Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Освіта
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Студенти-аграрники, не переймайтесь! Крапки над «і» розставляє КРУ

Студенти-аграрники, не переймайтесь! Крапки над «і» розставляє КРУ

У жовтні цього року спеціалісти КРУ в області здійснили ревізію Чернігівського державного інституту економіки і управління.

Можливо це, а можливо й щось інше послужило поштовхом для всіляких чуток, які не на жарт збентежили громадськість міста, а більше за всіх — студентів аграрного факультету ЧДІЕУ. У відповідь на хвилювання студентів оперативно відгукнулась місцева преса. Воно й непогано...

Шкода лише, що автори деяких публікацій при підготовці матеріалів скористались або виключно чутками, або інформацією лише з одного джерела — інституту. А варто було б (якщо вже йде посилання на КРУ), поцікавилися і думкою фахівців нашої служби.

Хочу відразу заспокоїти студентів-аграрників. Всі студенти отримають дипломи ВНЗ за спеціальністю, яку здобувають. Висновку щодо закриття факультету спеціалісти КРУ не робили і робити не могли. Бо це не їхня компетенція.

Ну, а тепер про те, що ж саме виявили ревізори КРУ під час планової ревізії в інституті.

Відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки Чернігівський державний інститут економіки і управління здійснює підготовку фахівців за напрямком „менеджмент” за спеціальністю „менеджмент організацій” за освітньо-кваліфікаційними характеристиками „бакалавр” і „спеціаліст”.

Фактично ж, згідно з наказами про прийом студентів, в межах ліцензованого обсягу спеціальності „менеджмент організацій” зарахування студентів, крім спеціальності „менеджмент організацій”, проводиться на спеціальності „аграрний менеджмент” та „туристичний менеджмент”. Тоді як у „Переліку спеціалізацій спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями”, затвердженому наказом Міністерства освіти України від 13.11.1997 № 405 та додатку до нього, вказано, що „туристичний менеджмент” та „аграрний менеджмент” є спеціалізацією спеціальності „менеджмент організацій”. Тож прийом за освітньо-кваліфікаційним рівнем „бакалавр” повинен проводитися за єдиним професійним спрямуванням „менеджмент організацій”, а спеціалізація має вводитись лише при підготовці освітньо-кваліфікаційного рівня „спеціаліст”. Тобто вже на п’ятому році навчання.

Ось і все на що було звернуто увагу ревізорів при проведенні ревізії. Щодо доцільності чи не доцільності створення аграрного факультету, то це прерогатива Міністерства освіти і науки… Як кажуть: „Приїде пан і нас розсудить”.

Прес-служба КРУ

Начальник відділу контролю в сфері освіти,
науки, культури і інформації КРУ
в Чернігівській області

Коментарі (12)

По поводу Пономаренко | 2006-11-15 20:06

Не лізьте поперед батька в пекло!:-)

аноним | 2006-11-14 16:09

Был Декан Москаленко, а будет Пономаренко. Так что ребятки не растраивайтесь.

Студент ЧДІЕУ | 2006-11-13 11:05

Я заздрю аграрникам. У них цікаво навчатися: постійно проводяться різноманітні заходи(екскурсії, спортивні змагання тощо )і на все знаходяться кошти. вони не тільки на сільгоспроботи(збирають яблука), а ще й нас пригощають та кошти за роботу отримують. Також це єдиний факультет де більшість студентів були за кордоном.

Я не чув щоб на інших факультетах організовували щось подібне. а нам теж хотілось.

Так що студентам аграрникам є що захищати. Правильно і роблять!!!

аноним | 2006-11-13 02:20

Черниговцу

Ты кому нибудь давал взятку? Если да, то наступает криминальная ответственность за провакацию взятки, назови фамилию, взяточника и мы разберемся, а если нет так нефиг гнать на наш ВУЗ

Черниговец | 2006-11-12 03:32





Говорят , что в регионалке сплошные взятки. Наверное, опять что-то не поделили. Но, студенты, которые бастовали уже не станут защищать тех, кто берет с них деньги.

Викладач технологічного універси | 2006-11-12 03:29

регіональці я найбільше чув за Аграрний факультет. З де ким знайомий , зібрали кандидатів наук з інших навчальних та наукових закладів, про них гарно відгукуються їх колеги з інших Вузів. Студенти постійно щось організовують, їздять за кордон, що ж тут поганого? Не зрозуміло, якщо підстав для закриття факультету немає ( з інформації КРУ ), то чому ж тоді ректор його закриває? Да і взагалі це якісь внутрішні чвари-розборки.

Студент ЧДІЕУ | 2006-11-10 22:12

Я живу в гуртожитку з студентами аграрного. У них завжди якісь заходи, недавно був кубок аграного факультету з футболу. завжди до них хтось приїздить з-за кордону. Одним словом життя кипить! В них цикаво. І вони насправді непогані дружні та компанейські хлопці тпа дівчата. Правильно роблять, що борються за свой факультет.

Думающий | 2006-11-10 19:46

ВЫ не знаете, Знаток, в какую игру играите. Вполностью заврались. И людей считаете ни за что. Ставите себя воглаве угла. Если б вы были думающим человеком, то не так бы коментировали ситуацию!

Аграрный факультет не раз доказал , что именно он лицо всего института! И на уровне не только с другими факультетами на Украине, но и может соревноваться с факультетами других стран.

Запомните:"Добро-всегда побеждает зло!"- и студенты обязательно найдут справедливость!

Хочу справедливости! | 2006-11-09 22:25

"Они там отобрали балбесов со всех районов" а в каком вузе или факультете нет балбесов?! Я вам могу привести больше удачных примеров про то, где устроились выпускники аграрного, чем на любом другом факультете! Так что не лгите себе и прежде всего людям!

Ты такой знаток как тракторист! | 2006-11-09 22:22

А скажи тогда на каком факультете есть студенческое самоуправления?! А? У нас на аграрном! К кому ведут всех министров и известных людей?! Правильно, на аграрный! Так что не надо лгать! Итак, погрузли все сторонники ректора во лжи! Стыдно должно, забыли вы о слове совесть, забыли....Помните как аукнеться так и откликнеться! Зло всегда возвращаеться злом! Держитесь, аграники! Мы уже победили, осталось лишь малость....

аноним | 2006-11-09 17:53

Знаток

У аграрников есть воля? Ха-ха. Они там отобрали балбесов со всех районов и устроили во главе с Москаленко так сказать Вуз внутри Вуза и никого постороннего к себе не допускают. А потом удивляются почему сельское хозяйство из года в год становится все хуже и хуже. А потому дорогие, что аграрный факультет гениев в свет выпускает. Поэтому правильно Боровой намеревается разогнать их всех и сделать один факультет менеджмента.

Перехожий | 2006-11-09 11:56

Волю студентів не зламати! Треба буде поїдемо з пікетом до Міністерства освіти! Ректору Боровому побажання якнайшвидше йти на пенсію, для його ж блага! Успіхів!!!
закрити