Останнє оновлення: 17:05 четвер, 6 лютого
Спростування
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чернігівська міськрада спростовує інформацію про закриття лікарні
Чернігівська міськрада спростовує інформацію про закриття лікарні

Чернігівська міськрада спростовує інформацію про закриття лікарні

У Чернігівській міській раді спростували інформацію про закриття міської лікарні №4.

Заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз назвала повідомлення, провокаційним і таким, що абсолютно не відповідає дійсності.

"Інформація, поширена серед мешканців мікрорайону Шерстянка, та оприлюднена в Інтернет-виданнях, завідомо неправдива і покликана створювати соціальну напругу", - сказала вона.

Про це "Високому Валу" повідомила Ірина Синельник, радник міського голови.

Заступник міського голови пояснила, що відповідно до вказівок Міністерства охорони здоров'я України фахівці вивчають можливості оптимізації ліжкового фонду та оптимізації витрат на медицину в умовах фінансово-економічної кризи. Зокрема, розглядаються можливості спеціалізації міських лікарень Чернігова, однак жодним чином не йдеться про їх закриття.

"Щодо четвертої міської лікарні, то поліклініка працюватиме, як завжди, і зміни її не торкатимуться. У межах стаціонару можливі ротації відділень, однак це робиться задля покращення рівня медичної допомоги жителям міста", - зауважила Оксана Тунік-Фриз, додавши, що міська влада не допустить перепрофілювання медичного закладу.

Вона також уточнила, що подібні питання вивчалися і в інших міських лікарнях, однак на Шерстянці громадська організація створила проблему та викликала ажіотаж серед мешканців мікрорайону без будь-яких підстав. Тож заступник міського голови закликала чернігівців не піддаватися на подібні провокації.

Начальник управління охорони здоров'я Юрій Бойко зазначив, що питання про оптимізацію медичної мережі вивчається на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.11.2008 р. №1487 – р та Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 18.11.2008 р. №269 – о, що передбачають "оптимізацію мережі закладів охорони здоров'я, розташованих на території регіону, незалежно від форм власності та підпорядкування, з обрахуванням економічного ефекту".

"Ми не закриваємо медичний заклад. Без шкоди для населення плануємо провести його реорганізацію", - наголосив Юрій Бойко. Він підкреслив, що у міській лікарні №4 обов'язково буде посилено денний стаціонар – з 5 до 30 ліжок. Адже на сучасному етапі хворі більше бажають лікуватися на денному стаціонарі. Водночас, на звичайному стаціонарі із 153 ліжок повноцінно використовуються тільки 15-20 (саме стільки пацієнтів перебувають у лікарні цілодобово).

Начальник охорони здоров'я вважає за доцільне посилити профілізацію медичних закладів міста, зберігаючи їх мережу та відкривши нові відділення, серед яких – необхідний для Чернігова хоспіс.

Голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я та екології міськради Юрій Волошко повідомив, що питання раціонального використання ліжкового фонду порушувалося і раніше, однак в умовах кризи стало більш гострим. На його думку, перепрофілювання стаціонару міської лікарні №4 дозволить відкрити нові відділення, які уже давно необхідні у Чернігові – або відділення реабілітації інвалідів, або хоспіс.

"Наскільки мені відомо, поліклініка повністю зберігає свій статус, усі робочі місця будуть також збережені, то в чому ж проблема?" – прокоментував ситуацію Юрій Волошко.

Коментарі (22)

Фармацефт | 2011-03-04 17:42

На... вы это пишете

Избиратель | 2009-02-17 19:01

Туник-Фриз - в хоспис!

Dozator | 2009-02-17 10:14

Чистенька, доглянута, як сонце зоріє
Людська опора і вічна надія,
Славна лікарня на рідній Шерстянці
Для люду Чернігова, а не для танців.
  Ні! Треба знищити, розбити
Покриткою по світу пустити.
Бюджетні дірки залатати?
-То на всі лікарні вішаєте грати!

admin | 2009-02-15 12:02

sektorА Оксана самая красивая.Это факт.
Згоден 100%! Але Вам напевно сюди: love.val.ua :)))
Тут інша тема.

sektor | 2009-02-15 11:45

А Оксана самая красивая.Это факт.

dohtor | 2009-02-14 13:47

Мені цікаво одне...
скільки ще часу буде обсмоктуватись ця тема, яку підняла контора "за чернігів".
Я висловився раніше, в іншій статті, але, повторюсь ще й тут:
якщо ГО, яка начебто претендує на "голос народу" повинна фахово, аналізуючи всі чинники (від соціальних до економічних) висловлювати свою позицію, ось тоді можна було б щось коментувати. А зараз що ми бачимо?
Повний нуль! Відсутність елементарної етики, повний провал фаховості.
Тож, гадаю знову 1:0 на користь мерії.
Всі розуміємо, що реорганізація вкрай необхідна в будь-яких галузях та установах. Найбагатші країни звільняють тисячами, мільйонами фахівців. Невже у нас все так класно? Невже у нас бюджет має витримати все та всіх?
Я не маю жодного відношення до міськвиконкому, але як фахівець я розумію, що ПОВИННІ бути певні непопулярні кроки задля того щоб вижити цей складний рік.
Економічне обґрунтування утримувати лікарню №4 дуже спірне. Як на мене, то краще б було закрити, але це моє суб'єктивне ставлення, ґрунтуючись на соц-економічні чинники.
АЛЕ... якраз із великим розумінням ставиться міськвиконком та профільний заступник Голови - Оксана Володимирівна, бо принципова позиція ТІЛЬКИ реорганізації показує що міській владі не байдуже що буде з працівниками лікарні, з тими, хто там перебуває. Тож, тільки подякувати можна міській владі за такий вихід із складної бюджетної ситуації.

ой да и все | 2009-02-14 00:21

оксану подставили фотками из-за десны, понятнока 2ды 2! единственный факт умиляет что кроме того что устенко там был, что он именно предлагает по создавшейся проблеме? или он опять укажет что мэрии ганьба, за чернигов вперед!

директор | 2009-02-13 18:04

пересічний громадянин
Редактор новин
городское телевидение все время говорит про "победы" Антошина, "мер в мисти" очень крут, "Черниговские ведомости" те в обще не знают кого хвалить, на все это ушло полтора лимона денег с подоходного налога пересычного черныгывця. Вы готовы за это и дальше платить?

Новичок | 2009-02-13 17:58

Проблема в том, что большинству из нас все равно. Есть Шерстянка, есть проблема с закрітием, есть мэрия, которая за сутки смогла придумать лишь то, что не закрывать хотела, а оптимизировать. Есть организация Савченка, которая преследуя свои цели попиарится приехала на Шерстянку и обо всем этом рассказала. заметьте акция не под их флагами, и на месте Устенко. может и случайно оказался). Польза от того что они пиарятся есть - мы узнали что в городе намерены активно оптимизировать количество койко-мест и молчали бы дальше. Плохо, что там не попиарились "Громадська думка", "Сила Громады", Народный контроль", БЮТ, Регионы. Они вообщем-то мало пиарятся на таких проблемах. все больше на 1000 для рожденных и т.д. Давайте начнем говорить о проблемах настоящих. пусть даже из политических соображений. А Оксану обижать не стоит ее туда послали за всех отдуватся, прежде всего того, кто квартиры афганцам вручал

милашка | 2009-02-13 17:33

Если, не собираются , закрывать, то зачем вчера приезжали?Думали тихонечко закроют и люди молчать будут!Пришло распоряжение сократить 100 коек,так и сократите в каждой больнице по 20.Так нет выбрали самого молодого главврача и провели рейдерскую атаку.Да в ГБ№4 за честь лечится:прекрасные врачи,заботливый медперсонал, хорошие условия, замечательная администрация.

Медик | 2009-02-13 16:43

Сегодня Вы нас дали утопить, а завтра Ваша очередь..

godzila | 2009-02-13 16:26

 Водночас, на звичайному стаціонарі із 153 ліжок повноцінно використовуються тільки 15-20 (саме стільки пацієнтів перебувають у лікарні цілодобово). ГНУСНАЯ ЛОЖЬ она даже в отделения не заходила

три 4 | 2009-02-13 15:52

а це треба запитати "PR відділ" міської ради на чолі з Соломахою І.Г...

Мудрец | 2009-02-13 15:37

Досточтимому ВВ следовало бы набраться опыта лечения в условиях стационара и дневного стационара, а потом поухаживать за умирающим дома. После этого больше внимания было бы не лишившимся работы базарным реализаторам, а как раз специалистам, которые "немножко глубже" разбираются в теме перепрофилирования лечебных учреждений. Нафига будоражить народ из-за партийно-закулисных интриг? Явно ***!

Редактор новин | 2009-02-13 14:32

пересічний громадянин
Якось не вважаю виправдання чиновників такою вже соціально важливою інформацією. А посилання на спростування було додане зразу ж в попередню публікацію.
Щодо думок обох сторін :)
1.) Запитання про коментар було поставлене при отриманні інформації і в попередній публікації додана примітка про те, що він ще не отриманий.
2.) Я би ставив питання інакше - не про думки обох сторін у публікації ВВ, а про те, ЧОМУ МІСЬКРАДА НЕ ПОВІДОМЛЯЄ САМА ПРО ТАКІ СОЦІАЛЬНО ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ, А НАМАГАЄТЬСЯ РОБИТИ ЦЕ ТИШКОМ-НИШКОМ?

ВАЛУ | 2009-02-13 14:28

Дорогой ВВ. понимая вашу занятость, не могли бы отрправить кого-нибудь на шерстянку и узать что там происходит. Насколько я понял, За Чернигов там приклеен, а устроили все жители района и медики. они то знают что с ними собираются сделать

55555 | 2009-02-13 14:23

Спочатку потрібно вислухати думку обох сторін, а потім кричати "ганьба".

пересічний громадянин | 2009-02-13 14:17

шановний вал, а чому спростування не виділено як попередня за чернгівська інформація?

шерстянщик | 2009-02-13 13:56

МЕДИК
враги хотели ликвидировать, а тут мер проснулся и спас

фанат | 2009-02-13 13:54

нечего подставлять молодую красивую, давай истинного виновника

анестезиолог | 2009-02-13 13:53

Даёш Соколова!!! Пусть пройдется вечерком по шерстянке, мы ему Афган устроим!

МЕДИК | 2009-02-13 13:36

А чого спростовую через день. Довго думали? а чого тоды вони вчора про це чітко не сказали. Чи це і є перемога? вони передумали щось робити
закрити