Останнє оновлення: 23:55 субота, 29 квітня
великі конфлікти маленького містечка
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / "Просвіта" виселила митців-бізнесменів, митці відповіли "творчим" пікетом (відео, фоторепортаж)
Просвіта виселила митців-бізнесменів, митці відповіли творчим пікетом (відео, фоторепортаж)

"Просвіта" виселила митців-бізнесменів, митці відповіли "творчим" пікетом (відео, фоторепортаж)

6-го грудня чернігівське обласне товариство «Просвіта», яке орендує будівлю по вулиці Воровського, 10, заблокувало вхід у приміщення 2-го поверху працівникам мистецької галереї «Круті сходи».

Дії «Просвіти» її представник і голова «молодіжки» Олександр Шевченко пояснив рішенням правління організації:

- Є рішення на виселення приватних підприємців Жогалок. Рік ми вели з ними листування, але жодної реакції від них не було...

... У 1999 році на ФОП Жогалко була покладена фінансово-господарська діяльність товариства, ведення мистецької галереї, відкритий КМЦ «Інтермеццо». За останніх 2 роки склалися величезні боргові зобов’язання, з вини пані Тетяни тривають судові процеси саме з товариством «Просвіта». Тому 6-го січня комісія «Просвіти» опечатала вхідні двері, - сказав він.

За словами Олександра Шевченка, будинок був, є і залишатиметься в оренді у товариства «Просвіта», а мистецька галерея на 2-му поверсі продовжуватиме свою роботу.

У свою чергу підприємець Тетяна Жогалко називає інцидент «бісівським актом свавілля», який трапився без її присутності.

- Я туди потрапити не можу, там залишилися унікальні вироби майстрів, сучасних авторів, унікальні збірки старожитностей. Ці всі роботи можуть опинитися на снігу, - сказала вона.

При цьому директорка галереї «Круті сходи» акцентувала на мистецько-культурному, іміджевому і туристичному значенні галереї, а також на зацікавленості центром іноземними туристами.

Тетяна Жогалко пояснила неприязні стосунки між нею і керівництвом «Просвіти» «фінансовими негараздами газети «Сіверщина», редакція якої знаходиться в приміщенні і засновником якої є товариство «Просвіта». Мовляв, ці негаразди привели нових акціонерів газети, якими є депутати різних рівнів і які виявляють інтерес до приміщення й жадають виселення мистецької галереї.

Пані Тетяна також публічно пожалілася, що графік роботи обласного товариства «Просвіта» їй не підходить, позаяк її клієнти-туристи їдуть до Чернігова зазвичай у вихідні дні. При цьому вона наголосила на «соціальності» свого підприємництва.

- Там у мене зберігається унікальна колекція наших земляків, яких вже немає в живих. Це художня кераміка Григорія Денисенка, інкрустація соломки Василя Гузія, вишивка Ганни Григоренко, скульптура Василя Дубового, - сказала підприємець.

Вона додала, що у зачиненому приміщенні знаходяться роботи дітей з обмеженими можливостями.

За словами Жогалко, за замком опинилися потрібні фінансові документи, в тому числі і для подачі звітів.


"Битва" за "Круті сходи" по svoboda-fm

Дивитися відео на YouTube

Варто додати, що «сімейний конфлікт», який вийшов сьогодні на поверхню у Чернігові, напевно, не обмежується лише приміщенням «Просвіти». Є ще Культурно-мистецький центр «Інтермеццо» в самісінькому центрі Чернігова, який свого часу позиціонувався як проект просвітянський. З часом «Просвіту» стало чути там все рідше, заклад також пережив період боргів за оренду. Тепер він скоріш асоціюється з ГО «Суспільна служба України», яку представляє підприємець Тетяна Жогалко. Чи є виселення ФОП Жогалко з приміщення «Просвіти» симетричною відповіддю на «виселення «Просвіти» з КМЦ «Інтермеццо»? Чи це елементарна заборгованість суборендатора, яку орендатор вже не в силах терпіти, в т.ч. і у вигляді судових процесів? Чи новообрані депутати таки мають (за словами Жогалко) апетит на другий поверх приміщення «Просвіти»?

Принаймні, «Високому Валу» не вдалося сьогодні додзвонитися депутату, на якого натякала пані Тетяна. Хоч той на сесії міської ради обіцяв не змінювати свого телефонного номера і рекламував свою доступність.

Лишається чекати понеділка – представники «Просвіти» анонсували на цей день прес-конференцію, на якій пообіцяли заявити свою офіційну позицію.

«ВВ» продовжує слідкувати за подіями.

Коментарі (33)

Експерт | 2013-01-12 19:06

Око за око, зуб за зуб. Жогалки прихватизували у Чепурного "Інтермеццо", тепер хід за Чепурним. Тим більше що закон тепер дозволяє громадській організації "Просвіта" займатися "Крутими сходами".
Отже рахунок 1 : 1.
Клин клином вишибли!
Є ще порох в порохівницях!
Не рий яму іншому - сам туди потрапиш, пани Жоголки і К.

Ляля | 2013-01-12 07:57

ШеваСкільки крику. Гучних заяв типу: "Це початок кінця..." і т.д. Насправді в "Просвіті", як в будь якій живій організації назріла потреба в реорганізації, що по суті і відбувається. Іде спротив, але рух в перед буде. Цих процесів не зупинити.
Андрей
Реорганізація, але спочатку реприватизація.

Андрей | 2013-01-12 00:11

ШеваСкільки крику. Гучних заяв типу: "Це початок кінця..." і т.д. Насправді в "Просвіті", як в будь якій живій організації назріла потреба в реорганізації, що по суті і відбувається. Іде спротив, але рух в перед буде. Цих процесів не зупинити.
Какая же именно реорганизация, позвольте узнать?

one | 2013-01-11 22:37

Отдайте дом наследникам того, кто его строил. Они разберутся. А этих в сад. Я люблю Украину, но должно быть какое-то самоочищение, а так танцы на костях уровня "кто съел мое сало".

Сашко | 2013-01-11 20:59

Я слова Шеви повністю підтверджую. Йде рух вперед, назріли зміни. І це гарно, що так трапилося. Конфлікт розкрив всі вади та недоліки просвітництва.

Влада | 2013-01-11 20:37

І снєг і вєтєр... Работа у нас такая і нєту другіх забот...

Шева | 2013-01-11 20:01

Скільки крику. Гучних заяв типу: "Це початок кінця..." і т.д. Насправді в "Просвіті", як в будь якій живій організації назріла потреба в реорганізації, що по суті і відбувається. Іде спротив, але рух в перед буде. Цих процесів не зупинити.

Лозина | 2013-01-11 14:59

Візьміть два перші номери Сіверщини за цей рік. Це ж жах, там нічого читати. Газета стала нецікавою, нудною. Мені не цікаво читати саморекламу Чепурного, незрозуміла стаття про Новодворську, з приміткою, що "редакція не поділяє цю позицію"... А для чого це друкувати? Знову гроші?? Досить було цієї туфти в період виборів, коли Сіверщину взагалі не можна було відкривати, це був рекламний листок Ляшка. Сумний висновок - Чепурний закинув і газету, і Просвіту і відверто "робить гроші". І сморід від цього - нестерпний...

Ляля | 2013-01-11 14:28

Просвітянин
п.Тетяна
Пані Тетяно, я, можливо, і повірила би отим Вашим 1., 2., 3, але ж не вчора на світ народилася.

Ляля | 2013-01-11 14:16

Дивна річ. В цій організації зібралися в свій час люди з антирадянськими настроями, а мислення в них залишилося типово радянське. За все треба платити, тим більше за комунальні послуги. Хтось може заперечити?Замість того, щоб витягувати на світ брудну сімейну білизну, зберіть гуртом кошти, заплатіть борг і побачимо тоді, якої заспіває Чепурний.

Алекс | 2013-01-11 14:16

Члену "Просвіти". Логіка незрозуміла.
На 3-му поверсі "Сіверщина". На 2-му кімнатку займає "Біла Хата", на 1-му частину приміщення займає "Просвіта", частину ТОВ РВЦ "Сіверщина". То як максимум "КС повинна платити не половину а третину 1,500 - 2 000 грн.

911 | 2013-01-11 14:06

Це початок кінця...
нехай старі *** з "Просвіти", які нічого не роблять, крім як тусуються між собою і живуть радянськими стандартами, ідуть на пенсію.
укр. ідея давно народилася і тихо живе у молодіжному середовищі.
коли помре старе - буде нове. а доки керує Чепур - діла не буде.

Це початок кінця... | 2013-01-11 13:27

...української ідеї в місті.
Давайте визнаємо: "Просвіта" практично не існує.
Коцюбинський таку безпоміч давно розігнав би.
З іншої сторони, і Жогалко повинна розуміти, що по рахунках требя платити.
Резюме: ніхто не хоче думати про "завтра", та й навіть "сьогодні".
Всі живуть по мірках СРСР. - і "Просвіта", і "Круті сходи".
Українці проти українців...

п.Тетяна | 2013-01-11 13:24

Просвітянин
1.Діяльність мистецької галереї завжди була поза політикою, її кредо було і залишається- збереження, відтворення і пропаганда народного мистецтва.
2.На акцію зібрались не тільки автори мистецьких робіт і художники, а і шанувальники їхньої творчості, не залежно якою мовою вони розмовляють.
3.Світлана Федорова, в першу чергу, керівник громадської організації дітей інвалідів "Шанс", роботи яких, представлені в галереї.

Член "Просвіти" | 2013-01-11 13:21

АлексТобто в місяць "Прсвіта" платить 5-6 тисяч.
"КС" які напевно займають всю площу, і вііснили Сіверщину з Білою Хатою повинні платити гроші за все.
"Круті сходи" займають цілий поверх. Тобто вони повинні платити 2-3 тисячі у місяць за це приміщення. А Жогалки , зрозуміло, не мають таких коштів.
Так чому за них повинна платити "Сіверщина", "біла хата". Їм же теж треба якось жити.

Ляля | 2013-01-11 12:57

Хотілося підтримати пані Тетяну, як жінку, як украінку, як людину, що так трепетно і щиро ставиться до витворив народних майстрів, але обличчя її подруг - бізнесвумен під прикриттям на фото, змусило засумніватися в щирості пані Жогалки і поставити знак рівняння між нею і цими жадібними, безсовісними брехухами.

Алекс | 2013-01-11 12:47

Тобто в місяць "Прсвіта" платить 5-6 тисяч.
"КС" які напевно займають всю площу, і вііснили Сіверщину з Білою Хатою повинні платити гроші за все.

Член "Просвіти" | 2013-01-11 12:18

АлексА що за останні 10 років зробила "Просвіта"? Хтось чув, бачив?
"Просвіта" за 1 місяць за оренду платить облраді близько 1-ї тисячі. На останній сесії облради їй надали суттєву пільгу.
Плюс за тепло треба платити 3-4 тисячі. Звичайно, це для когось не гроші...

Алекс | 2013-01-11 11:42

А що за останні 10 років зробила "Просвіта"? Хтось чув, бачив?
"Просвіта" за 1 місяць за оренду платить облраді близько 1-ї тисячі. На останній сесії облради їй надали суттєву пільгу.

Іван Кампо | 2013-01-11 10:35

Чепурний сам по собі дуже конфліктний та амбіційний. Це б ще нічого, але як такої просвітянської роботи давно не видно, вже років з 10. Кругом лише самовозвеличування Чепурного та піар. Співпраця з ідейними ворогами через гроші під час виборів. Якщо ти допустив величезні борги за комунальні, при чому тут Жогалки й Круті Сходи? Треба було своєчасно шукати спонсорів та оплачувати рахунки. Сумно все це...

ідіоти | 2013-01-11 09:50

От якраз Бельман з вас усіх просто сміється. Не платячи ані шеляга за оренду приміщення і випуск газетьонки, він посміхається і потирає руки. Панове (адже ви такі, бо обоє аж ніяк не бідні) вирішуйте свої конфлікти за столом, а не на вулиці. Чи побийт одне одному морди, як мужики і як козаки, якими ви себе вважаєте. Сором і Чепрному і Жогалко, а ще сміємось із двох підлабузників Сашків. ХХІ століття, а поводитесь як лакеї.

Сковорода Г. | 2013-01-11 08:19

Шановні гражданє, Ви сильно не юліть,
Бо, гражданє, за все треба платить.
Хоч жид, чи щирий українець ти,
А, все одно, потрібне - заплати!

tontor | 2013-01-11 01:30

43 фото, 21 хв. відео.

Мороз | 2013-01-10 23:18

Вибачте, але Олександр Колоша вже як три роки виключений з членів Національної спілки майстрів за несплату внесків і втрату зв'язку з організацією

питання | 2013-01-10 23:15

Українець
Тоді я щось не зрозумів. Якщо облрада дере три шкури з "Просвіти" і спонсорує жидів, то чому ж ці розумні пікетують одне одного, а не облраду?

Українець | 2013-01-10 23:02

До речі, гаспадін Бельман за користування дитячим цілим садком для нужд ізраїльтян не платять взагалі
Так само держадміністрація випускає за копійки для ізраїльтян газету "Тхию".
То ми де в Ізраїлі чи Україні?

Лозина | 2013-01-10 22:32

Я не знаю усіх подробиць цієї справи. Але чомусь так моторошно про таке читати. Це продовження конфлікту Чепурного після Інтермецо, чи не так? Там його виставили, тут він. Щось неприємне в таких "з'ясуваннях стосунків". З віком люди стають більш меркантильними, більш практичними - і дуже розчаровують.....

Циркач | 2013-01-10 22:26

Цирк - це також мистецтво

Член "Просвіти" | 2013-01-10 22:23

Я співчуваю В.Чепурному. Чому? Його дістає «Облтеплокомуненерго». У нього повістки у суд за борги. Жогалки хитро зуміли повістити на «Просвіту» борг чи то в 100 тисяч, чи то в 150 тисяч гривень за багато років. І тепер розказують, що Чепурний робить погано. І знаходять піддакувальників (Пономаренко. Федорова), мовляв, як некрасиво робить така шанована людина. Ні, ну якби ми жили при комунізмі, то цю логіку можна було зрозуміти. Ну та ж Пономаренко не зайде в «Епіцентр» і не візьме там холодильник безкоштовно. А чомусь Жогалки вирішили, що вони повинні займати увесь другий поверх без оплати. Не вистачає грошей? Так ідіть у мерію, до губернатора, аби з цього будинку ніхто не брав грошей за тепло, електроенергію. Ну такого ж рішення нема. «Просвіта» ж відповідальна за спожите тепло, електроенергію. Так для чого влаштовувати цей цирк? При чому тут якісь депутати? Не можеш забезпечити утримання приміщення - закривайся, шукай менше. А робити ось таке посміховисько – це просто ганьба!

Юрко | 2013-01-10 22:15

Там не лише депутатка-регіоналка Федорова, яка полюбила українську культуру так, що навіть не навчилася говорити по-нашому, там і спецліквідатор та спец по банкрутствах українофобка Махоткіна. А Тетяна Жогалко міряє любов до України глибиною своєї кишені, які і інші бізнесменки на цій акції. Більшість, хто прийшов її підтримати, або не розуміють в чому справа, або залежні, як фантомас-Сашко.

Сергій Соломаха | 2013-01-10 21:54

Панове, цю проблему створила декілька років томувласники приміщення (облрада), яка підвищила у рази орендну плату та добила вартість опалення, яка у майже 3 рази вище, ніж для житла громадян.
Все інше - це наслідки...
Тут не має ні грама політики...

Юлій | 2013-01-10 21:37

І ти, Бруте!

Просвітянин | 2013-01-10 21:32

Пані Тетяно, що там роблять деякі круті депутатки-регіоналки та інші російськомовні?
Що вони там захищають чи може добивають?
Ганьба!
закрити