Останнє оновлення: 18:03 п'ятниця, 10 липня
Тижневий огляд газет
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Коли всі «ЗА»!
Коли всі «ЗА»!

Коли всі «ЗА»!

Писати про міську політику в друкованих ЗМІ - ознака поганого тону чи авторський несмак, або ж просто цього «піпл не хаває»? Таке враження складається, гортаючи наші газети.

Про останню сесію міської ради більшість видань майже анічичирк. Цирк з кульками в парламенті цікавий. А перли та розборки місцевих депутатів, виходить, ні? А писати таки дійсно є про що. І це підтверджує практика місцевих Інтернет-видань, зокрема і того, на якому маю честь пописувати свої огляди.

Щоправда, поодиноким виключенням є «Семь дней», які подають найважливіші рішення сесії. Ну і, звісно, комунальні «Чернігівські відомості» в силу своїх зобов'язань подають дозовану інформацію перебігу засідання.

Але ж де гострота? Де журналістські розслідування? Версії, коментарі? - Все це залишається в Інтернеті, на сайтах та форумах безмежної, але такої обмеженої для більшості павутини.

Тож про минулотижневі газети...

 

Есть такая партия!

«Сіверщина» традиційно відводить свої шпальти для НУНС. Спочатку на другій сторінці лідер фракції В'ячеслав Кириленко розповідає про втілення в цьогорічному бюджеті соціальних ініціатив Президента. А на четвертій - читачів чекає проникновенна замальовка Олександра Ясенчука про депутата-земляка з Чернігівщини у цій фракції Юрія Бута.

Також на сторінках «Сіверщини» з'явилась «Прилуцька сторінка». Назва говорить сама за себе. Мене особисто порадувало інтерв'ю з відомим оригінальним сучасним українським письменником Юрком Покальчуком. Він - давній друг Прилуцької колонії для неповнолітніх і частий гість в Прилуках.

 

Ніхто не «проти», усі - «за»? 

«Чернігівські відомості», виконуючи завдання комунального видання, як вже зазначалося, інформує про перебіг останньої сесії міської ради, прощання з зимою, організоване міською владою, та знайомить читачів з депутатом від СПУ Едуардом Альохіним.

Також видання продовжує нав'язувати однозначну думку про необхідність забудови по вулиці Савчука та будівництва дороги від Валу до вулиці Молодчого. Як ще один аргумент наводяться думки місцевих архітекторів, які в своїй більшості, з певними зауваженнями, висловились «за» таке будівництво. Тож видання сподівається, що таке рішення буде «вагомим аргументом навіть для тих екологів, які заперечують необхідність будівництва».

Щоправда, «Місто», подаючи інформацію про засідання Спілки архітекторів, пише не так однозначно: «один з найстаріших архітекторів міста Віктор Устинов вважає, що потрібно будувати повноцінну дорогу і критикує цей проект, на його думку, дорога не прикрашатиме місто.

Прикро, що гра відбувається в одні ворота - справжньої дискусії щодо цього проекту не видно в друкованих ЗМІ. А це вже, вибачте, не донесення об'єктивної інформації до громади, а якась пропаганда «світлого майбутнього Савчуків» з магістраллю біля Десни та новими багатоповерхівками.

 

«Квадратний метр»

В ситуації на ринку житла намагалися розібратися журналісти «Вісника Ч». Вартість квадратного метра нового житла в Чернігові досягає 1000$. Також видання наводить порівняння цін на житло в районних центрах Чернігівської області - у віддалених районах двокімнатна квартира коштує всього 10 000 доларів.

Також про це пише «Весть», додаючи порівняльну таблицю динаміки вартості квадратного метру житла за останні роки в обласних центрах України. Лише в чотирьох містах ( і Чернігові зокрема) середні ціни пропозицій нижчі 1000 доларів.

 

Капіталізм з людським обличчям? 

На минулому тижні своє продовження отримала тема «ЧеЗаРи». Безпосереднім інформаційним приводом стало підписання міською радою та новим словацьким керівництвом заводу так званого меморандуму щодо збереження та розвитку соціальної інфраструктури підприємства. Звичайно, «меморандум» - це лише джентльменська угода, декларація про наміри, а як насправді поведе себе новий власник покаже час.

І якщо «Чернігівські відомості» та «Місто» налаштовані достатньо оптимістично щодо майбутнього «соціалки», то «Весть» ставить під сумнів однаковість розуміння розпливчастих формулювань меморандуму міської влади та словацьких власників.

 

Обіцяного три роки чекають. В Чернігові - довше

Міська влада пообіцяла побудувати пам'ятник жертвам Голодомору 1932-33 рр. Презентація проекту якого відбулася на минулому тижні, про що пишуть «Семь дней», «Чернігівські відомості» та «Чернігівщина». Щоправда, остання справедливо нагадує попередні обіцянки чернігівської влади різних рівнів про будівництво «достойного пам'ятного знаку» на місті скромного каменя «Борцям за волю України», встановленого патріотами ще на початку 90-х.

За роки місцева влада не спромоглася побудувати достойного символу Незалежності країни. Сподіваємось, що пам'ятного знаку жертвам Голодомору доведеться чекати не так довго... 

 

Журналістські поїденьки 

Вже стає доброю традицією серед газетярів проводити невеликі журналістські розслідування кулінарного характеру. То піцу кращу вибирають, то обід в офіс замовляють, а то вже і по ресторанах почали ходити - випробовувати якість сервісу на власних шлунках.

Тож історію в дусі дамського роману оповідають журналістки «Вести», які не довго (або й довго) думаючи відправились на пошуки пригод в ресторан «Турецький», що за Киїнкою. Вражень, як видно з оповіді було багато, і вони вцілому не на користь відвіданого закладу. Для посилення емоційності та, мабуть, в дусі справжнього «жіночого роману» в розповідь впліталися фразочки типу «вечерний напряг» та «ни один фонарь нафиг не горел». 
 

Не політкоректно, одначе... 

Міцним слівцем не гребує і «Гарт». Щоправда, тон публікації про Косово нагадує радше кращі зразки радянської пропаганди. Автор, старший кореспондент видання Олег Шпак, зі «своей скворечни» займає жорстку антиалбанську позицію, жорстко критикує європейську спільноту, а надто США за позицію щодо відокремлення Косово, при цьому особливо не добираючи слів. 

Чого варті лише звороти: «Европейские СМИ, давно уже превратившиеся в язык, которым тамошние политики лижут задницу дяде Сэму, со слезами умиления расписывают счастливое будущее албанского Косово», або «жертва пьяной акушерки Джордж Буш-младший, уровень интеллекта которого заканчивается на той отметке, с которой даже у макаки начинается».

Відверто провокаційний текст не прикрашає минулотижневий випуск наймасовішого тижневика області.

 

Музею - бути?

«Семейная газета» ставить багато питань «Чому» щодо ситуації навколо колишнього льотного училища. Невідомо, правда, хто має на них відповісти.

Але головне і реальне питання винесене в підзаголовок матеріалу - чи буде мати подальше життя створений ще у 1971 році музей та чи залишаться в Чернігові 8 літаків-експонатів. Зараз музей перебуває в критичному стані: немає ні приміщення, ні фінансування, а літаки керівництво українських ВВС планує приєднати до музейних експонатів в м. Конотоп.

 

Наша служба и опасна и трудна... 

Мова не про міліціонерів, а про травматологів. Виявляється, що і травматологи можуть отримати травму (вибачне за тавтологію), виконуючи свої професійні обов'язки. Виявляється ці лікарі отримують добрячі стусани, а то і травми від неадекватних, почасти просто п'яних пацієнтів. Проблему досліджувала «Весть». Дійшло до того, що головний лікар міської лікарні № 2 Володимир Фаль публічно звинуватив чернігівську владу і міліцію в особі Соколова і Альохіна в бездіяльності щодо покарання винних. В інтерв'ю постраждалі лікарі розповідають про злочинну бездіяльність правоохоронців, щодо розслідування таких випадків. 

Бережіть себе.

Коментарі (17)

Гость | 2008-03-05 15:08

Гі гі гі Санта Барбара прям началась :) ржунемогу Шпак которій и не шпак на самом делае а так скрывающийся за обликом шпака им же самим потом и оказался вот так детективчик ))

МІФ | 2008-03-05 10:44

Щоб про Шпака не говорили -він живий і пише талановито.
Це безсумнівно.
Але. Він ігронує стилістику. От і виходить - образність - блискуча, а стилістика - нікудишня.
Саме тому його статті можуть дочитити тільки гурмани -ті , хто уже визнав його талант і можуть собі дозволити вязнути, як б болоті, у толстовських реченнях, ідучи за своїм кумиром.
Він просто не може, чи не хоче, чи не знає , як зробити текст ЛЕГКИМ ДЛЯ СПРИЙНЯТТЯ. Адже це теж - стілістичний талант... і велика робота над секретами письма та стилістики.
Маю честь!

Сергей Олиферовский | 2008-03-05 10:41

Не могу удержаться от комментария. Это когда же Игоря Кузьменко и меня из "Гарта" выгоняли? Да сами мы ушли, один раньше, я чукть позже. И совсем по другим причинам, о которых нет желания тут распростроняться. А то, что Шпак — три киевских журналиста, нанятые Соколовым, иначе как бредом не назовешь. Просто кое-кого жаба задавила из-за того, что не смогут так написать как актер, играющий всю жизнь роль журналиста (так Шпак сам о себе не раз говорил).

Оліфс-кий | 2008-03-05 09:49

Гість
Гість
Nataliya
Віддаю свій голос за талановитого публіциста Олега Шпака!
  громадяни, вам брешуть!немає такого Шпак, пишуть три київські журналіски, якмх Соколов найняв ще коли перший раз балотувався! Одна з них громадянка шотландія,я сам їх бачив. Потім Соколову пригрозили, щоб він їх залишив провокувати населення, це Паша правильно помітив.Ігорь Кузменко був проти і його вигнали з Гарту, спитайте в нього. Сергій Оліферовський теж це знав, хотів розповісти і його теж вигнали з Гарту.Спитайте в них, вони все розкажуть! А Шпак був артистом молодіжного театру. його за п"янку вигнали, ніколи він журналістом не був, це вам всі скажуть.Потім він здається помер, мені розказували. що на Яцеві навіть його могила є. Не дайте себе дурити!

     Відповісти | З цитатою

    

Брєд повний. як Соколов може впливати на газету "Гарт", редактором якої є соціаліст-Іванов, засновником - обласна рада (хоча видання майже самостійне).
Газета, яка про Соколова взагалі ніколи не пише???
  Таке люди видумують, що аж смішно!
Ще й могилку Шпаку придумали.

АзазеЛЛо | 2008-03-05 09:48

[Я теж думаю: Шпак не сам пише, бо занадто талановито. Але то не київські. Насправді йому пыдказують іноплангетяни. Недарма ж він, кажуть, усе пише ночами. Самий інопланетянський час.

Гість | 2008-03-05 09:30

Nataliya
Віддаю свій голос за талановитого публіциста Олега Шпака!
  громадяни, вам брешуть!немає такого Шпак, пишуть три київські журналіски, якмх Соколов найняв ще коли перший раз балотувався! Одна з них громадянка шотландія,я сам їх бачив. Потім Соколову пригрозили, щоб він їх залишив провокувати населення, це Паша правильно помітив.Ігорь Кузменко був проти і його вигнали з Гарту, спитайте в нього. Сергій Оліферовський теж це знав, хотів розповісти і його теж вигнали з Гарту.Спитайте в них, вони все розкажуть! А Шпак був артистом молодіжного театру. його за п"янку вигнали, ніколи він журналістом не був, це вам всі скажуть.Потім він здається помер, мені розказували. що на Яцеві навіть його могила є. Не дайте себе дурити!

Nataliya | 2008-03-04 17:54

Віддаю свій голос за талановитого публіциста Олега Шпака! Руки геть від нього! Особливо це стосується тих осіб, які в огдяді преси не придумали нічого кращого, ніж моралізаторство: це газету "прикрашає", а це "не прикрашає". Та їй не треба додаткових прикрас, у неї головна прикраса — тираж найбільший в області. Значить, вона пише саме так, як треба для її читачів.

Олег Шпак | 2008-03-04 13:29

Гість
Олег Шпак уже не один год читаю ваши пасквили. такое впечатление, что американский президент сделал вам что-то плохое в детстве. у меня вопрос: вы просто не умеете писать ни о чем другом, кроме как "Буш - идиот" и т.п., или просто избрали для себя наиболее безопасный вариант (написать в таком духе про Кучму три года назад или про Соколова сейчас все-таки довольно опасно) зарабатывания денег на беспроигрышной теме? Сразу извиняюсь за такое сравнение, но есть журналисты-пр...[цензура], вы же, НА МОЙ ВЗГЛЯД, журналист-шл... [цензура] (я это говорю только в отношении вашей журналистской деятельности).

  Ну, спасибо! В смысле, за внимание к моей журналистской деятельности. Действительно, Вашей самоотверженности можно только позавидовать: мои пасквили, судя ПО ВАШЕМУ ТОНУ, вызывают у Вас, как минимум, рвотный рефлекс, а Вы, тем не менее, их читаете. Как в том анекдоте: ежики кололись, плакали, но продолжали грызть кактус. Позвольте мне тоже сразу извиниться за такое сравнение, но Вы, ПО МОЕМУ МНЕНИЮ, читатель-мазохист (без цензуры). Что касается, собственно, американского президента, то хочу внести небольшую поправку - я о нем уже года три как вообще ничего не писал. Не интерестно, знаете ли. Так что "не один год" Вы моего о нем читать ничего не могли, если, конечно, не перечитывали. Что же касается мнения об умственных способностях Дж. Буша-младшего, то почему бы Вам не почитать для разнообразия еще и статьи других авторов: американских, британских, испанских? Или же высказывания более знающих, чем я, людей. Например, советника канадского премьера Франсуазы Дюкро, на саммите НАТО прямым текстом обозвавшую Дж. Буша идиотом. Я уж молчу о диагнозе, поставленном родному президенту и опубликованному в прессе психиатрами из Института Ловенштейна, штат Пенсильвания. Теперь относительно Вашего вопроса о моем умении и смелости. Боюсь, с Вами не согласятся десятки других читателей, еще со времен "Черниговского Полдня" (середина 90-х, если помните. Леонид Данилович был в самом "соку") присылавших мне письма с обещанием оторвать голову или побить очки. Вот за то самое: отсутствие должного пиитета к деятельности "всенародно любимого". Потом таким же отсутствием возмущались (с теми же поползновениями на мои очки) приверженцы премьер-министра Виктора Януковича. Есть в коллекции и письма от защитников светлого образа Виктора Андреевича. А где на всех очков набрать? Знаете, что общего в большинстве этих писем? Они без подписи. Это к вопросу о трусливости и "пр..." с "шл..." Прошу прощения за слишком обширный ответ, приятно было пообщаться. С уважением, Олег Шпак.

Гість | 2008-03-04 08:06

Олег Шпак
уже не один год читаю ваши пасквили. такое впечатление, что американский президент сделал вам что-то плохое в детстве. у меня вопрос: вы просто не умеете писать ни о чем другом, кроме как "Буш - идиот" и т.п., или просто избрали для себя наиболее безопасный вариант (написать в таком духе про Кучму три года назад или про Соколова сейчас все-таки довольно опасно) зарабатывания денег на беспроигрышной теме? Сразу извиняюсь за такое сравнение, но есть журналисты-пр...[цензура], вы же, НА МОЙ ВЗГЛЯД, журналист-шл... [цензура] (я это говорю только в отношении вашей журналистской деятельности).

Гість | 2008-03-03 14:53

А чому б не зробити аналізу місцевих видань? Адже не всі районки мають свої сайти і про місцеві новини не все (крім улюбленого "гартівцями" та "вісникчанами" криміналу, сексу і пліток) знаєш.

Гість | 2008-03-03 14:37

Бонд
  Тобі в клініку треба, пане Бонд. Лєчіться від самовлюбльонності і менше писати свого брєду в коментах на ВВ.

Бонд | 2008-03-03 14:18

Паша правильно руліт!!!
Кому не подобається - берить і самі робить.
Дуже змістовно!!!
Так тримати!

гость | 2008-03-03 09:43

Також видання продовжує нав'язувати однозначну думку про необхідність забудови по вулиці Савчука та будівництва дороги від Валу до вулиці Молодчого.
  В центр будет легче а
 что делать жителям на углу Шевченко Молодчего
после того как весь транспорт здесь соберется на перекрестке?
Как раз там где Павлинская
 спроэктировала детскую площадку
Чтобы все дышали газом?

Гість | 2008-03-03 08:50

В'ячеслав Кузьменко
  Грамотное замечание, хочу вам сказать!

В'ячеслав Кузьменко | 2008-03-03 00:54

Огляд цього тижня на рівень краще ніж попередні (які те ж були непоганими). Але не хочу переходити до дискусії, що характеризує коментарі на ВВ (автор молодець-автор нездара; стаття класна-стаття заангажована і под.)
Є одна невеличка порада.
Слід робити узагальнення і динаміку. Наприклад, раз в місяць або раз на квартал робити окремий (можливо в цифрах і об'ємах газетної площі) зріз по:
а. газетам
б. темам
Наприклад, як та чи інша газета висвітлює ту чи іншу тему. В динаміці. Тобто, за місяць було 3 публікації по Савчука в газ. Чернігівські відомості. Всі три позитивно висвітлюють проект і позицію міськвиконкому. А газ. "Семь дней"... і т.д
Крім того. За місяць (квартал) було 8 публікацій про партію НСНУ, з них 5 нейтральних, а 3 позитивних. Позитивні були в газ. Сіверщина, нейтральні...
За квартал (місяць) було 3 інтерв'ю з позначкою *імідж(PR) з директором банку "Синтез" паном Савченко...
При постійному моніторингу ЗМІ такий аналіз робити неважко (газет у нас, на жаль чи на щастя не так багато), а ефект і цінність такого матеріалу зростали б десятки разів.
Рекомендую подумати. В разі необхідності невеличкої поради чи певної допомоги автор знає де її шукати:)
Успіхів та творчого натхнення!

Sirko-Не політкоректно, одначе | 2008-03-02 20:54

Шпак молодец!
Очень даже корректоно написал, ибо о США нужно писать с матюками за разрушение структуры мира. Империя Зла вполне достойна сказанных о ней слов.
Обзор ВВ как всегда плохой - тот кто делает обзор даёт свою оценку, что в какой-то мере допустимо для автора статьи, но не для пересказывателя содержания статей.
    

Олег Шпак | 2008-03-02 14:49

От всей души благодарю за острую и абсолютно непредвзятую критику! Обещаю исправиться и наконец-то изучить лучшие образцы советской пропаганды, чтобы в дальнейшем не заниматься невольным плагиатом. А то пишешь, что думаешь, а оно вона как получается... Хотелось бы, правда, для пущего исправления еще уточнить у автора обзора, против кого, по его мнению, направлена откровенная провокация. Охота, знаете ли, извиниться и возместить ущерб. А в порядке дружеского обмена мнениями, в частности о политкоректности, хотелось бы заметить, что перед некоторыми своими выводами уважаемому автору обзора не мешало бы вписывать фразы, типа "по моему мнению" или "как мне лично кажется". Например, "по моему мнению, откровенно провокационный текст". Или же "как мне лично кажется, эта срамота не украшает". Иначе складывается впечатление, что на маленькую "свою скворечню", обитатель которой высказывает лично свое мнение, за которое готов нести личную ответственность, ополчилось все прогрессивное человечество, вооруженное едино верным и непобедимым чем-то там. В полном сответствии с лучшими образцами той самой пропаганды. А так - все нормально.
С искренним уважением и пожеланием творческих успехов Олег Яновский-Шпак.
закрити