Храм чи страм, або Обери собі церкву – гляди не помились!
«Можно перессорить все конфессии
Бог один, а вот религий – тьма
Создавать духовную агрессию
Разделять и властвовать в умах»
(Дмитро Полторацький)
Архіпастирський візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета – подія неабияка. Прибув Патріарх на храмове свято св. вмч. Катерини.
Проте у чималої частини зустрічаючих настрій був далеко не святковий. Зустрічали ці люди Патріарха дуже гаряче.
Гаряча груднева зустріч
Тільки-но перед очі попав анонс цієї події, стало очевидно: на зустрічі буде «весело». Все те, що накопичили жителі «походного храму» на адресу «расстригов и раскольников», феєрично виллється на адресу фізично присутнього Патріарха Філарета.
Так і сталося. Як за програмою. Були вийняті зі скринь усі накопичені раніше простирадла з написами криваво-революційним кольором. До них приєдналися нові простирадла з короткими посланнями (неоднозначне яке слово) на адресу Патріарха.
Саме храм св. вмч. Катерини був і є центром агресії московської церкви у Чернігові. Атаку викликала передача храму в 2006 році громаді Української Православної церкви Київського Патріархату. Хоча у громади УПЦ Московського Патріархату його при цьому не забирали. У храмі був музей.
Більше двох років через незаконне блокування храм та експонати музею були недоступні. Зараз храм переданий козацькій православній громаді і живе звичним парафіяльним життям. Проте залишається так званий «похідний храм», буржуйки якого четверту (!) зиму поспіль обдають димом білі стіни храму справжнього.
«Любов перевіряється при зіткненні з ненавистю»
Патріарх Філарет, незважаючи на свій 80-річний вік, не став міняти жодного пункту своєї програми. Попри чималий мітинг з обуреними пікетувальниками він спокійно пройшов до храму.
По закінченні ж Літургії довго давав інтерв’ю журналістам та благословляв козацький куліш, незважаючи не вигуки з боку віруючих – прихильників УПЦ МП.
На жаль, застосування політично-революційних термінів у контексті церки не лише виправдане, а й необхідне. Церква – це політична сила. Про це три місяці тому заявив Патріарх Філарет:
– От росіяни закидають на адресу Київського патріархату, що ми є політичною силою. А хіба РПЦ не є політичною силою? Саме так заявив їхній керівник Путін. На запитання журналістів про гарантії безпеки Росії він сказав буквально наступне: «Церква та ядерний щит». Причому на перше місце поставив Церкву. То чи не відіграє російська Церква політичної ролі в Україні? Відіграє.
А в Чернігові 7 грудня Патріарх закликав своїх прихожан до любові:
– Як перевіряється любов? При зіткненні з ненавистю. Тож утримуйте в серці любов, бо Христос сказав: «По тому, як любитимете один одного – пізнаю, що ви учні Мої». Самої правди недостатньо – ще треба любови.
«В чем сила, брат?»
Але не оминув Патріарх словом і тему перемоги УПЦ КП місцевого маштабу:
– Ми перемогли, бо стоїмо на правді, - наголосив Патріарх Філарет на проповіді у переповненому храмі. – Приклад святої великомучениці Катерини показує: Римська імперія програла, бо ходила кривими стежками. Свята діва Катерини перемогла, бо вірила у Розіп’ятого Бога.
Аналогії Патріарх уміє проводити блискучі: говорив про Римську імперію, а слухачам чулося про Російську.
Проте владика став і прямо говорити:
– Патріарх московський Кіріл говорить про Святу Русь, а думає про імперію. Ми – Русь. І ми за неї, але ми проти імперії. Кіріл хоче збудувати якийсь «руський мір», навіть включаючи до нього молдаван, а сам знову ж таки будує імперію. Вони хочуть бути великими – хай собі будуть, але без нас.
Поділяй і володарюй
Дві церковні організації, обидві православні, втягнуті у протистояння. За що вони сперечаються?
Відповіді будуть різні. В міру розуміння. Або, як то кажуть, «в міру розпусти» респондента. Доходи без оподаткування, місцина на в’їзді до міста, нерухомість, сфери політичного впливу... А може, суперечка за те, якою дорогою прихожан вести до Бога? За те, який обряд правильніший?
Це нагадує епізод казки про Гулівера. Оповідку про війну двох островів, що не могли розібратися, з якого боку бити яйце. Обидві сторони завзято доводять свою правоту, аж раптом... Ніколи не будучи належним на до жодної церкви, ні до релігії, я бачу в протистоянні дещо інше.
Очевидно, що церква дає можливість здійснювати вплив на людей незалежно від державних кордонів. Простіше кажучи – управляти на наддержавному рівні.
Чи не це ж мав на увазі Патріарх Філарет? Він говорив: «...РПЦ ніколи не погодиться на відокремлення Української Церкви. Адже для них це неможливо суто з політичних міркувань. Саме політичний фактор є вирішальним у цьому питанні.»
«Цукор подорожчав»
Отже церква (тобто організація) – інструмент наддержавного управління. Незалежно від того, як сприймають це «на місцях». Проте церкви, як і організації, можуть бути об’єдннані або розколоті. Релігії ж існують тисячі років. Їх поширюють або ж заміняють, як відпрацьований інструмент. Створюють за потреби нові течії...
Чули Ви, шанивний читачу, що цукор подорожчав? Не вірте! Цукор підняли в ціні. Казали Вам, що настала світова криза? Теж брехня. Всі фінансові кризи з початку XX сторіччя керовані і наживаються на них зовсім не випадкові сили.
Теж не випадково учили нас тому, що «християнство виникло і поширювалося». Нема некерованих процесів. Якщо щось відбувається – комусь це потрібно. Кому було потрібно введення християнства на Русі?
1020-ту річницю тої події ми нещодавно... святкували. Значить, очевидний насильницький характер заміни релігії на «імпортну» досі приховується.
Те саме запитання: кому це потрібно? Що б це мало значити? Чи не те, що християнство і зараз, через тисячі років, знаходиться у тих же руках і використовують його ті ж сили?
Пропонують вибір? Брешуть!
На дворі – XXI сторіччя. Нецентралізованих, незалежних релігій фактично нема. Вони або знищені, або затавровані як «варварство». На заміну совісті «сивих волхвiв» успішно поставлені релігії, спрямовані торами, талмудами, бібліями і римськими папами.
Зате у «цивілізованому світі» і в Україні зокрема є свобода віросповідання. Обирайте хоч серед православних церков з будь-яким підпорядкуванням, хоч з численних протестантських течій, хоч якусь східну релігійну екзотику.
Вибір – величезний. Але дечого Вам не запропонують.
Скажіть, шановні, чи потрібні спецбудинки або хоч які-небуть споруди для звернення до Бога? Чи потрібні посередники у зверненні до Бога? Якщо людина хоче звернутися до Бога, їй не обов’язкові навіть слова. Ви, шановний читачу, уявляєте собі звернення до Бога за правилами української ділової мови у вигляді письмової заяви?
Але різні церкви і тут пропонують вибір: пози спеціальні, готові тексти звернень... Це навіть не бланк заяви з проханням, це – стандартизовані прохання до Бога! Жах...
Єдиний вибір, якого Вам не запропонують – вибору між брехнею і правдою. Вибору, наприклад, між церквами/релігіями і безпосереднім зверненням до Бога (або до совісті – кому який термін зручніше). На такий вибір потрібно виходити самому.
Отже, останнє запитання: чи потрібні нам церкви для звернення до Бога? А релігії?
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 16832 |
Посилання до теми:
7.12.2009 Гаряча зустріч Патріарха Філарета прихильниками московської церкви. ФОТОрепортаж
7.12.2009 Патріарх Філарет у Чернігові: «Катерининська церква – свідоцтво перемоги». ФОТОрепортаж
8.12.2009 З життя духовної еліти: «Мерседеси» для патріархів і митрополитів. ФОТО
4.12.2009 Патріарх Філарет проведе богослужіння у храмі св. Катерини 7 грудня
25.10.2009 «Церковна» війна як дзеркало духовного життя Чернігівщини
14.05.2009 Архієпископ Амвросій одержав диплом «За самовіддане служіння Україні»
30.05.2008 Єпископ Амвросій злетів у небо! ФОТОрепортаж
18.09.2009 Битва за храм в Жуклі: Погляд «нападників». Відео
16.09.2009 Битва за храм в Жуклі: Погляд «постраждалих». Відео, ФОТОрепортаж
5.01.2009 Події-2008: Храм святої Катерини
23.05.2008 Катерининська церква: Рішення остаточне. Оскарженню не підлягає
Коментарі (50)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | 2011-01-02 11:51
Это всего лишь моя точка зрения.
Vasil | 2010-12-19 17:49
Василь Реалу | 2009-12-21 09:37
Реал | 2009-12-19 16:30
Баран ти промосковський
*********** | 2009-12-18 15:07
Это всего лишь моя точка зрения.
Православний віруючий | 2009-12-18 09:52
Щастя і моє розуміння Бога полягає не в тому, що я ототожнюю Бога з релігією чи з християнством. Ні. Розуміння Бога виходить з досвіду, особистісного досвіду Богоєднання, богоспілкування(молитва), і постійного відчуття промислу Божого у своєму житті. Але, це що я говорю не можна в повній мірі зрозуміти теоретично, хоча і так можливо.
Звичайно Ваша думка відносно релігії має право на життя - це Ваша власна думка. І будьте щасливими...але пізніше(на старості) згадаєте мої слова : "Без Бога Ви щасливими - не будете".
)))) Згадаєте, а був колись такий "пророк" )))
Редактор новин | 2009-12-16 08:25
А він тут до чого? Оце видно: не згасає його слава! :)
"... Мені як християнину не зовсім зрозуміло як можна бути щасливим без Бога"
То у Вас таке розуміння Бога. Воно полягає в тому, що без релігії Бога нема :) На жаль, таке розуміння має абсолютна більшість. Це дозволяє використовувати їх (релігії) як інструмент управління.
Православний віруючий | 2009-12-15 23:15
Віра(християнська, православна) спирається на таких речах:
1. Віра в Бога,
2. Віра у безсмертя душі(мається на увазі, що після смерті тілеснолї людина не уходить у небуття, скільки б років вона не прожила, а продовжує буття).
І вже звідси є виходять важливі такі речі як Божественна благодать, таїнства, молитва, аскеза, церква, духовенство і т.д. Але головне - є Бог, і є безсмертне життя (але яке воно буде, залежить вже від нас, у цьому житті, бо у нас є СВОБІДНА ВОЛЯ, заради життя з Богом - слід прикладати зусилля, досягати святості, звільнятись від гріха).
Щоб бути християнином, недостатньо лише ходити в храм раз на рік на Пасху, чи знати про православіє читаючи лише, наприклад, "Високий Вал", християни(нажаль не всі) віру переживають практично, коли вони відчувають промисел, присутність Бога у своєму житті...але це особисте.
Хочеться побажати пану Сергію щастя. Мені як християнину не зовсім зрозуміло як можна бути щасливим без Бога... але Вам пане Стах бажаю щастя!
А Церква - як Боголюдський організм, у якому людина з'єднується з Богом, дана нам в якійсь мірі для того, щоб ми були щасливими: у Любові, в Бозі - там щастя.
Це моя, суб'єктивна думка, але вона основується на досвіді...
Рейсмус | 2009-12-15 21:45
Странник | 2009-12-15 13:55
_____________________
Вкотре звертаю увагу подібних злобних псевдовіруючих, що коментарі не призначені для інформаційних кампаній, а тим більше - кампаній з обливання брудом і звинуваченнями. Будь-які коментарі з ознаками таких в подальшому будуть видалятися повністю.
А в чем, собственно, неправы предыдущие ораторы? Или, если нечего возразить по существу, в ход идут угрозы? Демократия рулит!
_____________________
"... в чем, собственно, неправы"
Совість розгубили.
Подальші суперечки з приводу модерування чорного піару вважаю недоречними.
Киевлянин | 2009-12-15 12:51
_____________________
Вкотре звертаю увагу подібних злобних псевдовіруючих, що коментарі не призначені для інформаційних кампаній, а тим більше - кампаній з обливання брудом і звинуваченнями. Будь-які коментарі з ознаками таких в подальшому будуть видалятися повністю.
Мебиус | 2009-12-15 11:00
Василь | 2009-12-15 10:07
яаа | 2009-12-15 10:02
Юрко | 2009-12-15 09:07
Реал | 2009-12-15 00:44
Реал | 2009-12-15 00:35
Рейсмус | 2009-12-14 22:29
українець | 2009-12-14 18:00
Мабуть, треба писати "ОПРИШКИ".
Не треба, нам ворогів, коли у нас такі захисники України, як росич?
Малорос | 2009-12-14 17:47
Юрко | 2009-12-14 17:03
Сергей | 2009-12-14 16:53
Вашей наглости и цинизму нет предела! При Сталине, в 1948 году ваша "каноническая Православная Церковь" праздновала 500-летие, в 2009 году, уже 1020-летие! Ну а в 2010 году наверное будете отмечать 2010-летие! Правильной дорогой идете товаисчи!
Василь - церковь это то что у тебя внутри, а будет два Василя , так и Господь будет между вами!
Редактор новин | 2009-12-14 16:50
Gora | 2009-12-14 16:27
Українець | 2009-12-14 16:15
Gora | 2009-12-14 16:13
Василь - *********** | 2009-12-14 15:23
росич | 2009-12-14 15:12
Не сумнівайтесь - ваша влада не надовго. Час розплати настане. не забувайте, що історія має властивість циклічно повторюватись (це я про Коліївщину, батька Хмеля, гайдамаків, опричників і інших народних месників). Ще не перевелись козаки, ще не згасла прадідівська слава.
*********** | 2009-12-14 14:22
А еще написано в Библии; "Не мечите бисера перед свиньями, иначе свиньи затопчут бисера и вас разорвут",. и еще "Не думайте о грехах ближних"
Читайте Библию, не лезьте в политику, не ввязывайтесь в распри.
Просто молитесь Богу. Где, в какой церкви? - Куда душа приведет.
У истинно верующего человека нет вопроса, где молиться- он молиться везде. Вспомните Саровского - Серафим Саровский молился в лесу на камне 1000 дней и ночей. И даже дикие звери ему подчинялись. Вот какую силу имеет молитва истинно верующего человека.
И необязательно читать молитвы уже написанные - если ваша душа открыта Богу, то ваша собственная молитва родится в вашей душе. Но это гораздо сложнее. Проще читать уже написанные молитвы и вдумываться в слова молитвы. Тогда отпадут многие вопросы.
Будьте честными и справедливыми по отношению к себе и своим близким. Подлость и предательство неугодно любой религии.
Косенко | 2009-12-14 13:55
Редактор новин | 2009-12-14 13:53
"... здесь мы видим неприкрытую ненависть к тысячелетней вере нашего народа" - може брехнею є твердження про насильницьке введення імпортної релігії - християнства?
"... злобствующий атеизм" - цитату зі статті можете дати?
Жорык | 2009-12-14 13:44
смогут убедиться.Иудина участь ему уготована.И он знает.
Gora | 2009-12-14 13:32
"Редактор новин" пишет, "Розумію Вашу стурбованість". НДа нет, любезнейший, я не взволнован и не обеспокоен. Я просто пытаюсь донести кусочек правды до ваших читателей, что бы они могли и далее распознавать в антиправославных публикациях голоса Ярославских-Губельманов, Троцких-Бронштейнов и прочих иуд.
Редактор новин | 2009-12-14 13:10
Operu | 2009-12-14 13:09
Далі йде констатація фіктів та певні висновки.
Щодо оплачуваного замовлення, а ти у свого хазяїна запитай, в якому він банку гроші отримує за твої статті та полиття брудом Церкви.
Gora | 2009-12-14 12:48
Oper | 2009-12-14 12:43
Далі йде констатація фіктів та певні висновки.
Щодо оплачуваного замовлення, а ти у свого хазяїна запитай, в якому він банку гроші отримує за твої статті та полиття брудом Церкви.
Семен-Олегу Головатенко | 2009-12-14 12:23
Далі йде констатація фіктів та певні висновки.
Щодо оплачуваного замовлення, а ти у свого хазяїна запитай, в якому він банку гроші отримує за твої статті та полиття брудом Церкви.
Настане час збирати каміння. Доберемося і до твоїх хазяїв. Всі Ваші банківські рахунки відомі будуть - як державу розкрадали, як народ гнобили. Відповідати треба буде. За все. Але тобі нічого не буде. Ти не постраждаєш і карати ніхто тебе не буде. Ти звичайний журналіст (можливо і непоганий). Але від тебе в цьому житті нічого не залежить. Ти робиш усе, що тобі скажуть. Лише твоя совість тебе покарає... З часом.
Редактор новин | 2009-12-14 12:08
Далі йде констатація фіктів та певні висновки.
Щодо оплачуваного замовлення, а ти у свого хазяїна запитай, в якому він банку гроші отримує за твої статті та полиття брудом Церкви.
Олег Головатенко | 2009-12-14 12:07
Далі йде констатація фіктів та певні висновки.
Щодо оплачуваного замовлення, а ти у свого хазяїна запитай, в якому він банку гроші отримує за твої статті та полиття брудом Церкви.
Я не про земний суд, ні. На таких як "Семен" ніхто подавти не стане, не бійтеся. Бо Той, кого б Ви мали боятися по-справжньому, вже все побачив і так. І оцінку, від якої буде важко "відмитися", теж дав.
Ряса с чужого плеча | 2009-12-14 11:56
Семен-Редактору новин | 2009-12-14 11:32
Далі йде констатація фіктів та певні висновки.
Щодо оплачуваного замовлення, а ти у свого хазяїна запитай, в якому він банку гроші отримує за твої статті та полиття брудом Церкви.
Редактор новин | 2009-12-14 11:17
Редактор новин | 2009-12-14 11:12
"клінучись" - це з якої мови?
"поливають брудом або вчиняють травлю" - а у вас що, шапка загорілася?
"отримати надприбутки" - угу, від фоторепортажів святкувань з храмів УПЦ МП таких "надприбутків" наотримували, що ого-го...
"Е. Коху та самому А.гітлеру" - а я знаю Лаврентія Павловича і ще багато страшних слів :)
"оскільки Ви виконуєте оплачуване замовлення" - ага, оце не знаю до якого банку бігти складати гроші за статтю! :)
Холодний | 2009-12-14 11:11
На днях еще одна казацкая церковь в Седневе была возвращена украинцам!
Семен | 2009-12-14 10:37
сергей | 2009-12-14 09:54
На днях еще одна казацкая церковь в Седневе была возвращена украинцам!
Православний Українець з Черніго | 2009-12-14 09:50
Ти щойно порівнів КП з язичниками задумайся!
революціонер | 2009-12-13 22:54
простий Українець | 2009-12-13 16:49
Спір про канонічність і не канонічність можуть вести тільки порядні люди, а не десятки раз зганьблені своїми ще витівками і брехнею, ряжені московські, навіть не попи, які своїми і діями і переляком ще раз підтверджують , що бояться Правди яку так нагло і безцеремонно десятиліттями ховали від людей. Можна брехати собі, можна брехати людям, але Він бачить і все розсудить і розставить по своїм місцям - це для істино віруючих які не не будуть бігати з плакатами і ганьбити Віру, а підуть і помолиться і за себе і за своїх ворогів.
Українська Церква все одно підтвердить і поверне свій статус і канонічність.