Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
PR*
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Рік з Хоменком: Інфляція, стагнація… деградація?
Рік з Хоменком: Інфляція, стагнація… деградація?

Рік з Хоменком: Інфляція, стагнація… деградація?

В липні виповнився рік, як губернатором Чернігівщини був призначений заїжджий чиновник з Києва Володимир Хоменко.

Підводячи результати своєї діяльності, він пафосно заявив, що головним його завданням було «покращання життя і добробуту наших людей». Однак будь-який охочий може звернутися до офіційних даних Державного комітету статистики і зрозуміти, що за «досягнення» Хоменка потрібно якнайшвидше звільняти, а не нагороджувати орденом, як це зробив Президент.

Добробут по-Хоменківські

Мова сухих цифр говорить супроти чиновницького популізму. В порівнянні з іншими регіонами України, на Чернігівщини один з найменших рівнів заробітної плати -1363 (п’яте місце знизу). Відносно великою залишається заборгованість по зарплаті: тільки по 34-м підприємствам, які надсилають дані в Держкомстат, вона склала 2,8 млн. грн. (в травні було 2,6 млн. грн.).

Навряд чи можна сподіватися на покращання ситуації при нинішньому керівництві, оскільки промисловість області ледь жевріє. Так, промислове виробництво в червні по відношенню до травня (в якому було два тижні свят) зменшилося на 0,5 відсотків, а в порівнянні з червнем минулого року цей показник становить мізерні 1,3 відсотки, тоді як в середньому по Україні – плюс 5,2%.

Особливо скрутне становище в сільському господарстві (нагадаємо, що В.Хоменко – Заслужений працівник сільського господарства). За перше півріччя 2008 року на 12% скоротилося виробництво м’яса, на 3% виробництво яєць, на 20% знизилося поголів’я и продаж птиці. А ціни за рік керівництва Хоменка виросли на 46,1%! Свинина вже коштує 45 грн., яловичина 40 грн., птиця 20 грн., десяток яєць – більше 5 грн. При цьому Хоменко намагається запевнити, що подорожчання цін на чернігівських ринках викликане вступом Україні в СОТ (Світову організацію торгівлю). Однак фахівці з економіки, коли їх просять прокоментувати заяви Хоменка, посміхаючись нагадують, що вступ відбувся тільки в травні 2008 року і що більш правдоподібно було б пов’язувати неефективність управління торгівлею спалахами на Сонці.

Лизоблюдство замість будівництва

Але справа навіть не в цифрах і цінах. Здається, що Володимир Хоменко інколи плутає нинішню посаду голови Чернігівської ОДА зі своєю колишньою роботою в Державному управлінні справами (скандально відома ДУСя), де він спочатку працював на Леоніда Кучму, а потім на Віктора Ющенка. Якщо в ДУСі головне завдання - створення комфортних умов для діяльності Президента, то губернатор насамперед має думати про інтереси територіальної громади, чого не робить Хоменко.

Візьмемо показовий приклад – будівельну сферу. В першому кварталі 2008 року обсяги будівельних робіт неухильно в області зменшувалися, а ось з другого начебто розпочалося пожвавлення. Тим більше, саме на другий квартал планувалося інвестування значних державних коштів (понад 30 млн. грн.) в будівництво та ремонт важливих для області соціальних об’єктів та газифікація селищ. Відповідні кошти вже виділені, однак лежать без руху на рахунках…бо чиновники Чернігівської ОДА ніяк не можуть узгодити перелік об’єктів з Міністерством регіонального розвитку та будівництва та з Кабінетом Міністрів. Офіційно, Хоменку начебто заважають ініціативи народних депутатів від Блоку Тимошенко, які доповнили список адміністрації більш нужденними соціальними об’єктами. Однак скоріш всього, проблема не в списках, а в упертості місцевих чиновників, які хочуть всі позитиви приписувати собі, а свої помилки списувати на інтриги опонентів (хоча в даному разі – колег по коаліції). Вже закінчується липень, а віз і нині там. Однак ми ж всі розуміємо, що для нормального будівництва залишилося декілька місяців гарних погодних умов. І якщо згаяти літні місяці, то значну кількість коштів будівники фізично не встигнуть освоїти і в грудні вони повернуться до держбюджету, а чернігівці залишаться без ремонту і газу. Однак чи хвилює це губернатора?

По-справжньому його хвилюють інші будівельні проекти – відновлення Батурина, добудова меморіального комплексу в Крутах, встановлення пам’ятників в пам’ять жертв Голодомору 1932-1933. Роботи на цих об’єктах йдуть ударними темпами і згідно графіків, начебто за радянською традицією (мабуть дається взнаки досвід роботи Хоменка секретаря райкому комсомолу) закінчити намагаються обов’язково під державні свята – наприклад, Крутівський меморіал хочуть здати до 24 серпня, щоб відзвітувати в Київ. Безперечно, наводити лад с національними святинями і увіковічувати пам’ять про історичні трагедії справа важлива і необхідна. Але впадає в вічі красномовна різниця, з якою підходить Хоменко до будівничих об’єктів для широкого загалу та до тих, де головний замовник – Президент. Зрозуміло, що Хоменко на посаду губернатора обирав Президент, а не мешканці області. Однак Чернігівщина не ДУСя!

Звільнення або повний ЕЦ?

В той же час ударні будівництва не можуть приховати загальні негативні результати роботи Хоменка. Тому в Секретаріаті Президента, не кажучи вже про Кабінет Міністрів, серйозно обговорювалося питання його звільнення з посади голови Чернігівської ОДА. Однак, на жаль, в вітчизняній політиці головний критерій для оцінювання роботи чиновників не професіоналізм та результативність, а лояльність. Не дивно, що Хоменко не довго думав над пропозицією від Віктора Балоги вступити в нову політичну партію «Єдиний центр», - це врятувало його від майже неминучого звільнення. В той же час, Секретаріат Президента діє не тільки батогом, але й пряником: за невідомі заслуги напередодні Дня Конституції Хоменко отримав орден «За заслуги ІІІ ступеня». Можливо він дійсно покращив життя мешканців Чернігівщини? Однак Держкомстат безпристрасно констатує: Чернігівська область має найнижчу в Україні народжуваність (8,4 народжених на 1000 жителів) та найвищу смертність (22,5 на 1000 жителів). От таке життя в регіоні, от такі заслуги Хоменка.

Коментарі (38)

сергей | 2011-02-02 09:46

за некоторые вещи ему надо дать по морде! он прекрасно об этом знает!

Стас | 2008-08-03 18:18

Стас
abcНа жаль, до "супер" ще дуже далеко.
Супер - це коли всі знають що і як треба робити; це коли між владою і народом постійне і повне взаєморозуміння; це коли звіт на основі статистичних даних і аналізу відображає реальний стан справ, котрий можна відчути на кожному кроці реального життя; супер, це коли оте саме життя день за днем стає все краще.
Я підтримав Олексу, тому що на її коммент вважаю що недаремно потратив свій час на читання. Дуже докладно і об*єктивно викладено. Без образ, а лише з деяким докором автору (треба сказати що справедливим).
Як аналітик я кожної хвилини розумію, в яке лайно можна перетворити будь-яку статистику. Зауважу, що її не для того видумали, щоб з недоопрацьованої певним чином робити власні висновки. Некоректно. В США існує цілий інститут коректного розуміння статистики. Тисячі слухачів щороку там захищаються на семінарах.
Власне, а що Ви хочете почути, що кожен має робити? Я знаю. Можу поділитися знаннями з кожним охочим. Задавайте, будь-ласка, запитання. Відповім кожному.
Попередньо повідомлю, що наприклад ріст промислового виробництва на 10%, виражений у сумі продажу готової продукції при знеціненні мірила цінності продукції, тобто грошей у даній системі обігу - є не чим іншим як самим натуральним спадом, а не зростанням.
Продовжу в наступних коментах...

abc | 2008-08-03 16:03

Стас
На жаль, до "супер" ще дуже далеко.
Супер - це коли всі знають що і як треба робити; це коли між владою і народом постійне і повне взаєморозуміння; це коли звіт на основі статистичних даних і аналізу відображає реальний стан справ, котрий можна відчути на кожному кроці реального життя; супер, це коли оте саме життя день за днем стає все краще.

Стас | 2008-08-01 21:11

Олекса - супер! Поздоровляю і підтримую. Оце по-моєму! У час ночі сісти за перо, щоб камня на камні не залишити від опонентів. Причому доводи сильні, а не образи і звинувачення. Браво іще раз.
Вася
Далася Вам та народжуваність. Розумію, що може Ваш пост є жартом, але якщо ні, то можна подумати, що сучасні люди дуже прагнуть завести дитину, а їм усі перешкоджають. Дітей ніхто нині по-справжньому не любить. Ні батьки, ні матері. І нехай я потрачу ще трохи свого неоплачуваного часу, але скоро допишу свою книгу і усім це доведу.

Вася | 2008-08-01 10:38

Мене цікавить тільки одне: чому в низькій народжуваності звинувачують тільки Хоменка, а що для цього зробила Романова? Чи за все, як завжди відповідають тільки Чоловіки?

Олекса | 2008-08-01 00:50

Шановна пані Олена!
Коли щось порівнюєте, ніколи не висмикуйте факти з контексту.
Для об"єктивної оцінки прийнято по-перше, співставляти періоди при наймі з початку року, по-друге аналізувати чинники впливу.
В промисловості області зростання виробництва за І півріччя склало 7,1%, України - 7,5%. Не така вже й значна різниця.
Щодо чинників впливу, то промисловість складається з трьох основних видів: добувної, переробної та виробництва та розподілення електроенергії, газу та води.
Якщо б Ви порівняли статистичні дані в цьому розрізі, то побачили б, що в переробній промисловості, яка становить основу промислового виробництва області (77% обсягів реалізованої продукції), приріст становив 8,8%, а в Україні - 8,3%.
Негативний вплив мали добувна промисловість (98,7%) та енергетика (98,5%), але показники першої визначаються станом видобування нафти та газу з родовищ, що вичерпуються, і навряд чи будь-хто здатний додати туди нафти або газу, а показники другої - роботою двох підприємств - Чернігівської ТЕЦ та "Чернігівобленерго", одне з яких (ТЕЦ) проводить певну реконструкцію, через що вимушено було зменшти виробництво. То до чого тут Хоменко?
Це я не для захисту голови обладміністрації, але якщо ми хочемо збудувати в цій країні щось путнє, то давайте навчимося говорити об"єктивно, а не шукати ворогів і задля цього писати дурниці.

abc | 2008-07-31 19:32

Судячи з усього, Хоменко не знає що відповідати. А підлеглим який резон лізти поперед нього? Скажеш дурницю - клюватиме. Скажеш розумне - взагалі може злобу затаїти. Ні, краще сидіти мовчки...
Про що ще говорить відсутність коментарів ОДА? Про те, що Хоменко є не тільки непублічним політиком, а ще й нездатним організовувати командну діяльність. Команда однодумців нізащо не змовчала б. А виконавцям його авторитарних вказівок байдуже, що там про нього пишуть. Проблеми Хоменка їх не хвилюють...

ооо | 2008-07-31 14:52

Господа, державні чиновники. Дуже низька активність. Чому лише деякі виступили з засудженням вище наведеного матеріалу? Що в цей час роблять інші? Негайно прокидайтеся і закидайти віртуальним камінням автора і всіх, хто не в ЕЦ .

abc | 2008-07-31 00:13

dddНу, все кто-то мешает жить Чернигову, то Кучма вкладывающий миллионы в Новгород-Северский район, теперь Ющенко в Батурин, причем за счет государства,а не области... Донецк -как один ,голосует за Януковича, потому при нем миллиарды идут на Донбасс, на глубоко убыточные шахты и другие предприятия,которые получают субвенции из госбюджета на развитие и которые потом перетикают в карман Ахметова...А Чернигову приятней ,чтобы деньги из госбюджета шли не им, а другим...
abc
StefanyЯке щастя, що ви ніколи не станете ні Президентом України, ні губернатором нашої області з вашою самоповагою. Складається враження, що ви писали коментар з свого "Довідника піар-менеджера", або з довідника вашого замовника. Цікаво: скільки коштує такий патріотизм та порядність. Вибачте за відвертість.
Відповідаю - коштує недорого, 20-30 гривень. Називається підручник з економіки.
Просто є категорія людей, котра вважає, що хтось буде виробляти, а вони різними хитрими способами будуть заволодівати результатами їх праці. В сталінські часи половина населення працювала в корцтаборах задля "щасливого життя" іншої половини. Спробуйте реалізувати ситуацію "навпаки" - ви виробляєте, а хтось хитренько привласнює результати вашої праці. Втім бездумність ніколи не ставить себе на місто іншого...
Так от, підручник з економіки каже, що чим вищий перерозподіл, тим меньша зацікавленість у виробництві.
Відносно соціального захисту. Так, він має бути забезпечений на мінімальному рівні. Але ж ми всі, мабуть, продовжуємо будувати комунізм. І тому цей мінімум зашкалює і з"їдає все те, що повинно залишатися і стимулювати виробника та його територію.
Отже я відповів - кваліфікована порада рівна вартості підручника. Додам, що невігластво, тобто спроба одним створити комунізм за рахунок безоплатної праці інших, коштує дуже дорого - мільйони життів, економічно розорена країна і т.д.

Стас | 2008-07-30 17:07

dddНу, все кто-то мешает жить Чернигову, то Кучма вкладывающий миллионы в Новгород-Северский район, теперь Ющенко в Батурин, причем за счет государства,а не области... Донецк -как один ,голосует за Януковича, потому при нем миллиарды идут на Донбасс, на глубоко убыточные шахты и другие предприятия,которые получают субвенции из госбюджета на развитие и которые потом перетикают в карман Ахметова...А Чернигову приятней ,чтобы деньги из госбюджета шли не им, а другим...
abc
Можна я відповім на ваше запитання? Про регіональний розподіл благ в окремій державі. Вважаю, що кожен регіон по можливості повинен бути спроможним сам себе годувати. Споживати не набагато більше, аніж виробляти. Не вкладати національні гроші у проїдання і непевні проекти (я не про туристичний Батурин, але з другої сторони як ви ці гроші відіб*єте? У кожного ж іноземця слово Чернігів буде співзвучне зі словом Чернобиль). Не ображайтеся, це правда.
З іншой сторони негоже й залишати регіон самий у біді (наприклад Закарпаття під час повені. І так зрозуміло, що вони там самі не справляться, тому туди їдуть МЧСники з усієї України. А з іншого боку, якшо таке явище прецедентне, то може краще там уже не відбудовуватися, а залишити ті місця і поселитися в іншому місці?). Може будемо колись навіть розумнішими за штати, не відбудовуватимемо за будь-якої ціни Нові Орлеани?

Стас | 2008-07-30 16:49

Кстати, Чернигов. По-доброму детский вопрос: Ваша область какую продукцию даёт стране? Что у вас производят или добывают? Область больше отдаёт или дотационная?
Полтавщина раньше тоже была хвост трубой, потому что немного своего газа есть. Но приехали киевские дядьки и быстренько всё прибрали к рукам. А что делать? Не будет же Полтава провозглашать на основе этого независимость от Украины?

Стас | 2008-07-30 16:43

Поддерживаю DDD в вопросе о дотации из общего котла глубоко убыточных шахт. Действительно, это очень острый вопрос регионального распределения. И по-идее вся Украина прямо сейчас должна встать и заявить: "ану дайте нам бегом рассчёты по себестоимости добытого угля. Мы будем думать, нужно ли нам это попадалово национального масштаба". Но так почему-то не происходит? Почему? Уголь - это в дальнейшем перспективно? В 21-м веке. Нет! Это путь к банкротству, это путь в никуда!

Stefany | 2008-07-30 14:40

dddНу, все кто-то мешает жить Чернигову, то Кучма вкладывающий миллионы в Новгород-Северский район, теперь Ющенко в Батурин, причем за счет государства,а не области... Донецк -как один ,голосует за Януковича, потому при нем миллиарды идут на Донбасс, на глубоко убыточные шахты и другие предприятия,которые получают субвенции из госбюджета на развитие и которые потом перетикают в карман Ахметова...А Чернигову приятней ,чтобы деньги из госбюджета шли не им, а другим...
abc
Яке щастя, що ви ніколи не станете ні Президентом України, ні губернатором нашої області з вашою самоповагою. Складається враження, що ви писали коментар з свого "Довідника піар-менеджера", або з довідника вашого замовника. Цікаво: скільки коштує такий патріотизм та порядність. Вибачте за відвертість.

Сергій Соломаха | 2008-07-30 13:37

ddd
Шановні, земляки!
Як не дивно, але тільки в такий спосіб і можливо відродити ще й Любеч, центр-храми Ніжина тощо, ане тільки Батурин.
Чернігіво-Сіверщина була століттями донором(в першу чергу і головне людського матеріалу) для інших регіонів аж до Чукотки, в т.ч. і Донбасу.
Хай хоч таким чином кияни(на чверть наші земляки) повертають вивезене з нашого краю за століття.
Бо сором і ганьба, панове колишні землячки і їх нащадки, коли ВАША мала бітьківщина в такому занепаді, як сьогодні Сіверщина, мати ваша.

abc | 2008-07-30 12:50

dddНу, все кто-то мешает жить Чернигову, то Кучма вкладывающий миллионы в Новгород-Северский район, теперь Ющенко в Батурин, причем за счет государства,а не области... Донецк -как один ,голосует за Януковича, потому при нем миллиарды идут на Донбасс, на глубоко убыточные шахты и другие предприятия,которые получают субвенции из госбюджета на развитие и которые потом перетикают в карман Ахметова...А Чернигову приятней ,чтобы деньги из госбюджета шли не им, а другим...
Це логіка совдепівська - хапай із спільного котла скільки зможеш. Знайомства, блати, підкуп, хабар - усе вітається, щоб вихопити своє і грабонути у сокамерника по соцлагерю.
А якщо я маю самоповагу? Якщо я не хочу чужого? І якщо своє комусь віддавати не бажаю? Як справедливо розділити бюджет? Де та точка компромісу, котра і мінімальну захищеність забезпечує, і розвиток стимулює?

ddd | 2008-07-30 11:09

Ну, все кто-то мешает жить Чернигову, то Кучма вкладывающий миллионы в Новгород-Северский район, теперь Ющенко в Батурин, причем за счет государства,а не области... Донецк -как один ,голосует за Януковича, потому при нем миллиарды идут на Донбасс, на глубоко убыточные шахты и другие предприятия,которые получают субвенции из госбюджета на развитие и которые потом перетикают в карман Ахметова...А Чернигову приятней ,чтобы деньги из госбюджета шли не им, а другим...

abc | 2008-07-30 09:45

Александр Подгорный
МаксимТакой замечательный довод: "не наш". А что для Черниговщины хорошего сделали уж истинно НАШИ: Бутко, Мельничук, Атрошенко, Романова, Соколов?! И действительно, лучше царскими домиками застраивать Яловщину, чем поднимать из руин Батурин...
Не наш, бо керується не нашими вказівками, радиться не з нами, звітує не нам. Думаю про це потрібно вести мову, а не про місце народження.

Максим | 2008-07-30 09:10

Александр Подгорный
Такой замечательный довод: "не наш". А что для Черниговщины хорошего сделали уж истинно НАШИ: Бутко, Мельничук, Атрошенко, Романова, Соколов?! И действительно, лучше царскими домиками застраивать Яловщину, чем поднимать из руин Батурин...

Александр Подгорный | 2008-07-29 23:05

То, что звучит в статье, к великому сожалению, есть правда. И простой обыватель видит в каком завале сейчас область. Батурин тянет на себя колоссальные деньги. Вот может и в этом проблема, что для областных програм не хватает денег. А господин Хоменко просто пересыживает время до выборов. Президент назначает губернаторов, а НУНС, ЕЦ- какая разница где состоять. Брожение по партиям в украинской политике обычное дело. Вопрос -что это дает Украине? И не будет он, Хоменко, Ничего делать для Черниговщины - не НАШ.

Андрій | 2008-07-29 15:48

Читаючи статтю, складається враження, що рік тому наша область займала лише перші місця по позитиву і останні по негативу. Але ж я такого не пам'ятаю.
Стосовно Батурина та Крут: мені не цікаво, хто у кого замовник, але "наводити лад с національними святинями і увіковічувати пам’ять про історичні трагедії справа важлива і необхідна". Так повинно бути завжди.
Про орден: "За заслуги ІІ ступеня"(готуйте інформацію точніше, якщо ця помилка не є навмисною).
Стосовно того, "що Хоменко на посаду губернатора обирав Президент, а не мешканці області": я - звичайний мешканець області, і я голосую за Володимира Хоменка.У вас є кандитури кращі - назвіть! Я не берусь судити Президента, але в своїй "національній ідеї" він абсолютно правий.

Олена | 2008-07-29 14:30

Думала щось цікаве... Що стаття, що коментарі -- все в стилі "сам дурак" Господи, як все це остогидло...

abc | 2008-07-29 13:19

Аналіз того, що відбувається і в місті, і в області - має вестися постійно. Це ж умови нашого життя, ми в цьому зацікавлені найбільше.
Подивіться на ОДА, скільки там сидить так званих фахівців. А в управліннях - фінансовому, економіки, статистики; прес-службі... Скільки заступників з кабінетами, машинами, секретарями...?
І оце все під керівництвом губернатора не може і не хоче нам пояснити, що і навіщо воно робить? Оці всі управління не можуть і не хочуть дати нам розгорнутий і прозорий аналіз результатів своєї діяльності?
Я не буду давати оцінку оприлюдненому матеріалу, але я дуже незадоволений відсутністю публічного діалогу з ОДА на чолі із Хоменком. Таке враження, що це НЕ НАША адміністрація, че ЧИЯСЬ адміністрація тут керує нашим життям. Або навпаки, ми тут щось не більше і не значиміше, ніж худоба у кошарі. Про що радиться бригадир з головою колгоспу, і що завтра буде в нашій кормушці - то не наші проблеми.
До всіх, хто незадоволений даним матеріалом - прохання, умовте чиновників з ОДА надати кращий. Переконаний - опублікують. Якщо умовите...

Сергій Соломаха | 2008-07-29 13:03

На жалЬ все написане майже є правдою, але факти здобрені через край хамством у стилі а-ля нардепа-"регіоналки" пані Ганни Герман.
Писульки у такому форматі гидко не тільки обговорювати, але й читати.
Так проблеми не вирішуються !

Доля | 2008-07-29 12:31

Юлины ребята деградируют! Причем явно! Почему-то не рассказывают, что они сами сделали хорошего, а только обсирают других! На Романову, Глущенок и пр. уже смотреть тошно! Такие деятельницы... Рассказали бы лучше о своих "подвигах", о Катериненке, например!

Місцевий житель | 2008-07-29 12:10

Не ховайтеся за м'ясом і яйцями. Хоменко вам красти не дає. А те, що ваші писухи з'являються все частіше, свідчить про те, що красти таки не дає. І взагалі, пані Олено (якщо ви дійсно пані), невже так приємно копирсатися у бруді, переймайтеся краще долею дітей-сиріт, інвалідів чи то творчими особистостями...Спрямуйте свій талант на дійсно корисні і приємні речі. Пам'ятайте, що позитивні емоції подовжують життя.

ddd | 2008-07-29 11:32

Не статья,а бред ,Черниговская область всю независимость на последнем месте по рождаемость-смертность, а началось это в СССР, причем здесь Хоменко? Строительство за госсредства, известно тормозит Юлия Владимировна, пытаясь остановить такими методами инфляцию, например,в Донецке освоено вообще 16% средств,а во Львове аж 36%...Меньше Ляшко нужно заниматься статейками, а побольше делами

сусід | 2008-07-29 11:25

Шановні, якого потрібно Вам господарника - Обушного чи Романову ? Кого ви шукаєте? Про що думаєте?! Хоменко працює і працює на державу, а не їздить по Європі і піариться де тільки можна.
Відроження Батурина і Крут це, що мало, це робота щоденна й кропітка!
А якщо губернатор вступив до ЄЦ то туди втуплю і я бо знаю, що Хоменко українець і патріот, який працює не за значки, а заради добробуто кожного з нас.

Саша | 2008-07-29 10:51

Нет, все таки интересно, в 2003-2004 годах, Черниговская область занимала последнее место по уровню зарплат на Украине, теперь поднялась немного, ясно в основном за счет детенизации доходов, вот и расплакалось руководство наших предприятий под БЮТ и Регионов, что нужно платить работникам зарплату официально, а не как привык муж Натальи Романовой в конвертах...

Проходив | 2008-07-29 10:35

Стаття може й заказна, але Хоменко ... та .... Це я можу гарантувати, ставленник президента і пляше під його дудку. І дійсно нічого не робить крім Крут. Геть таких, пане Президенте, дайте нам господара, та людину яка вирішує проблеми.

Шева | 2008-07-29 10:32

Це не PR. Для такої продукції має бути значок, - "МАРЕННЯ".

Дрин | 2008-07-29 10:29

Ігор ЛевенокЗамовний матеріал від якого аж тхне бютівським духом.... Доречі, щось я не чув щоб губернатор вступив в ЕЦ.
Погано Ігарьок слідкуєш за подіями - Хоменко вступив в ЕЦ на зїзді.
Незачот

Speckle | 2008-07-29 10:24

Ігор ЛевенокЗамовний матеріал від якого аж тхне бютівським духом.... Доречі, щось я не чув щоб губернатор вступив в ЕЦ.
Хіба?0_о
 А наче вступив...

Хоменко | 2008-07-29 10:24

Наталія Андріївна і Олег Олексійович потрібно писати про більш чіткіші речі

ІРА | 2008-07-29 10:18

Люди, дивіться уважно! Значок піару бачили? ВВ молодці, що називаєте речі своїми іменами - піар - значить піар.

Шева | 2008-07-29 09:38

Намагались подати аналітику, а вийшло: "Марення сивої кобили".

сусід | 2008-07-29 09:36

Стаття явно заказна, і заказували її люди якім Хоменко вже рік не дає КРАСТИ, ту просліджується слідець і попахує обласною радою.
А що до народжуваності та смертності то тут дійсно Хоменко недопрацював!

Чернігівець | 2008-07-29 09:29

Поки Хоменко у відпустці можна в черговий раз погавкати. Неозброєним оком видно – заказуха від БЮТ. Романова все їздить по Європам, і потім розказує як там гарно, а Хоменко назбирав «варягів» та увесь непотріб з других областей які теж нам тільки і розповідають, як вони там, у себе, вирішували питання. Але все це від лукавого – від системи, яку ми самі собі створили і їй аплодуємо. «Пани чубаряться – а у холопів чуби тріщать», + лапша на вухах - майже безкоштовна.

Ігор Левенок | 2008-07-29 09:26

Замовний матеріал від якого аж тхне бютівським духом.... Доречі, щось я не чув щоб губернатор вступив в ЕЦ.
закрити