Останнє оновлення: 10:46 понеділок, 27 травня
Церква
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Патріарх Філарет про заяву Кіріла: Все, що будується на неправді, буде зруйновано

Патріарх Філарет про заяву Кіріла: Все, що будується на неправді, буде зруйновано

Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ спростував слова Патріарха Московського КИРИЛА про існування в Україні єдиної Помісної православної церкви.

Як передає кореспондент УНІАН, про це ФІЛАРЕТ заявив, виступаючи під час святкової літургії біля пам’ятника Святому рівноапостольному князю Володимиру на Володимирській гірці з нагоди Дня Хрещення Руси-України.

Говорячи про єдину помісну церкву в Україні, КИРИЛ мав на увазі Російську православну церкву, але нам в Україні треба мати свою Помісну православну церкву”, - зазначив ФІЛАРЕТ.

“Все, що будується на неправді, рано чи пізно буде зруйновано, бо Господь терпить до часу”, - зазначив Патріарх.

“Хто каже, що з ним Бог, а насправді Божі заповіді не виконує, не любить своїх братів та сестер, з таким Бога немає”, - додав Патріарх.

ФІЛАРЕТ також закликав віруючих подолати “гріх, який розділяє нас”. “Бо гріх – це те, що розділяє”, - додав Патріарх. “І для того, аби ми побудували єдину Помісну православну церкву, нам треба любити”, - зазначив він.

“Господь побачить, що ми любимо, любимо наших супротивників, і тоді Господь зглянеться на наші молитви”, - наголосив ФІЛАРЕТ.

Як повідомляв УНІАН, під час спільної з Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ церемонії покладання квітів до пам`ятника жертвам Голодомору 27 липня Патріарх КИРИЛ заявив, що на сьогодні в Україні вже є Помісна православна церква. “Є Помісна церква в Україні, якби її не було – не було б сьогодні України”, - сказав КИРИЛ.

Але, за його словами, на тілі цієї церкви утворилися рани, які потрібно заліковувати. При цьому, за словами КИРИЛА, зцілення прийде тоді, коли ми слідуватимемо певним істинам.

Патріарх КИРИЛ зазначив, що першою з них є те, що паствою церковною є всі хрещені православні люди, незалежно від їхньої політичної орієнтації, від їхніх симпатій або антипатій, від їхнього розуміння історії.

“Це все паства єдиної помісної церкви. Якщо ми не проектуватимемо на наше церковне життя наші політичні уподобання, то ми звільнимо нашу дискусію від того фону, який сьогодні так обтяжує роздуми про майбутньому православ`я в Україні”, - заявив Патріарх КИРИЛ.

 

Коментарі (11)

Іван - росіянин | 2009-07-31 18:33

Співгромадяни, почитайте історика Карамзина і ви знатимете, як багато заплачено патріарху з Константинополя під час правління царя Бориса Годунова за перенос патріархії з Києва до Москви, а підкуп - аморальна дія. Міліардер В.П.Гундяєв - патріарх РПЦ Кирил, як свідчать російськи ЗМІ, людина аморальна. Як би він мав благородну мету візиту до України, він би не цілувався з Януковичем. Свідомі громадяни України сприймають візит Гундяєва-Кирила як образу.

admin | 2009-07-30 09:20

az34ew28
Нешановні гундяєви з друзями-нікарагуанцями! Забирайтеся зі своєю політикою геть гундєть і гондурасіть в іншому місці, а свої воплі можете залишити для відповідних статей Кримінального кодексу: розпалювання міжнаціональної і релігійної ворожнечі, державна зрада, зазіхання на територіальну цілісність і недоторканість України, образа національної і релігійної честі й гідності.
Двічі не попереджаю.

az34ew28 | 2009-07-30 09:13

нешановні ***

бабуля | 2009-07-30 09:11

Пишу на русском языке, чем вызову громадный шквал негодования, и все же: ЛЮДИ, ОПОМНИТЕСЬ!!! Не делите Бога! Вам что важно: вера или кто в данный момент ваш Патриарх?? Молитесь Богу на том языке, который звучит в вашем сердце, и Он услышит вас! Или каждый пытается претендовать на самого истинного православного? Бог един, и для Него не важно - москаль ты или справжний патриот, чти заповеди и живи достойно. Стыдно должно быть вам, панове!

О5к | 2009-07-29 23:19

Софокл
Не хотілося розмінювати ім яв еликого Філософа на пройдисвіта, але
по великому рахунку, ні Московська самозвана церква, ні її більша частина - Київський Патріархат не мають легітимності , але Філарет, вся провина якого в порядності і Патріотизмі, їде правильним шляхом відродження Нації. І як сказано в Свяченому писанії, що воздасться кожному по заслугах і встане все на свої місця, але Філарет – це Народний Патріарх, а голос Народу це Голос Божий, і хоча він може стане ним і не при своєму житті, але він ввійшов в історію як Праведник і Мученик за Святе Діло, бо був кращим серед Руськой Православної, тоді ще єдиної Церкви, а може і по великому рахунку справа зовсім не в ньому, не буде Філарета, буде інший і цей шлях, може і довгий, але він невідворотній.
Українська ПРАВОСЛАВННА АВТОКЕФАЛЬНА НЕЗАЛЕЖНА ПОМІСНА ЦЕРКВА БУДЕ, незважаючи всіх ряжених, яких ще буде немало.

admin | 2009-07-29 23:06

Софокл
Такий самий, як і московський після 1448 року. У нас світьська держава, де всі релігійні громади рівні в правах, і на коментарі закони московського "шаріату" не розповсюджуються. Якщо ж це гріх, то навіщо до нас їдуть грішники? :) Одним словом, про образу національної і релігійної гідності попереджую востаннє.

Софокл | 2009-07-29 22:52

Який Філарет ***?Православний світ не знає такого Патріарха! Хіба що він сам собі надав цей титул,а це великий гріх .Відомо,який поп-такий і приход.Уявіть собі на хвилинку,що ви одягнули штани з лампасами,шапку з кокардою,нашили маршальські погони и прийшли скажімо,до Генштабу і заявили,що тепер Ви тут самий головний.Нормальна людина цього не зробить,а якщо зробить,то реакція оточующих,має бути адекватною.Так і з Філаретом.Можна було б не звертати уваги на цього ***,але є люди,які свідомо чи ні ідуть за ним.А це дуже небезпечно.

A5y | 2009-07-29 22:28

Яка Ти(Ви) "православна!", то я хочу нагадти, що Господь заповідає любити Ворогів своїх як самих себе і ще говорити Правду . Так що пора здавати чергування та йти додому, або хряпути водочки і бігти на вокзал, поки квитки ще є.

Олег | 2009-07-29 22:23

Православна!
Кирило сьогодні насмішив: Папі можна, а мені - ні ))). Ну що тут скажеш?! Своїм політиканством веде себе не як православний, а як католицький Папа! Горе Вам з таким вашим "патріархом" і з вашою антиукраїнською зрадою. Приїхав цей Кирил сюди вирішувати свою проблему з дибільними козачками: Київ - наш Єрусалим! Ага! Тільки до "єрусалимської" церкви і народу не має жодного відношення. Але це не клопіт Києва-Єрусалима! У нас свій Патріарх!

Православна! | 2009-07-29 22:13

Який ти тільки грамотний, аж страшно! А що, може суд визнав москалів винними у смерті Романюка? А може то сам Філарет його "прибрав" щоб посісти його місце? І свобода твоя *** хай заткне свою пельку бо буде Тягнибоку те що і Червонію! Як вже ви достали своїм *** - те що можна папі римському, далай ламі і американським проповідникам не можна *** патріарху. Нічого, побіснуйтеся ще до виборів, а тоді побачимо...

А5У | 2009-07-29 21:16

Наш Патріарх Філарет, і не тому що дійсно поважна людина і щирий Українець пішов навіть на те , щоб поступитися 1 місцем в Українській церкві, за що Патріарха Романюка підло вбили москалі - Честь і Слава тим людям, які допомагали його достойно поховати під стінами Софії. Вони здійснили в своєму житті подвиг. Для них людей це може сама героїчна подія в житті і багато хто заздрять їм. Ще можна згадати, коли Поважні людини і Депутати України, на той час, лягали під колеса машин і не допустили Алексія в Софію. Зараз сором за всіх нас, вікрито , нахабно і безкарно ходить по нашій Землі і готує смуту ряжений. Де ж наша так названа «СВОБОДА» і патріотичні організації, що навіть Патріах повинен давати оцінку подіям.
закрити