Останнє оновлення: 22:00 неділя, 3 листопада
Театр
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / „Хвалу и клевету приемли равнодушно…”. ФОТОрепортаж
„Хвалу и клевету приемли равнодушно…”. ФОТОрепортаж

„Хвалу и клевету приемли равнодушно…”. ФОТОрепортаж

Чернігівська обласна рада затвердила розпорядження голови обласної держадміністрації Володимира Хоменка від 1 червня 2011 року про продовження дії контракту з генеральним директором комунального підприємства «Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка» Чернігівської обласної ради Сергієм Линником.

Більше того, коли на сесії обласної ради було оголошено це питання, слово взяв депутат облради Віктор Лазар.

Він попросив продовжити контракт не на 3, а на 5 років. Аргументував тим, що в нашому театрі запанувала творча атмосфера. Депутат наговорив багато компліментів колективу і керівникам цього храму культури.

Обласна рада підтримала депутата.

У чому секрет

Що ж сталося з нашим театром з часу, коли під обласну раду виходили протестуючі? Щоб відповісти на це запитання, варто піти до театру на будь-яку з вистав.

Мені пощастило потрапити на прем’єру музичної комедії на 2 дії «Слуга двох панів» за п’єсою Карло Гольдоні.

Уже через певний час почав розуміти, що мені ЦІКАВО. Намагався собі не повірити, думав, що у мене просто гарний настрій. Тоді почав придивлятися до реакції інших глядачів.

Виявляється, подобалося не тільки мені!

А як могло не подобатися, коли на сцені відбувалося ДІЙСТВО. Емоційне. Динамічне. Веселе.

Як на мене, гармонійно виливалася музика. Освітлення було гарним, як і декорації, оформлення сцени.

У виставі був задіяний майже весь склад театру. Емоційна командна гра!

Хай мене вибачать усі актори, але Панталоне у виконанні Анатолія Ковальського просто зачарував. Було видно, що він не грає, а живе на сцені.

Кожна репліка була підкріплена мімікою і жестами, як і мовчання – міміка +жести.

І найголовніше – не відчувалося фальші і перегравання.

І це все звучало моєю рідною мовою! Як таке могло не сподобатися?!

З чого починається театр

Коли поділився з друзями враженнями від „походу” до нашого театру, всі разом зійшлися на думці – змінився на краще. Повернення до Чернігова Андрія Бакірова на посаду художнього керівника-головного режисера позначилося на творчій атмосфері храму мистецтва. Плюс директор Сергій Линник.

Врешті-решт так воно і є насправді. Адже глядачу байдуже: хто як на кого подивився за лаштунками, для нього найважливіше те, чим радує творчий колектив на сцені театру.

Запам’яталися слова „київського гостя”, який після прем’єри вийшов на сцену. Він сказав, що у кількох містах України хвалив місцевих акторів, на що чув у відповідь фразу „Він приїхав до нас із Чернігова”.

Тобто йшлося уже про театральний „експорт” із чернігівської „кузні”.

Для тих, хто хоче ознайомитися з професійним доробком театру, натисніть тут.

Фото автора з прем’єри вистави «Слуга двох панів».

Коментарі (19)

Владимир | 2011-06-24 07:32

Надоели вы со своим театром.Делом займаитесь.А вот мифические "колишны працывницы театру" просто удивляют.Гей,колишня працівнице,назви своє прізвище!...

Справедливість | 2011-06-23 22:47

І ще хочу сказати,такій обізнаній у театральних ділах(колишній працівниці театру),про те,що дійсно це не заслуга пана Лінника прихід до театру пана Бакірова,і слава богу,що це не його така ганебна заслуга.Тому,що пан Бакіров вже доруйновує цей театр.І взагалі всі вистави якіб він не ставив у будь яких театрах проходять віл трьох до чотирьох разів.Рекорд був "Мертві душі" аж девять раз. Вистави Бакірова не показують ні у Гомелі ні у Севастополі, та і у Чернігові він за два роки керівництва поставив аж дві штуки,та і вони не йдуть.А чому? Бо не цікаво!

Анті Анжела | 2011-06-23 22:31

Анжело,ви хоч почитайте афіші до вистави "Розваги з козерогом",..Бакіров не маєніякого відношення ждо цієї вистави.А от те,що Одинцова Ірина отримала приз за кращу жіночу роль на фестивалі у Брянську це правда.А для усяких безграмотних Анжел хочу сказати,що цю виставу поставив режисер Сергій Кузик.А де він зараз7 Дуже цікавий хлопець!

Справедливість | 2011-06-23 21:45

Колишня працівниця театру
автор
Колишня працівниця театру
Для колишньої працівницф театру,иоє повідомлення.
Шановна,ви така розумна,що аж дух запирає!Хочу вам сказати,що Пан Бакіров не користується в колективі повагою.Це взагалі вперше за дуже багато років,бо з часів директорства Латиш Олени і худ.керівництва Грипича Володимира,жоден директор і худрук не користувався у колективу шаною і повагою!Бо всі хто був після Грипича і Латиш були нездарами. і випадковими людьми..А з приводу НАР,шановна,я вам так скажу, що за вами нари плачуть все життя.Особливо за фальшивий концерт Ірини Алегрової у Чернігові,який ви організували,гроші зібрали і втекли з ними.До того ж у вас штучний диплом,який ви за хабара отримали у колишньому Ленінграді! А зараз ви когось судите, і даєте оцінки? Во самі,шановна,СПМдо театру не маєте ніякого відношення,тому сидіть і мовчіть.

Абзац | 2011-06-23 09:16

 До колишньоі працівниці: як ви бачите реорганізацію театру і що отримає від цього керівництво, колектив, місто та глядач?

Анжела | 2011-06-21 00:20

Ну чому ж немає ніяких досягнень? Нещодавно на брянському фестивалі "Слов"янські зустрічі" арт. Одинцова отримала приз "За кращу жіночу роль" у виставі "Розваги з козерогом". Цілком заслужено! Ходили на цю виставу разом з друзями багато разів. Андрій Бакіров - геніальний режисер. Нехай побільше ставить таких вистав!!!

М.Малишко | 2011-06-20 20:57

Якщо в театрі зменшено зарплати, а працівники мовчать - це означає,що або кожен боіться опали з боку керівництва, або так його любить, що готовий віддати своі кровні... Депутати так нахвалюють директора та художнього керівника, бо тільки з ними змогли відібрати в людей гроші тай не такі ж малі(20%). Уявляю,що вони обіцяли облраді, аби з ними підписали контракти. Цікаво, чи зменшено зарплату адміністраціі театру, чи,навпаки, дали надбавки за те що обдурили тих, на кому роблять гроші? Та дурять вони не тільки своіх, але й нас, глядачів: випускають на сцену дійства, які не відповідають статусу обласного, не те,що академічного театру.

Глядач | 2011-06-18 21:57

Чудовий аргументований коментар колишньої працівниці театру. Театру, який дійсно потребує оновлення.

Колишня працівниця театру | 2011-06-17 11:16

Колишня працівниця театру
автор
Дякую! Обов'язково підготую статтю та надішлю на вказану Вами адресу. Мені нема чого і кого боятися. Тільки зроблю це на наступному тижні бо сьогодні вже не маю вільного часу. Якщо я Вас особисто чим образила у своєму коментарі то прошу вибачення. Я ні кого не хотіла образити. Я тільки хочу щоб лунала щирість та правда! Ще раз дякую!

автор | 2011-06-17 11:06

Колишня працівниця театру
Шановна, я не театральний критик, а повідомив новину і виклав свої думки з цього приводу. А ви, викладіть свої не у відповіді журналісту ( бо я не фахівець у цій галузі, а глядач) а в статті і надішліть на news@svoboda.fm Бажано зі свом заголовком і підписом. А то де і ким ви працювали залишається таємницею, як і ваш фах.

Колишня працівниця театру | 2011-06-17 10:48

Шановні! Дуже здивована тим, що пан Савенок став театральним критиком! Стаття повністю не відповідає тому стану справ які зараз панують у Чернігівському «академічному» театрі. Я би не поспішала так нахвалювати пана директора театру Линика. Шановні! Проаналізуйте те, що зроблено у театрі особисто директором за час його керування цім закладом? Я Вас можу запевнити що ні чого! Досі не проведена реорганізація. Досі у театрі працює заступник пан Гайдук, якій просто не ходить на роботу! Не проведена оптимізація штату! Норми зайнятості артистів бажають кращого! Майже половина артистів виходить на сцену 1-3 рази на місяць при тому отримують повний посадовий оклад який складає більш 3000 грн.!!! Що відремонтували у театрі під час правління пана Линика? Що придбали? Да… придбали особистий службовий новий автомобіль для директора! А може хтось з артистів отримав звання? Квартиру? А може театр був на гастролях? Які премії та нагороди отримав театр за участь у фестивалях та конкурсах? А може нарешті провели ремонт у гуртожитку на вул.Шевченка, 9-а??? Щось Ви пан Савенок перебільшуєте стосовно досягнень пана директора. Позитив у тому, що до театру повернувся режисер пан Бакіров але це не заслуга пана директора. До Андрія Ренатовича теж є питання відносно роботи оркестру театру. Чому оркестр працює тільки пів дня? Але ж артисти оркестру зараховані на повну ставку ( це питання КРУ). Чому пан головний режисер не зайняті у виставах майже половина акторського складу? Проф. непридатні? Тоді звільнить та запрошуйте нових акторів. Де запрошені режисери? Не може бути у театрі однопланові вистави. Повинна бути різноманітність на любий смак. Поважаю вік режисера пані Тимченко але вона ні коли не була талановитим фахівцем своєї справи. Середній режисер ні для академічного рівня. Повернемось до директора. Чому у театрі досі два профспілкових комітети ? Це свідчення того що у театрі досі існує розкол! Чому досі у театрі працюють багато пенсіонерів? Особливо коли входиш в театр з центрального входу щось нагадує… щось на зразок будинку людей похилого віку. Деякім працівникам вже за 80 років! Я поважаю старість та всьому свій час. Є ще в театрі заступник директора пані Котовська за якою дуже сумують «нари». Не вже Ви пан Линик не в курсі того чим вона займається? Це теж питання КРУ. Я гадаю що саме велике надбання пана директора так це те, що працівникам театру зменшили посадові оклади на 20 відсотків!!! За це йому будуть продовжувати контракт вічно! Бажаю працюючим акторам театру здоров'я, творчих успіхів і здобутків! Головному режисеру пану Бакірову наполегливості та нових режисерських шедеврів для шановної театральної громади області! Бажаю пану Савенку займатися своєю справою а не бути замовним театральним критиком! Бажаю пану директору Линику замислитись над особистим внеском у діяльність театру як керівника щоб потім не було соромно за те, що просто просидів у кріслі директора театру та ні чого для нього корисного не зробив! Керівникам управління культури та керівникам області бажаю полюбити ТЕАТР всією своєю душею та серцям! Ходить на вистави! Вникайте в його проблеми та поступово вирішуйте їх! Прискіпливо ставтесь до призначення керівників театру бо Чернігівський театр це надбання області, гордість області та частина театральної історії України! Бажаю успіхів!

Глядач | 2011-06-16 21:39

На жаль. ми видаємо бажане за дійсне. Театр дійсно змінився на краще після такого провалля, але лише трішки. Як і раніше, в репертуарі панують примітивізм, водевільщина. Не йде ні в яке порівняння з набагато меншим, не таким затратним, але дійсно високохудожнім, творчим Молодіжним театром. Досить порівняти. скільки разів на місяць виходить на сцену у виставі актор Молодіжки ( разів по 15 - 20), і скільки шевченківського театру (по 1 чи 2 рази, а дехто тижнями і місяцями жодного разу).

Савенок | 2011-06-16 08:46

123
Дякую. Описка. Поправив.

123 | 2011-06-15 23:32

"Чернігівська обласна рада затвердила розпорядження голови обласної ради Володимира Хоменка..." - Хоменко не голова обласної ради, а обласної адміністрації.

Савенок | 2011-06-15 13:28

МАГ
Я зумисне не акцентував. Вони всі на фото і в посиланні. Я підкреслив командну гру і емоції. Повірте, міг би сказати багато. Написати кілька тисяч знаків - не проблема, а хто буде читати:))?? Хай краще чернігівці завітають до театру і переконаються самі, і відвідають сайт театру :))

МАГ | 2011-06-15 13:16

Владиславе! А хто режисер постановник спектаклю? Якось забув.?
З рештою згоден. Театр знову живе своїм життям і приємно, що задіяні всі його складові.
Щодо буфету в антракті - зауваження суттєве, адже частина глядачів приходить до театру прямо з роботи. Крім того, думаю кожен хотів би пригоститисвою пані келихом сухого вина, шампанського чи кавою, щоб створити святковий настрій, перкусити цукерками , супербутербродом...

Garry | 2011-06-15 09:04

Сподіваюся, контракт не гірш ніж у Семененка...

Николай | 2011-06-14 22:36

Аффтар, а ведь можешь!

Андрей Терещенко | 2011-06-14 11:44

Театр изменился. И в лучшую сторону.
По крайней мере - для зрителя.
А это главное.
Искренне желаю успеха и директору, и главрежиссёру и всему составу.
Пожелание - доработать сайт театра.
И таки нужен нашему народу буфет в антракте)).
закрити