Останнє оновлення: 20:41 п'ятниця, 13 вересня
Версії і фотофакти
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Пожежа «канонічного намету»: Що не помітили правоохоронці? ФОТО
Пожежа «канонічного намету»: Що не помітили правоохоронці? ФОТО

Пожежа «канонічного намету»: Що не помітили правоохоронці? ФОТО

Напрочуд швидко з’явились «версії» представників московської церкви з приводу пожежі їхнього намету. Версії різняться, та збігаються в одному – «винні націоналісти!»

Ще коли встановили намет два роки тому, багато хто звертав увагу влади та писав скарги, що представники московської церкви нехтують усіма правилами безпеки.

Між наметом і церквою був залишений автомобіль. У наметі користувались відкритим вогнем, поруч з легкозаймистими речовинами. Самовільно підключились до міської електромережі тощо.

Єдине, що було зроблено – прибрали автомобіль. Все інше – знехтуване. Навіть жодної перевірки щодо пожежної безпеки не було проведено.

Тому у приміщенні, де мешкали люди і де стільки небезпечних пристроїв, не було жодного вогнегасника та засобів гасіння пожежі.

Цікаво, скільки б часу пропрацював який-небудь кіоск без дозволу пожежних? Думається, що недовго...

І тепер московські попи намагаються прикрити свою нахабну поведінку та нехтування Законами та правилами безпеки брехнею про «людєй в чьорних масках» та казками про «злобних націоналістов».

Коли з’явилась у наметі «буржуйка», то одночасно зникла водостічна труба з Катерининської церкви, а над наметом виникла димова труба. Здавалося б – який зв’язок водостоку і димоходу?

А от після пожежі виявилось дещо, що знову «не помітили» правоохоронці. На представлених світлинах добре видно залишки паркових лавок, які також непомітно зникли з парку та опинились у «канонічних».

Крім цього, чомусь не помітили обгорілий газовий балон. Напевно, ним також користувались мешканці «бомжатника» московського патріархату. Але ж така «дрібниця» може кардинально змінити картину виникнення пожежі!

Представники московської церкви намагаються уникнути відповідальності за нанесені збитки. А це не тільки зіпсовані викрадені у громади лавки та водостічні труби. Це мільйонні збитки через зіпсовані історичні експонати. Якщо їх можна оцінити грошима... Тому московська церква намагається перекласти вину на інших. Але наш народ досить мудрий, щоб повірити у їхню нахабну брехню.

Правоохоронні органи повинні докласти всіх зусиль, щоб неупереджено розслідувати цю пожежу. І знайти винних не тільки пожежі, а й винних у крадіжках та псуванні державного майна. Викрити тих державних посадових осіб, які сприяли своєю бездіяльністю цим злочинам та притягнути винних до карної та майнової відповідальності.

За повідомленням
прес-служби ЧОО КУН

Коментарі (51)

Володимир | 2009-06-05 13:09

Все зрозуміло. Здається мені, що *** із ЧОО КУН і підпалили православний храм! Так, це саме так! Інакше б вони не подавали в газету такі провокаційні статті.

Шева | 2008-04-07 20:22

Канонічна не канонічна Церква це більше питання не віри, а політики. Свого часу, Московська Патріархія була розкольницькою Церквою її не визнавали жодна з Патріархій 141 рік. Але тепер у РПЦ начебто все нормально, так і має бути.
Що стосується піп не піп, то тут вже питання віри. І я хочу ходити в національний храм, і молитися на тій мові яку я розумію разом зі священиком. Я ж не відбираю у вас такого права. То чому ці люди відбирають таке право у мене? Чи Українським патріотам зробити хід у відповідь і перекрити всі входи до Церков "мп". Ми терплячі, але терпець може увірватися.

Гість | 2008-04-07 20:02

...Хай живе Україна!!!

Гість | 2008-04-07 15:04

А я хочу ходити в православну церкву. Церкву визнану всією повнотою православ"я, навіть якщо вона МП, чи якого іншого неукраїнського патріархату. Чому так? А щоб не сумніватися в тому, який піп мене хрестив, а особливо, щоб не сумніватися в тому, піп він чи не піп.

Гість | 2008-04-07 12:10

Окупація України не пройшло безслідно, в тому числі і в мовному питанні. Що стосується Церкви, то я Українець і хочу ходити в Українську церкву, не тільки за назвою, а і за змістом. Те, що в юридичній назві \"мп\" є слово Українська, це не означає, що в цій секті є Українській зміст.

Гість | 2008-04-06 21:53

Кажуть, що на місці погорілого "каноніческого" цирку шапіто встановили вже новий. Клоуни залишились ті самі... І скільки ж вони будуть Бога гнівить?!

Sirko | 2008-04-06 18:58

Гість
С Шевой не рекомендую общаться. Шева - це, як каже модератор - "Добри люды". То есть - образец мракобесия.

Sirko | 2008-04-06 12:43

Гість
Да они добрі люди В Библии чётко сказано, что Бог дал людям разные языки не в награду, а в наказание. И тот, кто хочет усреднить людей т.н. "державной мовой" - добрі люди Бог не отменял своего наказания, и человек, тем более, не в состоянии этого наказания отменить.
Сегодня они пляшут на пожарище - завтра их в НАТО не принимают. Сегодня они радуются смерти ближнего (Бондаренко), завтра и в их семье кто-то умрёт.
Все люди, которые за КП - добрі люди
Державных мов - нету. Есть только родные языки, те, которые Бог дал. Однако Бог дал русским и украинцам такие языки, что они понимают друг друга без переводчика. Это - особре блоговолие Бога к народам нашим.

Гість | 2008-04-05 21:21

Проходя мимо обгоревшей палатки, где бомжевали люди вочто-то верующие, был грубо обруган лиш за то, что был в хорошем настроении и улыбался! Что у етой веры должно быть злобное и угрюмое лицо? Мне паралельно каким пальцем кто кудато там кресты кладет, но злобным людям не место в центре города!

Гість | 2008-04-05 15:03

Шева
Так званий "московський патріархат", це не церква, це секта, а так звані "віруючі МП" це сектанти.

Не знаю в кого, чи в що вірить цей Шева, але те що він абсолютно ніякого відношення не має до Православ"я, то це незаперечний факт. Інакше йому було б відомо, що у світі є 15 автокефальних православних церков, які підтримують між собою тісне молитовне спілкування. Є іще в світі і кілька розколів (за віросповіданням православні, проте із іншими православними посварилися і випали з цієї сім"ї православних церков). Через що, як наприклад з українськими автокефаліями, ні УПЦ КП, ні УАПЦ не можуть пом"янути за богослужінням патріарха Московського, ні той у відповідь за них не молиться. Але аби ж то був лише локальний конфлікт між Московським патріархатом і українськими автокефалами! Справа в тому, що на боці УПЦ МП (яка є самокерованою церквою в складі РПЦ) стоять всі 14 автокефальних православних церков. А от на боці автокефалів стоять лише інші розкольники (македонські, болгарські і т.д. А це вже абсолютно не той рівень. Через що і священиками в невизнаних автокефальних служать часто люди неграмотні і безкультурні, та й єпископів свіоїх вони виживають тільки так, щоб їм жить не заважали. От кажуть недавно вони і Севастьяна свого вижили (скільки вже їх у них було!)

Sirko | 2008-04-04 22:11

Sirko
А возьмите всю эту сектантскую добрі люди, "храмы" которой плодятся по Чернигову и Украине, как добрі люди. .... Эта добрі люди столкнула лбами православных, и мы, как добрі люди, позволили им сделавть это.

  Хм... Модератору зачот! Модератор - товарищ с пониманием.

Ніжинець | 2008-04-04 19:00

"Удержи язык свой от зла" Що ж, "московськи попи" згоріли у наметі. Ви, шановні писаки (до коментуючих) теж згорите, але пізніше.

Гість | 2008-04-04 18:04

Остап, ти мало знаєш про КУН. Раджу спочатку подивитись www.cun.org.ua, потім робити висновки про КУН та Івченко, а не слухати пропаганду ворогів України. Щодо прибирання територій, то у КУН є також робота, але про це - наступна публікація :)

Остап | 2008-04-04 17:03

КУН не сприймаю за справжніх патріотів чи навіть просто серйозних людей. Нажаль, як і очільник КУНу пан Івченко на прізвисько " Льоха Мерседес" вони такі ж продажні. А піаритись на чужому горі ( а пожежа -це горе) - це просто огидно. Нічого гарного для міста КУН не зробив (крім обписаних стін та недолугих маршів.) Давайте у суботу краще Ялівщину прибирати, отам побачим , хто Ви є, та поспілкуємся.

Шева | 2008-04-04 16:48

А давайте вместе ... по "мп".

Доля | 2008-04-04 16:14

Елена
Это не ты на фото ( репортаж с места пожара) - со злобной физиономией? Похожа очень, по интонации...

Сергій | 2008-04-04 13:28

Sirko
А возьмите всю эту сектантскую добрі люди, "храмы" которой плодятся по Чернигову и Украине, ...
Не знаю, як вони там плодяться... Але ВСІ, кого я звідти знаю, не пиячать, не палять і не коять злочини. Навіть не лаються. На відміну від деяких, не бум показувати пальцем.

Sirko | 2008-04-04 13:05

Шева
з таким успіхом можна створити УПЦ (Софійський патріархат), УПЦ (Бухарестський патріархат), УПЦ (Тбіліський патріархат) і т.д.

Давайте, может, католиков с Украины выпрем. Ихний немецкий Папа в Италии сидит и плетет свою сеть по Украине, и в Чернигове тоже. И никто на Папку бочку не катит... А возьмите всю эту сектантскую добрі люди, "храмы" которой плодятся по Чернигову и Украине, как добрі люди. Скоро от православия, хоть КП, хоть МП и следа не останется. Эта добрі люди столкнула лбами православных, и мы, как добрі люди, позволили им сделавть это.

Шева | 2008-04-04 11:07

Олена, при чому тут РПЦ до УПЦ? Якщо "мп", це філіал РПЦ, то так і кажіть. Не потрібно людей вводити в оману, додаванням слова Українська, а то завтра з таким успіхом можна створити УПЦ (Софійський патріархат), УПЦ (Бухарестський патріархат), УПЦ (Тбіліський патріархат) і т.д.

Oper | 2008-04-04 00:37

Елена
Предлагаю всем ... прочитать информацию о РПЦ и УПЦ, а уже потом обсудить все это, поверьте, минимум полученной вами информации лишит этот разгово вского смысла! (я о том, что "МП" -секта)
Ой, збав нас Боже від такої канонічєко-агресивної церкви, цієї політичної шльондри. І від її агітаторів, що погрожують вбивством. Свят-свят...

Елена | 2008-04-03 23:35

Предлагаю всем ... прочитать информацию о РПЦ и УПЦ, а уже потом обсудить все это, поверьте, минимум полученной вами информации лишит этот разгово вского смысла! (я о том, что "МП" -секта)

Oper | 2008-04-03 23:18

Елена
присекать ...
А вот сатьей позабавили, спасибо, очень смешно!
Слово "пресекать" на русском пишется через "е", русскоязычная вы наша... Что касаетсясмеха, похоже вы его с бессильной злобой перепутали. Давайте прекращать с этими эмоциями.

Шева | 2008-04-03 23:15

Дорогі гості, всі святі на небесах. Так що шукати святості на землі, марно. А на рахунок так званого "московського патріархату", запитайте і адекватна людина вам скаже, що це секта.
Всі, Православні Церкви, є національними, так розкажіть мені, яку націю, представляє так званий "мп"?

Елена | 2008-04-03 23:06

Ваш дом за пределами Украины! А подобные инциденты будем присекать на корню, лично буду принимать в этом участие!
А вот сатьей позабавили, спасибо, очень смешно!

Oper | 2008-04-03 22:25

Гість
Шева
Так званий "московський патріархат", це не церква, це секта, а так звані "віруючі МП" це сектанти.
Бывают же твари, говорящие такое..., сволочи...ничего святого

“Не сотвори себе кумира, и всякаго подобия, елика на небеси горе, и елика на земли низу и елика в водах под землею: да не поклонишися им, ни послужиши им”

(Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, и что на земле внизу, и что в воде ниже земли. Не поклоняйся им и не служи им — Исх. 20, 4 — 5).

Чтобы нам правильно понять слова заповеди напомним слова св. ап. Павла, сказанные им в Афинах:

“Итак мы, будучи родом Божиим, не должны думать, что Божество подобно золоту, или серебру, или камню, получившему образ от искусства и вымысла человеческого” (Деян. 17, 29).

Второй заповедью запрещается идолопоклонство и все верующие призываются поклоняться Богу в духе и истине (см. Иоан. 4, 21 — 24).

Идолопоклонство заключается в том, что люди вместо поклонения Богу, поклоняются природе или вещам, изготовленным самим человеком.

 

От вєщічкі і пішли у небо... Димом.

Церква - просто бізнес без податків. Бізнес на свічечках, іконках, інших амулетах... Навіть на воді, яку попи-бізнесмени звуть святою.

ВВ | 2008-04-03 22:16

Прохання до учасників обговорення утриматися від образ.

Окреме прохання до користувача Елена: утримайтеся, будь-ласка, від погроз.

Націоналісти | 2008-04-03 22:12

елена
Кстати, просьба "националистов" ехать домой!
А ми вдома. Ласкаво просимо у гості, Єлєна. Будьте як удома (та не забувайте що в гостях).

елена | 2008-04-03 21:44

Кстати, просьба "националистов" ехать домой! Не знаю за какую нацию вы "болеете", но мы тут сами разберемся!

Resident | 2008-04-03 21:19

Елена
"Автор"! Если я тебя поймаю- ты труп!!!
Погроза зафіксована. Згідно статті 129 Кримінального кодексу України це діяння карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Елена | 2008-04-03 20:36

"Автор"! Если я тебя поймаю- ты труп!!!
Не стоит на всеобщее обозрение выставлять свою безпролазную глупость и неосведомленность, тем самым вводить в заблуждение других (это совет на будущее)

Гість | 2008-04-03 20:26

Шева
Шева
Так званий "московський патріархат", це не церква, це секта, а так звані "віруючі МП" це сектанти.

Бывают же твари, говорящие такое..., сволочи...ничего святого

Владислав | 2008-04-03 16:34

Читав Комерсант Ъ - востину хто платить той і замовляє музику. Ні про які рівні доступи не може бути і мови - одні ідеологічні штампи Москви

Сергій | 2008-04-03 16:32

Гість
з балонами пропану є ще інший прикол. Якщо заправлений на холоді повний балон занести у тепле приміщення, то рідина (зріджений газ) при тепловому розширенні розриває стінку балону. Відповідно газ виливається. А з одного літру рідкого газу утворюється 300 літрів власне газів. Для пропану-бутану достатньо 3% в повітрі для вибуху. Ну вибуху там видно не було, а щоб мотлох спалахнув, вистачить зовсім мало газку.

Гість | 2008-04-03 16:28

Пора бы уже свой, черниговский патриархат организовать. Кто желающий в патриархи? Выдвигай кандидатов.

Шева | 2008-04-03 16:27

Так званий "московський патріархат", це не церква, це секта, а так звані "віруючі МП" це сектанти.

Гість | 2008-04-03 16:17

В марте месяце в Н-Сиверском при тушении пожара от взрыва газового баллона пострадал спасатель. Как утверждают в МЧС - баллоны взрываются, особенно, если пустые…

Доля | 2008-04-03 15:52

Картина вырисовывается просто на глазах! В каждом происшествии должен быть кто-то виноват. Если его не могут или не хотят найти, надо СДЕЛАТЬ виноватым самого удобного (для власти, для ситуации и т.д.). В этом случае удобней всего обвинять националистов - они больше всех возмущались бардаком под Катериненкой. Если власть до сих пор панически боялась обидеть москальских батюшек и их сброд(прихожанами их назвать язык не поворачивается), то неужели сейчас хватит смелости обвинитьих в пожаре и предъявить им счет за все их "деяния"?

Гість | 2008-04-03 15:42

"Газовые баллоны - не обгорают, а взрываются!" - це розповсюджена хибна думка - якраз ці балони зроблені так, щоб вони не вибухали - відповідна товщина сталі. Зриває тільки кран з редуктором, а полум'я з нього - як з ракети. Тому, мабуть, так все і випалило у наметі.
Остапу - та якоюсь вірою й не пахне у тих "мешканців", суцільна політика. Стільки злоби й ненависті у по-справжньому віруючих людей не може бути. Хіба що у них інша віра, аніж православ'я...

Сергій | 2008-04-03 15:35

Чимдалі у ліс - то більше подробиць!

Киев, Апрель 03 (Новый Регион, Михаил Рябов) – В городе Чернигов неизвестные, облив горючей жидкостью, подожгли палаточный храм Украинской Православной Церкви Московского Патриархата.

Он был установлен верующими около Екатерининской церкви, вокруг которой развернулся конфликт между УПЦ МП и непризнанным в православном мире «киевским патриархатом».

Инцидент произошел еще 1 апреля. Ранним утром, когда в палатке находились верующие, но спали, несколько молодых людей облили брезент маслянистой горючей жидкостью, подожгли и убежали.

Winny | 2008-04-03 15:32

Наконец-то... :-)

Гість | 2008-04-03 14:30

Газовые баллоны - не обгорают, а взрываются!

Гість | 2008-04-03 13:45

А зачем пресс-службе КУНа компетентность? Важно бросить камень, чтобы круги по воде пошли. А для этого особенными талантами, включая объективность и компетентность, обладать не нужно.

Гість | 2008-04-03 13:39

а почему милиция должна охранять эту палатку они кто охраняемые особы как президент или заключали договор на охрану, или палатка представляет культурную или историческую ценность. Если они должны охранять их палатку то тогда и мой огород чем я хуже

Остап | 2008-04-03 13:18

Що взагалі можна говорити про міліцію, яка балон не здатна помітити та про журналістів, для яких поняття етики, хоч які б релігійні погляди вони не мали, щось ефимерне та незрозуміле (""бомжатник" московського патріархату").

То всі дуже раді, що ваші оселі не походять на "бомжатники", але є люди яких релігія витягла з прірви і наповнює змістом їх життя, так званий "бомжатник" став для них рідним домом.

Не знаю як у вас, шановні читачі, але у мене виникають великі сумніви що до компетентності (вже не кажу про особистісні якості) людей, що працюють у прес-службі ЧОО КУН.

Гість | 2008-04-03 12:52

Абалдєть! Тепер вже і журналісти винні... Зараз скажуть, що це журналісти та фотографи підпалили намет, щоб по "заказу" пропіаритись. :)))))))))))))

Сергій | 2008-04-03 12:51

Гість
И такие бульварные горе-журналисты на пару с фоторгафами формируют общественное мнение?! Для начала бы разобрались, а не грязью поливали! Хотя судя по вашему интернет изданию на большее вы и не способны да и проблем вокруг себя других не видите, кроме заказных.
Журналісти тут подали РІЗНІ думки. Це раз.

Посилання на джерела інформації присутні. Претензії - до джерел: 1.) московських попів, 2.) козаків, 3.) націоналістів, 4.) представників київського патріархату. Це два.

ФОТО - німий але чесний свідок. Претензій до фото не може бути. Це три.

І, нарешті, замість голослівних брудних заяв про якісь замовлення і поливання брудом краще придбати жувальну гумку і спокійно пожувати.

Гість | 2008-04-03 12:42

И такие бульварные горе-журналисты на пару с фоторгафами формируют общественное мнение?! Для начала бы разобрались, а не грязью поливали! Хотя судя по вашему интернет изданию на большее вы и не способны да и проблем вокруг себя других не видите, кроме заказных.

Правий погляд | 2008-04-03 12:27

Версія про двох "людей в масках", що здійснили підпал, і яких начебто переслідували жертви підпалу і не здогнали, направлена виключно проти міліції, а не "націоналістів".

 Отже, ортодокси з московського патриархату прямо звинувачують міліцію в наступному:

1. або ніхто не охороняв об"єкт, а охороняли Буша;

2. або охороняли аби як;

3. або підпал здійснено за згодою чи за участю самої міліції.

Все інше відлукавого. Хто бреше: міліція чи "постраждалі"?

Сергій Соломаха.

Гість | 2008-04-03 12:26

"А чем версия о вине националистов хуже версии о самоподжоге" -
Та нічим не гірша. От тільки "не тягне" ця версія. Якби у намет кинули якусь запальну суміш, то навряд чи усі вискочили б неушкоджені. Та й наврядчи уцілів би 2-й намет - і його б спалили "невідомі патріоти", 100%.
А от що "канонічєскіє" так довго "смикали долю за цицьки", нехтуючи протипожежною безпекою, то вже дивно, що пожежа зайнялась не раніше. Мабуть, Бог дуже терплячий...

Гість | 2008-04-03 11:35

"Люди у чорних масках" - мабуть, "каноніческіє" потім скажуть, що вони були зелені, з рогами та хвостом :))))

Гість | 2008-04-03 11:20

А чем версия о вине националистов хуже версии о самоподжоге, которая была высказана в газете "Сиверщина"? Точно также имеет право на жизнь.
закрити