасового утримання.
  Центральний Провід Організації закликає всіх патріотів України приготуватися до радикальних акцій по звільненню побратимів із застінків режиму внутрішньої окупації.
    Доведемо зажравшимся владоможцям, хто є господарем своєї долі на своїй землі!
  Вони не дають нам жити - ми не дамо їм панувати!
http://www.banderivets.org.ua/

Шева | 2009-06-30 21:39

Молодці хлопці!
закрити