Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Дослівно
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Павленко про йододефіцит і демографію (відео)
Павленко про йододефіцит і демографію (відео)

Павленко про йододефіцит і демографію (відео)

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко вважає, що проблема подолання йоодефіциту в нашій державі надзвичайно актуальна і потребує негайного вирішення.

Про це він сказав під час прес-конференції для обласних та всеукраїнських засобів масової інформації в Чернігові.

За його словами, уже в березні цього року в Києві він, як уповноважений Президента України з прав дитини, громадськість, народні депутати представлять відповідний проект закону.

Закон дозволить Україні зробити те, що практично і давно зробили усі без винятку країни Західної Європи - ввести обов’язкове йодування солі.

Детальніше – в сюжеті.

Також Юрій Павленко розповів про подолання складної демографічної ситуації на Чернігівщині.

За його словами, наша область швидшими темпами, ніж раніше, збільшує народжуваність.

Коментарі (17)

Іван Осадців | 2012-03-17 20:30

Васько
Не дивно, чому Україна за 20 років так і не спромоглася досягнути маленького прогресу чи то в економіці, чи в політиці, чи в розвитку громадянського суспільства, В останній момент приходить "Васько" із повною головою "логіки" (читай волюнтаризму та дурості) і приймає рішення. Для чого йому наука, вчені авторитети, знання історії - дуракам закон не писаний! Особливо, якщо у них в руках влада... "як би ми вчились так як треба, то й мудрість би була своя..." Тарас Шевченко. Р.S.Добова потреба людини 100 - 200 мікрограм йоду. В грунтах його недостатньо, а отже і в продуктах харчування. Йод виводиться із сечею щоденно, отже треба щоденно їсти дорогі продукти моря, що із фінансових причин не їдять українці, але і цього недостатньо, тому бaгаті німці йодують сіль! За даними статистичного опитування Облстату 87,4% мешканців нашої області знають про користь для здоровя йодованої солі, а по м. Чернігову - про користь йодованої солі знають 95,2% чоловіків та 97,2% жінок із числа опитаних. Я Вас вітаю, пане Васько - таких "розумних" як Ви у нашому славному місті лише 4,8% .

Васько | 2012-03-07 22:29

Ларчик просто відкривається, спробую вас помирити. Штучна йодизація питання не вирішить. Використовуйте морську сіль, як колись українські чумаки, і будете здоровими як вони з козаками. А штучне якраз і є від сатани, в тому числі й йодизація. Включайте трохи логіки а не пусті хоч і гучні авторитети, та знання історії!

Василь | 2012-03-07 22:16

Напишіть ще що наші предки сіль йодували.

Іван Осадців | 2012-03-07 20:51

Олекса _ПекурБудучи обізнаним і підтримуючи програму подолання йододифіциту, задаюсь питанням -- чому попередня влада на чолі з найукраїнськишим президентом не розв'язала цю проблему?
Можливо і справді будь-якій владі в цій країні вигідна недорозвиненість
народу?
Як тут не згадати нашого Тараса, що "мудрий німець" навчить на Січі картопельку вирощувати.
Т.Зв. Олексі
1. Голе звинувачення в неправді - грязний наклеп і анонімка! Назвіть своє ім'я, прізвище, повідомте Ваш фах, досвід в роботі із даної проблеми (я, наприклад працюю лікарем 32-й рік, маю друковані наукові праці і т.п.), повідомте на які наукові джерела Ви опираєтесь, вкажіть прізвища авторів, із якою науковою установою Ви співпрацюєте (я співпрацюю із Київським НДІ Ендокринології та Обміну речовин та Дитячим Фондом ООН, скорочено ЮНІСЕФ. До речі, чому ви цю назву пишете малими буквами?) Може тоді Вас сприймуть серйозно, а то звинувачення в "неправдомовстві" подібне на напис хулігана на паркані, вибачте... З повагою, Іван Осадців.
2. Використання йодованої солі (із фізіологічними дозами йоду, які потрібні щоденно) - це на сьогоднішній день уже аксіома в науці. Йодує сіль вся Європа, хоча люди живуть там і харчуються набагато краще ніж в Україні, Видно мій анонімний дописувач щоденно харчується червоною і чорною ікрою, тунцем та відбірними оселедцями, морською капустою, яка не забруднена відходами атомних електростанцій (як це роблять японці), але ж 99% наших людей так не харчуються і не будуть харчуватись ні через 10 ні через 20 років, Можна додавати дорогі добрива із вмістом йоду в грунт, як це колись робили для вирощування продуктів харчування для політбюро компартії України, але це ні через 10 ні через 20 років ніхто робити не буде. Тому не мудрствуйте лукаво - їжте йодовану сіль, як європейці, а не обходьтесь без неї - як окремі дикі народи Азії і Африки, а дальше покращуйте життя і харчування до безконечності!
 3. Академік Тронько М.Д. у своїй науковій праці вказує, що для прийому йодованої солі, як харчового продукту із щоденною, фізіологічною дозою йоду, у звичайних для людини кількостях - практично немає протипоказань. Протипоказання є для прийому фармакологічних доз йоду, що у 100 раз вищі за ті, що є в йодованій солі, Люди, що мають хвороби щитовидної залози, щодо прийому ліків та харчів повинні прокунсультуватись із лікарем-ендокринологом. Що до "смертельних випадків від прийому йодованої солі", як пише мій опонент "анонім" (Він не представився!), то їх історія медицини не знає. А якщо Він їх зафіксує, докаже науково - неодмінно стане лауреатом Нобелівської премії в галузі медицини і прославить Україну! P.S. Чому "найукраїнськіший президент" не розвязав цю проблему? Бо такий Він був "найукраїнськіший президент", такі в нього були радники, бо "любі друзі" всі як один із когорти "торгівців" а не "державців". Смішно доказати вовку, що корисно їсти капусту, він на 100% переконаний що це не їжа, треба їсти м'ясо!
"Не шукайте у всьому вигоди для себе, бо так мислить сатана. Беріть приклад із Бога - Він мислить із позиції вічності " Біблія.

Т.Зв. Олексі | 2012-03-07 12:19

Йододефіцит це погано але його долати треба не хімічно йодованою сіллю а нормальними життям і харчуванням. Надіюсь що хоч на цей раз до всіх вас хоч трохи щось дійде.

Анонім | 2012-03-07 11:11

Анонім
Владислав СавенокАноніме, ви людина, яка абсолютно далека від розуміння про що йдеться. Йдеться про програму, яка не потребує грошей з обласного чи міського бюджету. Чернігівщина, до вашої уваги не впливає на формування бюджету на медичну галузь. Її складові залишаються майже без змін :------
-------------------------------------------------------------------------------------------
Впродовж останніх років залишається незмінною структура видатків на медичну галузь області:
75,6% - заробітна плата з нарахуваннями (74,8% - 2009 рік),
9,6 % - розрахунки по спожитих енергоносіях, (9,8%),
3,2% - придбання продуктів харчування (3,4%),
6,8% - придбання медикаментів та перев’язувальних засобів (6,5%),
0,2% - поліпшення матеріально – технічної бази (обладнання) (0,5%),
4,6% - та інші господарські потреби - (5,0%).”
Керівники медичних закладів, дивлячись на ці цифри беруться за голови. Бо картина набагато сумніша
Ви ще дальша людина

Владислав Савенок | 2012-03-07 10:39

Анонім
Аноніме, ви людина, яка абсолютно далека від розуміння про що йдеться. Йдеться про програму, яка не потребує грошей з обласного чи міського бюджету. Чернігівщина, до вашої уваги не впливає на формування бюджету на медичну галузь. Її складові залишаються майже без змін :------

Анонім | 2012-03-07 10:31

видно що пекура не турбує відсутність робіт зарплат і харчів у людей не турбує бо в нього цього повно
у нього дефіцит з йодом
скиньтеся йому на баночку йоду будь- ласка

Олекса _Пекур | 2012-03-07 09:55

Будучи обізнаним і підтримуючи програму подолання йододифіциту, задаюсь питанням -- чому попередня влада на чолі з найукраїнськишим президентом не розв'язала цю проблему?
Можливо і справді будь-якій владі в цій країні вигідна недорозвиненість
народу?
Як тут не згадати нашого Тараса, що "мудрий німець" навчить на Січі картопельку вирощувати.

токоферол | 2012-03-07 09:48

Іван ОсадцівПрофілактика йолодефіциту знаходиться в числі перших 3-х приорітетних профілактичних програм ЮНІСЕФ та ВООЗ для дітей. Неуцтво, некомпетентність і амбітність, в переміжку із дикою заполітизованістю, в переміжку із повною відсутністю системи підготовки та відбору кадрів у виконавчу владу вже 20 років не лише не дає нам, як мінімум, іти у фарватері цивілізованого світу, а й виставляє якимись психічно неповносправними дикунами перед всім цивілізованим світом... Далі, як кажуть , без кментарів...
    
ти б краще про дефіцит зарплат робіт та совісті попіклувався а йоду і в харчах вистачить а то такі лжелікарі не про спід з презервативами так про йод починають пектися

Анонім | 2012-03-06 15:32

Іван ОсадцівПрофілактика йолодефіциту знаходиться в числі перших 3-х приорітетних профілактичних програм ЮНІСЕФ та ВООЗ для дітей. Неуцтво, некомпетентність і амбітність, в переміжку із дикою заполітизованістю, в переміжку із повною відсутністю системи підготовки та відбору кадрів у виконавчу владу вже 20 років не лише не дає нам, як мінімум, іти у фарватері цивілізованого світу, а й виставляє якимись психічно неповносправними дикунами перед всім цивілізованим світом... Далі, як кажуть , без кментарів...
    
Анонім
Іван ОсадцівТипова відповідь людини із когорти "торгівців" як казав філософ Григорій Сковорода, або "свинопасів" як казав поет Тарас Шевченко! Дальше свого носа убога розумом істота не бачить, бо розум куций! Жертва йододефіциту - тому й розум куценький, низький інтелект, то й висновки нікудишні - він мудріший за ООН та ВООЗ разом взяті! Весь богатий, цивілізований світ за подолання йододефіциту, а він ні! Не треба бути більшим католиком, як римський Папа! "Як би ми вчились так як треба, то й мудрість би була своя..."( Т.Г. Шевченко.)
  А треба нам при владі "державців" та "лицарів", як казали вже вищезгадані генії нашого народу,. А пустили до того корита "торгівців" як казав філософ Григорій Сковорода, а вони, як сказав він "в кращому випадку зроблять добрий гешефт (вигоду) для себе, а державу не збудують".
Не путайте, шановний пане із філософією "свинопаса", чесне із праведним! Бо не подолання йододефіциту виновате, а вноваті всі ми, що допустили до влади людей не із філософією "лицаря" та "державця", а "торгівця", що думає де взяти, як ви кажете "відкат". Створювати робочі місця, долати бідність має влада держави, а не ООН та ЮНІСЕФ,
Подивіться на рівень життя в Польщі, країнах Прибалтики, Чехії, Словакії... До речі, там йододефіцит там подолали ще на початку 90-х. На одній із прес-конференцій мене запитав чернігівський журналіст: "А може владі вигідно, щоб був йододефіцит, щоб був низкий рівень інтелекту народу та можна було і далі дурити його казками типу - "все вирішать економісти і юристи", "богаті допоможуть бідним", "вони стали богатими і нас зроблять "... Відповідь на це питання я не знаю... Шукаю, разом із Київським інститутом ендокринології, ЮНІСЕФ, ООН, ВООЗ... Пропоную шукати всім, хто не байдужий...
*** у халаті

Анонім | 2012-03-05 16:13

Типова відповідь *** і неправдомовця.

Анонім | 2012-03-05 16:10

А як щодо того що не всім безрозбірно можна їсти йодовану сіль, бо можливі смертельні випадки!
Може потрібно рекомендувати йод у овочах та фруктах?

Іван Осадців | 2012-03-05 15:44

Іван ОсадцівПрофілактика йолодефіциту знаходиться в числі перших 3-х приорітетних профілактичних програм ЮНІСЕФ та ВООЗ для дітей. Неуцтво, некомпетентність і амбітність, в переміжку із дикою заполітизованістю, в переміжку із повною відсутністю системи підготовки та відбору кадрів у виконавчу владу вже 20 років не лише не дає нам, як мінімум, іти у фарватері цивілізованого світу, а й виставляє якимись психічно неповносправними дикунами перед всім цивілізованим світом... Далі, як кажуть , без кментарів...
    
Анонім
Типова відповідь людини із когорти "торгівців" як казав філософ Григорій Сковорода, або "свинопасів" як казав поет Тарас Шевченко! Дальше свого носа убога розумом істота не бачить, бо розум куций! Жертва йододефіциту - тому й розум куценький, низький інтелект, то й висновки нікудишні - він мудріший за ООН та ВООЗ разом взяті! Весь богатий, цивілізований світ за подолання йододефіциту, а він ні! Не треба бути більшим католиком, як римський Папа! "Як би ми вчились так як треба, то й мудрість би була своя..."( Т.Г. Шевченко.)

Анонім | 2012-03-05 09:39

Іван ОсадцівПрофілактика йолодефіциту знаходиться в числі перших 3-х приорітетних профілактичних програм ЮНІСЕФ та ВООЗ для дітей. Неуцтво, некомпетентність і амбітність, в переміжку із дикою заполітизованістю, в переміжку із повною відсутністю системи підготовки та відбору кадрів у виконавчу владу вже 20 років не лише не дає нам, як мінімум, іти у фарватері цивілізованого світу, а й виставляє якимись психічно неповносправними дикунами перед всім цивілізованим світом... Далі, як кажуть , без кментарів...
    
Більше нічого не потрібно крім подолання йододефіциту?
За відкати ви й хліб йодом заміните для бідних? Люди без роботи босі й голодні а ви зі своїми прожектами та юнісефом відірваним від життя.

Іван Осадців | 2012-03-04 23:06

Профілактика йолодефіциту знаходиться в числі перших 3-х приорітетних профілактичних програм ЮНІСЕФ та ВООЗ для дітей. Неуцтво, некомпетентність і амбітність, в переміжку із дикою заполітизованістю, в переміжку із повною відсутністю системи підготовки та відбору кадрів у виконавчу владу вже 20 років не лише не дає нам, як мінімум, іти у фарватері цивілізованого світу, а й виставляє якимись психічно неповносправними дикунами перед всім цивілізованим світом... Далі, як кажуть , без кментарів...
    

Олекса _Пекур | 2012-03-04 12:07

"Двоє хлопчиків 2-х і 5-ти років загинули в пожежі в Козелецькому районі".
І так по всій країні, і мало не щодня, і не тільки на пожежах.
Ось тобі і вся народжуваність, всюдисущий гламурний оранжисте!
  
закрити