Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
ЗМІ. PR. "Джинса"
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Свобода слова в Україні: Чернігівське «Коло»
Свобода слова в Україні: Чернігівське «Коло»

Свобода слова в Україні: Чернігівське «Коло»

Сьогодні у Чернігівському медіа центрі «Коло» відбулась прес-конференція з відомим українським журналістом Єгором Соболєвим на тему «Свобода слова» в українській пресі.

Для журналістів слово – «золоте» і мати змогу висловлюватись вільно і справедливо - є основним їх бажанням. На жаль, у газетах, журналах, на телебаченні та інших ЗМІ ми часто помічаємо фальш.

Замовні статті полонять інформаційні простори. Єгор Соболєв, як ніхто, знає всі сторони цієї проблеми. Дезінформація читачів і внаслідок цього – небажання слухати, читати.

Кому вигідно писати замовні статті? Замовникам та тим, хто отримує за це гроші? Коштує замовна стаття не дешево на рівні столиці, але тим , хто пише,  кидають копійки. А журналісти втрачають авторитет. Найчастіше таку писанину ми маємо змогу прочитати під час виборів, або якихось голосних суперечок.

У Києві під час виборів було організовано гурт журналістів, що виступають проти замовних статей. Вони проводять постійний моніторинг ЗМІ на замовні статті - "джинсу". Найбільшими замовниками статей  є посередники в інтересах  Енергоатома, тендерної палати і мера Києва Леоніда Чорновецького.

Про ситуацію у Чернігові щодо вільного висвітлення подій та проблем журналістів міста всім присутнім розповів відомий чернігівський журналіст Владислав Савенок:

«Мені здається, що на місцевих ЗМІ під час виборів  2006-2007 років всі ці та інші моменти порівняно з Києвом ми переживали набагато легше.Громадські організації  моніторили ТБ.

Що я бачив на наших телеканалах – всі політичні новини, які стосувалися агітації виносилися за межі новин. Це було як на міському телебаченні, так і на обласному.

Інша справа, у 2004 році був справжній «бєспрєдєл». Тоді у нас все змішувалося і подавалося як новини. Коли на телебаченні це пережили після 2004-го, то газети, за невеликим винятком, продовжили давати PR матеріали без маркування».

Прес-конференція перетворилася на обговорення журналістами і представниками влади  проблем свободи слова , як в Україні, так і в країнах Європи. На заході, наприклад у Швеції, "джинса" зусуджується всіма медіа і суспільством.

На знімку: перед прес-конференцією.  

Коментарі (11)

Юрий Паперный | 2008-04-08 14:20

К комментариям на "ВВ" отношения не имею.

Бондарев Олександр | 2008-04-08 12:49

Мені атмосфера в "Коло" сподобалась! Думаю, у цих хлопців та дівчат все вийде. А, щодо помилок, то їх не робить той, хто ні чого не робить.

ПЕТРОВИЧ | 2008-04-08 10:52

В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ ЭТО ОФИГЕННО! ГЛАВНОЕ, ЧТОБЫ ИНТЕРЕСНЫЕ ПОВОДЫ И ТЕМЫ ДЛЯ ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЙ ПРИДУМЫВАЛИ, А НЕ ВСЯКИЙ ТУХЛЯК... И ТРЕНЕРОВ ИНТЕРЕСНЫХ И АВТОРИТЕТНЫХ - Я ТАК ПОНЯЛ ТАМ И УЧИТЬ БУДУТ?

Гість | 2008-04-08 09:43

Олександр Сергійович - Пекур
Завистникам одна дорога - кануть
В безвестие. Иного не дано.
Тебе - цвести, а им - вонять и вянуть, -
Кому чего природой суждено.
Ну, гранты. Ну и что? Вот им не дали,
Они и брызжут смрадом и слюной.
Махни рукой, Танюша, на детали
И выпейте с Ломако по одной!

  СУПЕР!!!

Олександр Сергійович - Пекур | 2008-04-08 09:20

Завистникам одна дорога - кануть

В безвестие. Иного не дано.

Тебе - цвести, а им - вонять и вянуть, -

Кому чего природой суждено.

Ну, гранты. Ну и что? Вот им не дали,

Они и брызжут смрадом и слюной.

Махни рукой, Танюша, на детали

И выпейте с Ломако по одной!

Игорь | 2008-04-08 08:43

А я не понимаю, почему все так накинулись? В Чернигове ведь такого фактически нет!
Какая к черту разница, кто его открівает и финансирует. Главное, чтоб там біли интересные темы и новости, а я о них мог прочитать и посмотреть!
В Киеве десятки таких центров. И хорошо! А у нас - пол.
Желаю успехов!

І.Соломаха | 2008-04-08 08:20

Хочеться від щирого серця привітати "Коло" з відкриттям. Будь-які спроби в нашому місті розвивати свободу слова є кроком вперед у розвитку цілої громади.

Тетяна Пекур | 2008-04-07 23:28

Так. Провела по дилетантськи, визнаю. Але ж перший раз, і чесно - хвилювалася. Обіцяю виправитися :). Практика і ще раз практика.

Сашко | 2008-04-07 23:12

Юра, а почему ты о "мельник" пишешь с маленькой буквы, а себя - с большой Паперный?
Некрасиво

ALEX | 2008-04-07 23:06

 Прочитал и обрадовался. Машина для раскрутки новых политических"волков" закрутилась. Пусть даже и комерческий проэкт, но он нужен для НИХ в первую очередь.. Можно будет себя попиарить и других "поиметь." и другим дать возможность, смотря сколько стоить будет проведение прес-конференции и разной всякой аренды. В Придеснянской очень класно и престижно.
 И хорошо, что появился конкурент на рынке оказании медиа-услуг.Время покажет насколько реален проэкт "медиа центр «Коло»", созданый Силой Громады.

Гість | 2008-04-07 21:53

Соболев приехал "потасоваться" на приглашение Ломаки, которого он "пропихивал" на экран 5-го. Даже не знал о чем говорить, кроме грязи на канал Порошенко, с которого его выгнали. Но не за то, о чем он нафантазировал чернигивским журналистам.
Савенок помнил только мониториг 2006, т.к. в 2007 что-то его не было слышно.
Пекур - о ней можно сказать только одно - так дилетански вести пресс-конференцию в Чернигове мало ктосможет.
Но идея цетра для зарабатывания денег и отмывания грантов - это свежо. Ни мельник ни Паперный на это не решились. Только Дорожкина...
закрити