Останнє оновлення: 11:39 четвер, 14 грудня
Оподаткування
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Відповіді на актуальні запитання щодо єдиного податку
Відповіді на актуальні запитання щодо єдиного податку

Відповіді на актуальні запитання щодо єдиного податку

Особливостям перебування ФОП на спрощеній системі оподаткування був присвячений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяною Гончаровою.

Ось відповіді на запитання, що найбільше турбують платників єдиного податку.

Запитання: За якою формою платнику єдиного податку 3 групи необхідно подати податкову декларацію за 9 місяців 2017 року?

Відповідь: З 5 травня 2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 р. №369, яким внесено зміни до форм податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, затверджених наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578.

Згідно з п.46.6 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є діючими форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. 

З огляду на вищезазначене, нова форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (у редакції Наказу №369) використовується платниками єдиного податку третьої групи для складання звітності за 9 місяців 2017 року, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди, починаючи з 01 жовтня 2017 року.

Тобто, платникам єдиного податку третьої групи необхідно подати Податкову декларацію за 9 місяців 2017 року за новою формою до 9 листопада включно.

Запитання: Чи має право фізична особа - підприємець - платник єдиного податку здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних?

Відповідь:  Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

У разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку -  фізичних осіб ( ст.177 Кодексу).

Аналогічне роз’яснення міститься у категорії  107.01 Загальнодоступного інформаційно - довідкового ресурсу офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua).

Сектор організації роботи Чернігівської ОДПІ

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM



Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  На Красну площу приїхали новорічні будки

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор