Останнє оновлення: 17:05 четвер, 6 лютого
Транспорт
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Вантажним «Мерседесам» заборонили возити пасажирів. Пасажири… обурилися

Вантажним «Мерседесам» заборонили возити пасажирів. Пасажири… обурилися

МаршруткаСьогодні жителі Чернігова до 2-ї години дня не могли потрапити у столицю через страйк перевізників.

У центрі міста біля готелю «Україна» потенційних пасажирів найпопулярнішого маршруту «Чернігів-Київ» чекав порожній мікроавтобус «Volkswagen» з папірцем-оголошенням про страйк.

Отже, всім, хто спізнювався на столичні потяги, довелося викликати звичайне таксі за кругленьку суму.

У своєму оголошенні чернігівські перевізники класифікували свої перевезення як «нерегулярні» (? – ред.), обурювалися тим, що «нерегулярність» - це не більше ніж 2 рази на тиждень, звинуватили «власть в бєспрєдєлє» та рекомендували пасажирам висловити своє обурення за телефонами Мінтрансу і… чернігівського губернатора.

ОголошенняПричиною страйку, як виявилося, стали пункти постанови Кабінету міністрів України, які забороняють експлуатацію вантажних транспортних засобів, переобладнаних для перевезення пасажирів.

Як відомо, на міжміські «нерегулярні» (відправлення кожні 10-15 хв.) рейси маршруту «Чернігів-Київ» сьогодні виходять в основному вантажні «Мерседеси», придбані за нижчою ціною і переобладнані самими перевізниками під потреби пасажирських перевезень.

Якість такого переобладнання іноді не витримує критики у всіх значеннях, а якість та щільність встановлення сидінь іноді призводить до людських жертв. Про літнє кондиціонування салону при виконанні таких робіт, як правило, не йдеться.

Отже, перевізникам не сподобалися нові вимоги і вони оголосили страйк від 20-го лютого аж до скасування відповідних постанов Кабміну.

Оголошення перевізників

У столичній акції протесту біля Кабміну взяв участь 71 транспортний засіб з Чернігівської області і загалом близько 1500 транспортних засобів з усієї України.

Про це «Високому Валу» повідомила Голова профкому «Чернігівська профспілка підприємців» Олена Варнакова, яка брала участь у акції протесту перевізників.

За її словами, переговори перевізників і Уряду пройшли успішно.

Сторони вирішили до 12-ї години дня 21-го лютого подати проект узгодженого рішення Уряду щодо скасування пунктів 32, 48, 53, 58 постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін до правил надання послуг пасажирським автомобільним транспортом» від 26.09.2007 р. та спільного наказу Мінтрансу та МВС «Шодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та узгодження їх виконання» від 25.05.2007 р.

Отже, акцію протесту перевізників припинено.

На думку пані Варнакової, існуюча постанова Кабміну ніяк позитивно не вплинула на безпеку руху. До того ж, обурення підприємців на дії Уряду зрозуміти можна:

“Правила перевезення пасажирів” запрещаю на переобладнанных автобусах теперь ездить. Смотрите, человек легально ввез «Мерседес», заплатил денежку, взял кредит, заплатил институту, который дает проект на переоборудование, переоборудовал, сертифицировал это транспортное средство, и по закону Украины это транспортное средство пригодно для перевозки пассажиров. И после того, как он это все сделал, ему просто запрещают, - вважає Олена Варнакова.

На її думку, «і на Сонці бувають плями»:

Если в сертификате написано 18 мест, то 20 быть не должно. Потому что если там 18 мест, то колени вмещаются, а если добавили 2 места – то уже не поместяться колени. Потому ГАИ и автоинспекции и флаг в руки. Контролируйте! А если перевозчик сделал все как положено и все размеры соответствуют, то зачем Вы его трогаете?

Проте, як завжди найбільш крайніми у цій ситуації виявилися споживачі послуг. Тобто пасажири, які не розуміли, чому вони не можуть вирушити за звичним для них маршрутом:

- Какие маршрутчики? Это же Кабмин все сделал вроде бы…

- Если бы мы читали постанову Кабмина, мы бы сказали, правильно они это сделали или нет. А что написано в маршрутке, какие-то протесты непонятные, это тоже неизвестно.

- Было удобно, чем ездить на автобусе или электричке 3 часа. А это уже будет неудобство для людей очень большое.

- Относимся очень плохо, потому что из Киева мы уезжаем на Польшу и никак не можем добраться. Мы вообще были очень ошарашены.

Аудіо:

http://radio.val.ua/arhiv.php?n=02.20_2000

До теми:

Коментарі (23)

мм | 2008-03-04 12:00

я не знаю, яка якість знань у інституту, що дає такі дозволи на переобладнання. а крім безпеки, подивіться на інший бік - влітку спека і задуха страшна, кондиціонера нема, відкриєш вікно, і половина автобуса, ктора спітніла, зразу ж хворіє.
а ви пробували в цих бусах їхати взимку при -15 -20? Його штатна піч не прогріває анітрохи (хіба водія). ноги від підлоги промерзають за 20хв зовсім. а той, хто біля вікна, - до кінця поїздки мокрий від конденсату. ЗАБОРОНЯТИ! хай скаже хоч один власник автобусів (не найманий шофер) за скільки вони відбивають бабки вкладені в буса. тому говорити, що пасажирський заводський автобус - невимовно дорого - це цинізм і фарисейство з боку цих бізнюків. підуть вони - наїх місце прийде системний бізнес автолюксів та інших.
от як зробити щоб не відкупались у місцевого мєнтовського бидла???

ШУТНИК | 2008-02-26 12:51

...запрещены перевозки пассажиров автобусами типа "Мерседес".



Я рыдаю с этой фразы, 5 балов таму кто придумал. Получается МАN и IVECO можна? :-))))

Лично я знаю тока 4 типа бусов: грузовые, грузо-пассажирские. пассажирские и спец-назначения ("скорая" и т.п.).



...«Про внесення змін до правил надання послуг пасажирським автомобільним транспортом» від 26.09.2007 р. та спільного наказу Мінтрансу та МВС «Шодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та узгодження їх виконання» від 25.05.2007 р

Поснатонления были приняты в прошлом году, чего ж до сих пор раздуплялись? Или пока на дорогах местные "барыги в погонах" дежурили, то хозяева маршрутов откупались у местного ментовского начальства, а когда приехали ГАИшники из других областей, то лафа кончилась?

zelezar | 2008-02-25 17:13

Конечно цены у нас бешенные, особенно на растаможку - сам хотел пригнать, да думаю буду ждать ПМЖ, а там просто в гости ездить, но... хотя бы элементарное на сегодняшний день можно то сделать: 1. Разговоры по телефону во время езды! 2. Придерживаться скоростных режимов! 3. Обустроить бусики средствами безопасности! 4. Редко, но бывает, некоторые водилы курят на ходу (дым естественно в салоне). Пусть исправят для начала хотя бы это. Законодательство этого не запрещает, наоборот, мне кажется, приветствует, да и пассажиры будут непротив!

abc | 2008-02-24 15:30

2 zelezar

Та я за, 1001 раз за! Але ж нехай влада спочатку попрацює, щоб з"явилися оті дешеві і зручні Мани. Тоді маленькі Мерси і забороняти не потрібно буде...

Подумайте, якщо б заборони працювали, то свічки і лучини заборонили б ще у 11-му столітті, щоб відразу електрика з"явилася...

zelezar | 2008-02-24 13:27

Работаю в Праге, ну и... вот Вам для сравнения: во первых в Чехии маленьких маршруток как таковых не существует, да у них очень много перевозчиков, но у всех почему то автобусы типа Men, Mers, Renault на 40 - 60 мест, в автобусе едешь и получаешь удовольствие, водитель правила соблюдает, если ему звонят или ему нужно позвонить, он обязательно останавливается, поговорит и едет дальше (у них штраф за разговор во время езды 50 у.е., не большой, и хоть полицейских на дорогах нет - почему то этим не пользуются), машины в отличном состоянии, на время поездки тебе хочешь ТВ посмотреть, пожалуйста, но при этом ты никому не мешаешь, тебе на время поездки выдают наушники, воткнул в гнездо в сидении с боку и слушай, хочешь спи, хочешь радио слушай - всё есть, кондиционер в летнее время, отопление в зимнее (неважно пусть даже на улице +5, климат-контроль свое дело делает - в салоне хорошо и тепло), туалет есть, нужно - пошёл сходил, никто ничего и не скажет, хочешь пить - пожалуйста, чай, кофе, капучино, кому что - 1 стакан бесплатно. И всё это при малой цене, например поездка с Праги в Брно, расстояние 200 км, время поездки 2ч 45 минут, цена: 100 корун (на наши деньги где то гривень 20-25)!!!



Но меня больше всего убивает у нас, когда едешь в маршрутке, специально смотрел скорость спидометра 120 км/ч, водиле звонят - он одной рукой держит руль, на убитом уже мерсе, по убитой дороге, а в другой телефон и перекрикивая шансон (как он достал - ну не все же любят его, зачем включать так громко) разговаривает по телефону - 15 минут!!!

Как долго этот беспредел будет продолжаться!



Я б у них не только право на перевозку забрал, но и права у таких водил!!!

2Алекс | 2008-02-23 19:31

Ух какой! Ездил и на Икарусе, и на попутках, и на КАМАЗе при возможности. Один раз поймал микроавтобус-попутку и уже удобно расположился в кресле НОРМАЛЬНОГО размера. Как подошел диспетчер перевозчиков подозрительной гоп-внешности и хотел скомандовать мне отбой. Нет, ну какова наглость!!! О подобном случае здесь даже писали. Чуть в пачку не заехал! Короче, гаврик остался при своих. Показали фак и поехали. Но случай повторился и другой водила сдрейфил, ждал следующего. Так что не надо мне впаривать умненькие місли в стране непуганніх диспетчеров.

А нет денег на тачки и налог заплатить - иди на общественно полезнй труд дорогу подметать.

abc | 2008-02-23 19:16

Гарна у Вас розмова. Якщо дозволите долучитися...

=======================

Висновок перший вже абсолютно вірно зроблений дописувачами - дивитися на ситуацію необхідно з точки зору того, хто завжди правий - споживача.

=======================

Отже я споживач. І перше, що я категорично вимагаю, це не вирішувати за мене і не полишати мене, свободи мого вибору. Друге що я вимагаю, це забезпечити мене повною і достовірною інформацією.

=======================

Я хочу, щоб були і мерседеси, і богдани і ікаруси. І щоб я, в залежності від наявності, терміновості, ціни і т.д. я міг обрати собі транспортний засіб.

Я хочу, щоб ті, хто обмежує мене у моїх правах споживача або сиділи в тюрмі (ті, що розв"язують війну проти конкурентів), або полишили посади (ті, що за хабаря ведуть ту ж саму війну з кабінетів, чи діють за принципом дебілів - "до основанья мы разрушим, а затем опять разрушим...".

=======================

І ще раз до тих, хто вважає, що забороною споживачу робити вибір, можна вирішити проблему. Подумайте, чому поряд з незручним, дорогим і небезпечним мерседесом не поставили комфортабельний, дешевий і безпечний ікарус? Ото ж... Просто обмежуючи нас у виборі робиться спроба або змусити платити в три дорога, або їздити по їхньому неприйнятному мені графіку рейсовими з автовокзалу, або хтось відпрацьовує хабарі.

Operator to Alex | 2008-02-23 16:16

"А вы бы дали для начала деньги уже существующим перевозчикам на качественній транспорт.. "



Уфф! Я мало даю? Зараз проїхати коштує 20 грн.

Скрюченим і нелегально (бо квиток дають по приїзду).



Справа не в автобусах чи електричках. Маршрутки теж мають плюси. Але є певні норми безпеки, на які барыгам-маршруточникам начхати.



Їздив і в автобусі. Сів, розвалився вільно...

І безпечно. Автобус - 20 тонн. Половина танка.

Дивись доданий до статті фоторепортаж.

Василий | 2008-02-22 16:32

to Alex:

Я должен давать деньги перевозчикам на закупки???!!! Это чушь. Пусть кредиты берут. Пусть выкручиваются. И не нужно плакать, как им плохо. Да, я буду обсуждать перевозчика, потому что я клиент, я плачу свои деньги. И за них я хочу получать качество. Пусть уйдут с этого рынка, и на их место придет тот, кто готов потратить деньги на автобусы.

Alex | 2008-02-22 15:07

2Мещанин

А вы бы дали для начала деньги уже существующим перевозчикам на качественній транспорт.. А то шашкой мазхать все гаразды. А если сервис или транспорт не нравится, так какого же рожна вы тогда лезете в эти автобусы. Ездте как Сергій на электричке. Или от автовокзала пожалуста на икарусе. Так нет жеж. Вы не хотите так. Вы сядете в автобус, проедете на нем до Киева, а потом будете перевозчика еще осуждать. А завтра опять залезете в автобус и опять на нем будете ехать. В нашем государстве все беды именно от таких как вы!

Alex | 2008-02-22 14:55

2Сергій

Ну и мучайся в электричках на здоровье. Каждому свое. Если есть моного свободного времени и деть его не куда, то конечно можно на электричках путешествовать. А что.. пол дня туда, пол дня обратно.. Вот выходные и скоротал..

2Алекс | 2008-02-22 07:27

Как и написано в статье, маршрутчики не ездили всего полдня. Сейчас ездят. Думаю, больше б и не блефовали. Столько бабла мимо :)

Алекс | 2008-02-21 23:43

Народ, подскажите плиз, сейчас уже пустили маршрутки на Киев или до сих пор не ездят. А то надо съездить на выходные.

Андрей | 2008-02-21 13:01

To katerina.



А вы Правила дорожного движения читали? Как можно из Чернигова в Киев доехать за полтора часа, не нарушая ПДД? На своём авто мерял расстояние от Красной площади в Чернигове до м.Лесная в Киеве (напрямик через Бровары) - ровно 130 км. Т.е. средняя скорость маршрутки 87 кмч - а это, по трассе Чернигов-Киев очень немало, т.к. там почти треть пути нужно проехать 60 км/час, и весь остальной путь не более 90 км/ч. Задумайтесь хоть раз над своей безопасностью, жизнь даётся один раз....

Сергій | 2008-02-21 09:47

"своё отношение к творимому властью беспределу..."

А кому висловити своє ставлення до того, що за перше сидіння (біля дверей) йде справжня "війна". щоб нормально доїхати. Бо інакше наприкінці подорожі доводиться "паралізованому" виповзати. Вартість підняли з 15 до 20, а нічогісінько не змінилось. Я краще місяць-другий електричкою помучусь, але дочекаюсь нормального перевізника.

можна запитання? | 2008-02-21 08:32

Чому в цих "автобусах" три сидіння з проходом на ширину салону? Хоча якщо не дистрофіків катають, повинно бути або три сидіння на ширину, або два сидіння з проходом. Ви колись сиділи на останніх сидіннях, де стоїть 4 крісла вряд замість трьох? Якщо так, то в якому стані ви виповзали із салону? Це при тому, що влітку комусь іззаду обов"язково дме і люк відкрити проблематично на нормальне провітрювання.



Мене турбує пов"язаний із цим комплекс неповноцінності. В таких от "автобусах" чомусь сиджу на "суперзручному стільці" завжди однією половиною, хоча не велетень. А ось коли приходжу на базар, то будь-які штани виявляються завеликі завдовшки, хоча і не лілліпут.



Тож запитання. Як співставити ці два стандарти, за дотриманням яких мали б слідкувати відповідні служби? І навіщо вони існують за рахунок наших податків?



Просто уявіть собі "шпали", яким підходять куплені на нашому базарі штани, в маршрутках з тими кріслами що зараз там є :)

Operator | 2008-02-21 08:16

@чтоб убрали конкурентные автобусы mersedes@



Автобуси? Ви сказали - "автобуси"?

юрий | 2008-02-21 03:02

кто то из известных производителей тата богдан дал крупную взятку министру чтоб убрали конкурентные автобусы mersedes

Мещанин | 2008-02-20 23:52

Бандюки та жлоби, що окупували цей бізнес хай собі страйкують чи забираються геть. Нехай на їхнє місце прийде нормальний перевізник, з якісним транспортом і якісним сервісом, бо в гонитві за гривнею ці маршрутники-падлюки вже зовсім пасажирів за бидло вважають, аби більше тіл впихнути в салон та грошей зібрати побільше. А чи зручно так їхати людям цих уродів не цікавить. А страйкуівти вони довго не будуть - це ж втрата для них шалена, так для видимості повипендрюються і все.

Operator | 2008-02-20 23:27

@заплатил институту, который дает проект на переоборудование,@



Цікаво. Так це інститут напроектував проектів, у яких сидіння просто до підлоги прикручують?



Хай Юля розганяє це жлобство.

Operator | 2008-02-20 23:21

Василь, підтримую.



Мова навіть не про зручність і коліна на спині сусіда попереду...



У гонитві за сьогоденною вигодою ці ділки економлять на елементарній безпеці.

Василий | 2008-02-20 21:22

Если это так убыточно, пусть побастуют хотя-бы месяц. Я уверен, через неделю их место займут те, кто сможет обеспечить автобусами маршрут. Было бы все так плохо у перевозчиков, не было-бы разборок со стрельбой за этот маршрут.

katerina | 2008-02-20 20:27

Да, неприятные новости, ведь так удобно, что полтора часа и в Киеве. 2 раза в неделю - это смешно. Если государство не хочет, чтобы частники зарабатывали деньги, то пускай сами обеспечат людей регулярными маршрутками или автобусами из центра города.
закрити