Останнє оновлення: 17:50 п'ятниця, 26 листопада
полемічний погляд
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Спекулянти на смерті або Зброя - маніпуляція і дезінформація?
Спекулянти  на смерті або Зброя - маніпуляція і дезінформація?

Спекулянти на смерті або Зброя - маніпуляція і дезінформація?

«Хто мене вважає дурепою!?»- запитую я себе, коли виловлюю заголовки чи інформації чернігівського Інтернет-видання.

А потім, коли я читаю девіз «Честные новости», не знаю: чи сміятися, чи плакати?

ПЕРШЕ. Це не пошук істини, а  зомбування якесь. Чи не кожен заголовок – неправда. Я спочатку дивувалася, а потім зрозуміла, що у виданні працюють молоді люди, які ніколи не чули слів «істина», «правда» . Напевне, там не працюють журналісти, бо не видно професійності. На перший план виходить маніпуляція за прикладом кремлівської пропаганди.

ДРУГЕ. Вибачте, але  мене прорвав останній заголовок «Атракціонів наставили, а про безпеку не подбали: чернігівці про зниклу на пляжі дівчинку». Це - спекуляція. Спекуляція на смерті.  Нам відкрито варять кашу в нашій голові. Щоб ми  зненавиділи тих, хто  обладнав пляж, зробив дитячі майданчики і будує басейн для діток.

ТРЕТЄ. Маніпулятори заголовків з нас відволікають від того, що  безпекою  на воді займаються не ті, хто будує  атракціони на пляжі, а Державна служба з надзвичайних ситуацій. У її віданні знаходиться рятувальна станції і фінансується з бюджету служби.

ЧЕТВЕРТЕ. Останній чоловік  на пляжі «Золотий берег», якщо не помиляюся, потонув уночі 4-5 років тому після  вживання  компанією спиртного.

П’ЯТЕ.  12-річна дівчинка була на пляжі з батьками  і могла бути в будь-якому іншому місці, де нема  атракціонів, які заважають засобу масової дезінформації. Я своїх донечок та сина  ніколи не пускала одних  без круга, надувних нарукавників і не залишала без нагляду. Навіть тоді, коли з чоловіком навчили їх плавати і переконалися,  що вони 20 хвилин безперервно можуть  триматися на воді. Бо це діти, наша кров, і ми за них відповідаємо.

ШОСТЕ.  Тільки я дописала, як з’явився ще один  заголовок від маніпуляторів: «Атрошенко не дозволив інвалідам заїжджати на пляж». Це ж не заголовок, а неправда.  Я переглянула  пряму мову на каналі і зрозуміла, що до мера звернувся інвалід, і він йому відмовив, адже нікому на машині не можна заїжджати на пляж. Водночас голова доручив знайти західний варіант доставки інвалідів – типу на електромобільчику, як за кордоном. 

СЬОМЕ: Неманіпулятори і правдиві журналісти могли дати заголовок : «Чернігівські інваліди будуть їздити по пляжу електромобілем?»

ВОСЬМЕ. Інваліди, які пересуваються  на інвалідних візках, без перешкод потрапляють на пляж.

ДЕВ’ЯТЕ і останнє. Згаданий ресурс не подає факти, а дає їм оцінку одразу в заголовку. Кажу вам , як психолог. Маніпулюють вами, викликаючи негативне ставлення до усього, що робиться  в місті. Особливо вони цілять у міського голову. Хочуть свого просунути. Якщо б не робилося нічого, вони б, напевне,  кричали, що не робиться. Є відомий персонаж у мультфільмах – Баба Яга, яка завжди проти. Отакий  у нас ресурс  «чесних новин». І отак щодня, як молотком по голові. Нас зомбують.

ВИСНОВОК. Безпечний дитячий пляж для купання найменших під наглядом батьків потрібно облаштовувати на піщаній косі. На теперішньому «Золотому березі»  його за сіткою «лягушатником», як у нашому дитинстві, не облаштуєш, бо давно змінився рельєф берега зі зміною русла.

Ольга Луценко

Коментарі (25)

Оля | 2017-08-18 23:04

Яка убогість і мистецтво пересмикування. І це називається журналістикою. Всі роблять вигляд, що не зрозуміли про що йдеться в тому, що я написала, панове спекулянти на смерті . Сказала, що не треба спекулювати і робити підміни понять. Воістину вас осліпила політика, коли не здатні розуміти значення написаних слів, чи вдавати що не розумієте.

Ольга Романюк | 2017-08-18 17:30

Як журналіст ніколи не ховаюся за псевдонімами ( чи як модно нині казати - ніками). Громадянська і професійна позиція. Челайн, мабуть, першим повідомив про трагедію на "Золотому березі". Постійно інформував про пошук дитини. Як і інші інтернет - ЗМІ. Журналісти праві: про безпеку забули. У співчутті - зверненні Атрошенко переклав відповідальність за смерть дівчинки на батьків. Рятувальники не виконали своїх функцій. Ловили гав. Аби надалі лиха не було - треба, щоб служба порятунку мала людський ресурс, технічні засоби й реагувала швидко. У повідомленнях Челайну про трагедію не вловила спекуляції, замовності чи атаки на мера Чернігова. Стверджуюю як журналіст.

Незнакомка | 2017-08-18 15:48

Чистенькая заказушка)
_______________
134.249.152.162

Біль | 2017-08-18 14:27

Сергей
Зараз Гривко це почитає і дасть п***ди всім коментаторам)))

Мільйонер | 2017-08-18 13:59

Оля
Олю, а хто ви за одна і де працюєте? Яке змі представляєте?чи Оля Луценко це ваш нікнейм? Якщо ви така правдолюбка, відкрийте своє обличчя, не бійтеся на весь чернігів заявить про свою позицію,
_______________
134.249.152.162

гость | 2017-08-18 10:06

тоже согласен с автором

Оля | 2017-08-18 10:05

Я писала жорсткіше і називали все своїми іменами. Шанована мною Свобода.ФМ дещо пом'якшила публікацію. Але, судячи з коментарів, бачу, що пропаганда для ЧЕline - Це його основне спрямування. Я поцікавилася власниками та історію виникнення і мені стало все зрозуміло. Одне знаю що ненависть і зло та неправда, яку несе це видання не відмолиться і в церкві. Мені шкода, бо я бачу і маніпуляції влади з Києва, і таких видань, як ЧЕline. Подобається і ПіК, там поважають істину, а не пропаганду.

Мільйонер | 2017-08-18 09:52

Хтось зробив гарну рекламу Челайну. Зазвичай за подібними "статтями -заказухами" ховається СТРАХ, БЕЗПОРАДНІСТЬ, СЛАБКІСТЬ тих, хто її замовив. Відчувається, що шкрябали статтю у міськраді. Забагато у статті слів про мера, пляж, якому мер присвятив півжиття, і так далі. Для чого заказуха? Виправдати мера-корупціонера і його непрофесійну команду? Відвернути увагу від украдених мільйонів, від договорняків? Я не є великим прихильником Челайн, як і всіх чернігівських ЗМІ, утім Челайн мабуть єдиний, хто кусає Атрошенка і не боїться. Ось де собака заритий. І тепер чекаю заказну статтю про Гашпара, він наступний.

автор | 2017-08-18 09:24

Заголовок «Чернігівські інваліди будуть їздити по пляжу електромобілем?» - могла придумати тільки прес-служба міської ради

Дохтур | 2017-08-17 17:54

УсмішкаСоздаётся впечатление, что в правильном направлении канал работает, коль пошла такая пьянка, товарищи возмущённые ;) журналистам Ч-х новын- так держать, молодцы!
А разве кто-то говорит, что НЕ в правильном направлении? Какое направление придали, в таком и работают. Кто девушку угощает, тот ее и танцует.

Сергей | 2017-08-17 17:02

Судя по айпишникам писали с двух мест. Сначала с горсовета, а потом закончилась сессия и Гривко вернулся в офис Нашего края, начал писать с рабочего :))))

Пирогова, вона ж Тетяна і Олеся | 2017-08-17 15:49

Мы к кому только не обращалисб, когда сидели 20 дней без газа. И начали с кабинетов первых лиц города. А ситуацию решить помогли именно эти журналисты. Так, что, уважаемая Ольга, я бы рекомендовала Вам извиниться перед ребятами и убрать эту вашу статью. Так как Вы очень неправы.
46.149.82.112

Тетяна, вона ж Олеся і Пирогова | 2017-08-17 15:44

Он як? Єдине в області змі, що вибилося з під контролю.. то почали його душити. Тримайтеся хлопці та дівчата. Бо прості люди тільки на вас й надіються.
46.149.82.112

Олеся, вона ж Тетяна і Пирогова | 2017-08-17 15:40

А я тільки Челайн і дивлюся. Увечері приходжу з роботи й передивляюся їхні усі новини. Молодці. Толку від городского. Тільки хвалєбні оди. А тут хоч правду покажуть. Раньше Дитинець можна було подивитися, а зараз він іспортиася.
46.149.82.112

Усмішка | 2017-08-17 14:36

Усмішка
Юрко
Не знаю, с ними не знакома. Думаю, что там есть и мальчики и девочки)) и ребятки молодцы, оживляют нашу медийную угрюмую обыденность.

Хто? | 2017-08-17 14:15

Хто ця автор? Псевдонім?
_______
193.151.107.123

Розумний | 2017-08-17 14:14

Брєд стаття. Заказуха. А за коментом до видання яке поносите слабо звернутися? Чи за це не платить батон?
_______
193.151.107.123

Читач | 2017-08-17 14:11

Отколе "свобода" публикует проплаченние статьи без пометок?
_______
193.151.107.123

Білогура | 2017-08-17 14:09

Знову Ломако заряджає людей. Челайн - так тримати. Насолили
_______
193.151.107.123

Сергей | 2017-08-17 13:58

ЧеЛайн - знаные брехуны и манипуляторы, требующие реванша соколова и регионалов!
_______
193.151.107.123

Юрко | 2017-08-17 13:04

Усмішка
А там хоч один журналіст є? Чи просто хлопці і дівчата куди ппошлють власники?
_______
193.151.107.123

Усмішка | 2017-08-17 12:47

Создаётся впечатление, что в правильном направлении канал работает, коль пошла такая пьянка, товарищи возмущённые ;) журналистам Ч-х новын- так держать, молодцы!

Василь | 2017-08-17 12:36

Наш край і його ресурс ЧеЛайно - просто вже набридли чернігівцям своєю тотальною брехнею!!!
_______
193.151.107.123

Инженер | 2017-08-17 10:29

Первый текст на Свободе с которым я согласен, просто надоела везде тотальная зрада.
  Ничего не делают - зрада
Делают - зрада ибо тут огого наворовали
  И далее по тексту
  

ольга | 2017-08-17 08:54

Повністю погоджуюсь з автором
закрити