Останнє оновлення: 21:25 неділя, 16 червня
Спорт / Футбол
Ви знаходитесь: Спорт / Україна / Футбол: Гра «Волинь» - «Десна» поглядом очевидця

Футбол: Гра «Волинь» - «Десна» поглядом очевидця

Останні два сезони стосунки футболістів чернігівської «Десни» і луцької «Волині» з різних причин виглядають нелогічними. «Волинь» здобуває перемоги в Чернігові, а «Десна» - в Луцьку.

Але якщо минулорічний виграш деснянців в древньому Лучеську був цілком прогнозованим (3:1), то цього разу сталося інакше. Була і боротьба, і жага до перемоги, і майже «електрична» напруга на футбольному полі.

До гри

Завдяки сприянню ФК «Десна» до Луцька прибуло три автобуси фанатів загальною кількістю 115 чоловік. До цього наймасовішим виїздом вважався Славутич 1997 року, коли з Чернігова на матч «Нерафа» - «Десна» приїхало 50 фанів.

Ранковий Луцьк зустрів похмурою, але теплою погодою. Упродовж восьми годин чернігівський «десант» гуляв по місту. Відвідали замок Любарта (він зображений на 200-гривневій купюрі), місцевий парк культури і відпочинку з зоопарком, прогулялись по бруківці вуличок старого Луцька.

На жаль, продегустувати місцевого пива не вдалось через відсутність в Луцьку пивзаводу. Але й «Львівське» було добрим.

За годину до початку матчу чернігівські фани почали підтягуватися до стадіону. Починався дощ, але що він для справжніх болільників?

На матчі

Як і водиться господарям, волиняни з перших хвилин пішли в атаку, захисникам і голкіперу «Десни» нудьгувати не доводилось. Та кілька контрвипадів гостей показали, що вони приймають виклик лучан.

«Швидкого» м’яча не вийшло, гра проходила в основному на половині поля «Десни», але великої користі з цього господарі не мали. Більш того – на 20-й хвилині чернігівці провели вдалу контратаку і Віталій Рудой, опинившись перед воротами «Волині», не схибив. Господарі швидко оговтались, але психологічна перевага вже була на нашому боці.

Фанати обох команд палко підтримували своїх улюбленців, підганяючи їх уперед, до воріт суперника. Але перший тайм забитих м’ячів більше не приніс.

На початку другого тайму «Волинь» мала забивати, але «Десну» врятувала реакція Юрія Нікітенка, який «потягнув» м’яч після небезпечного удару Алоїзі. На деякий час луцькі футболісти заволоділи ініціативою, але «пробити» захист «Десни» не змогли.

На 73-й хвилині чудова нагода для збільшення рахунку була у Ігоря Швеця. Вийшовши віч-на-віч з голкіпером «Волині» Недільком, він не зміг його пробити. Однак через 8 хвилин гостьовий фан-сектор вибухнув стоголосим «Го-о-ол!»

Після удару з-за меж карного майданчика м’яч потрапив у поперечину, відскочив у поле і опинився на шляху набігаючого Сангаре Мамаді – його потужний удар сколихнув сітку на воротах господарів поля – 2:0! Це фактично вже була перемога.

Нестримна радість панувала серед фанатів «Десни». Незважаючи на дощ, перебуваючи у своєрідному футбольному екстазі, вони продемонстрували «британську тему», оголившись до поясу. Так і стояли під дощем з оголеним торсом і волали на весь стадіон за «Десну». В єдиному пориві до фанатів приєднався і всім відомий Сергій Гайдук. Він оголився не тільки до поясу...

За кілька хвилин пролунав фінальний свисток. «Десна» заслужено перемогла – 2:0. Фанати скандували «Молодці!», команда у повному складі підбігла до сектору і подякувала фанам за палку підтримку. Таке єднання команди і болільників не могло не зворушити.

Після зустрічі

В нагороду за підтримку улюбленої команди фанати «Десни» отримали від керівництва футбольного клубу кілька ящиків пива.

У супроводі машини ДАІ автобуси повезли переповнених позитивними емоціями фанів з Луцька додому, в Чернігів. Ми перемогли! Ура!

Здобувши перемогу в Луцьку, «Десна» піднялась на п’яте місце в турнірній таблиці. З інших результатів туру відзначу перемогу столичної «Оболоні» над алчевською «Сталлю» - 3:1.

«Оболонь» продовжує лідирувати, маючи 49 очок. На другому місці – «Іллічівець» (48 очок). По 42 очка мають «Львів» і «Динамо-2», по 41 – «Десна», «Волинь» і «Олександрія».

Наступний матч деснянці проведуть 8 квітня. На власному полі вони прийматимуть ФК «Миколаїв», який посідає 8 місце.