Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Голодомор / Архів
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Організатори Голодомору – поіменно
Організатори Голодомору – поіменно

Організатори Голодомору – поіменно

Завершено обстеження архівних фондів й вивчення документів Галузевого державного архіву Служби безпеки, які стосуються Голодомору 1932–1933 рр. в Україні.

За результатами досліджень підготовлено оновлений список осіб, причетних до організації й проведення Голодомору.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Виявлені та розсекречені документи про Голодомор 1932-1933 років в Україні відтепер стали загальнодоступними. Вони повинні допомогти встановити конкретних винуватців геноциду Українського народу.

Встановлено прізвища 136 осіб, які приймали рішення, що призвели до загибелі мільйонів людей.

Загалом до переліку внесено: 19 керівників ВКП(б) і вищих органів радянської влади, ОДПУ і ДПУ УСРР, 8 керівників ДПУ обласного і районного рівнів, 33 начальники секретно-політичних, економічних і оперативних відділів та їх заступників, 59 районних уповноважених, оперативних уповноважених та їх помічників, 17 прокурорів та їхніх заступників.

Як наголосив голова СБ України Валентин Наливайченко, винесення справедливого вироку українським правосуддям та світовою громадськістю є необхідним з огляду на моральний обов’язок перед жертвами Голодомору.

Ці дані оприлюднені на виконання Указу Президента України «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні».

Довідка:

  • ВКП(б) –Всесоюзна комуністична партія (більшовиків)
  • ДПУ УСРР – Державне політичне управління УСРР
  • ОДПУ – Об’єднане державне політичне управління

Керівники вищих партійних і радянських органів, ОДПУ та ДПУ УСРР

  • Акулов Іван Олексійович, заступник Голови ОДПУ
  • Апресян Деренік Захарович, начальник 8 відділу Економічного управління ОДПУ
  • Балицький Всеволод Аполлонович, повноважний представник ОДПУ по УСРР, заступник Голови ОДПУ, очолював комісію з введення паспортів у СРСР
  • Винокуров Олександр Миколайович, Голова Верховного суду СРСР
  • Дашевський, Начальник Економічного відділу повноважного представництва ОДПУ по Криму
  • Друскіс Франц Семенович, Начальник Транспортного відділу ДПУ УСРР
  • Ковельський (Голованівський) Борис Володимирович, т.в.о. начальника Секретно-політичного відділу ДПУ УСРР
  • Красіков Петро Ананійович, Прокурор Верховного суду СРСР
  • Кривець Юхим Хомич, Начальник СПВ ДПУ УСРР
  • Леонюк Хома Якимович, Заступник Голови ДПУ УСРР
  • Миронов (Каган) Лев Григорович, Начальник Економічного управління (ЕКУ) ОДПУ
  • Мінаєв-Цикановський Олександр Матвійович, Начальник Економічного управління (ЕКУ) ОДПУ
  • Прокоф’єв Георгій Євгенович, Заступник Голови ОДПУ СРСР
  • Пустовойтов Сергій Аполлонович, Т.в.о. начальника 2-го відділення СПВ ДПУ УСРР
  • Реденс Станіслав Францович, Голова ДПУ УСРР
  • Салинь Едуард Петрович, Повноважний представник (ПП) ОДПУ по Криму
  • Сталін (Джугашвілі) Йосип Віссаріонович, Генеральний секретар ЦК ВКП(б)
  • Тимофєєв Михайло Михайлович, Начальник Харківського облвідділу ДПУ УСРР
  • Ягода Генріх (Єнох) Григорович (Гершенович), Заступник Голови ОДПУ

Чернігівська область

  • Бойко, Районний уповноважений Ріпкинського відділення Чернігівського облас¬ного відділу ДПУ УСРР
  • Бржезовський Юліан Гнатович, Заступник начальника Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Волошко, Помічник уповноваженого СПВ Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Долгов, Уповноважений Новгород-Сіверського районного відділення СПВ Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Задорожний, Начальник Недригайлівського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Козак Йосип Іванович, Уповноважений Варвинського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Костров, Заступник начальника Прилуцького районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Крицький, Прокурор Конотопського району Чернігівської області
  • Новіков, Уповноважений Недригайлівського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Осовицький, Дільничий прокурор Недригайлівського району Чернігівської області
  • Перс, Начальник Варвинського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Підлужний, Помічник прокурора Варвинського району НКЮ УСРР
  • Прохоренко, Уповноважений Конотопського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Свірський, Помічник уповноваженого Прилуцького районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Труфанов, Начальник Конотопського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Трушкін Яків Лук’янович, Начальник Новгород-Сіверського районного відділення Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Шелудченко Матвій Іванович, Начальник СПВ Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Щербань, Прокурор Ріпкинської районної дільниці Чернігівського обласного відділу ДПУ УСРР

Київська область

  • Матвійчук, Уповноважений секретнополітичного відділу Київського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Медведєв Дмитро Миколайович, Начальник cекретно-політичного відділу Київського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Розанов Олександр Борисович (Розенбардт Абрам Борисович), Начальник Київського обласного ДПУ УСРР

Вінницька область

  • Антонюк Іван Вікторович, Начальник Муровано-Куриловецького районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Бабич Ісай Якович, Начальник секретно-політичного відділу Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Бойко, Уповноважений СПВ Муровано-Куриловецького районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Бойко, Помічник прокурора Вінницької області
  • Брук Соломон Соломонович, Начальник оперативно-слідчої групи СПВ Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Власик, Уповноважений оперативно-слідчої групи Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Гешелін, Народний слідчий Антонінського району НКЮ УСРР
  • Герштейн, Начальник оперативно-слідчої групи Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Гречихін, Помічник уповноваженого СПВ Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Зінченко, Районний уповноважений Джулинського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Кац, Помічник уповноваженого Липовецького районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Король Гри¬горій Іванович, Районний уповноважений Станіславчикського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Куховаренко, Начальник Тульчинського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Левіна, Помічник прокурора Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Маков, Начальник Липовецького районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Михайлов, Уповноважений Оратівського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Міхалевич, Дільничний прокурор Липовецького району Вінницької області
  • Наронін, Уповноважений Липовецького районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Невердовський, Прокурор Бершадської дільниці НКЮ УСРР
  • Новіков, Уповноважений Джулинського районного відділення Вінниць¬кого обласного відділу ДПУ УСРР
  • Пастущак, Співробітник Тульчинського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Писаревка Максим Якович, Начальник Брацлавського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Польовий, Помічник уповноваженого Брацлавського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Пьоришко, Районний уповноважений Оратівського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Семенов Сергій Іванович, Прокурор Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Соколинський Давид Мойсейович, Начальник Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Тарабукін, Уповноважений секретнополітичного відділу Тульчинського районного відділення Вінницького обласного відділу ДПУ УСРР

Дніпропетровська область

  • Баршта, Прокурор Покровської дільниці Дніпропетровської області
  • Блінов, Начальник Олександрійського районного відділення Дніпропет¬ровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Горець, Начальник секретнополітичного відділу Запорізького міського відділу Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Гриф, Районний уповноважений Ново-Василівського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Гудим, Помічник уповноваженого Ново-Василівського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Долінер Герман Якович, Запорізький міський прокурор
  • Єременко Іван Юхимович, Прокурор Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Зайцев, Начальник Чубарівського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Ковтун, Уповноважений Чубарівського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Логвиненко, Уповноважений Олександрійського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Логвинов Петро Дмитрович, Уповноважений Ново-Миколаївського районного відділення обласного відділу ДПУ УСРР
  • Логінов, Уповноважений Молочанського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Нікельберг Гаврило Лазарович, Начальник Запорізького міського відділу Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Похилов, Уповноважений секрет-но-політичного відділу Запорізького міського відділу Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Скуридін, Районний уповноважений Ново-Миколаївського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Фомін, Уповноважений Молочанського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Чупров, Начальник Молочанського районного відділення Дніпропетровського обласного відділу ДПУ УСРР

Донецька область

  • Брюховецький, Уповноважений Марківського відділення Донецького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Вейс Іван Григорович, Начальник Красно-луцького міського відділення Донецького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Єременко Феодосій Мефодійович, Районний уповноважений Ново-Псковського районного відділення Донецького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Жосан, Помічник уповноваженого Красно-луцького міського відділення Донецького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Колісниченко, Уповноважений Ново-Псковського районного відділення Донецького обласного відділу ДПУ УСРР
  • Колодій, Старший помічник прокурора Донецької області
  • Ніколаєв, Районний уповноважений Марківського районного відділення Донецького обласного відділу ДПУ УСРР

Одеська область

  • Богданов Прокопій Степанович, Уповноважений Миколаївського міського відділу ДПУ УСРР
  • Буртовенко, Співробітник оперативної групи Баштанського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Гітлер, Оператиний уповноважений Миколаїівського міського відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Готліб Арон Якубович, Начальник Ново-Бузького районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Змудь, Прокурор 77 дільниці Ново-Українського районного відділу ДПУ УССР Одеської області
  • Калюжний Володимир Пилипович, Районний уповноважений Доманівського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Камінський Яків Зельманович, Заступник начальника Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Курбатов, Помічник уповноваженого Доманівського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Кусков, Начальник Первомайського районного відділення Одеського облвідділу ДПУ УСРР
  • Лашко, Райуповноважений Арбузинського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Ленський, Начальник особливого відділу та Миколаївського міського відділу ДПУ УСРР
  • Леонідов, Начальник секретно-політичного відділу Миколаївського міського відділу ДПУ УСРР
  • Мазур, Помічник уповноваженого Первомайського районного відділення Одеського облвідділу ДПУ УСРР
  • Малишевський, Уповноважений Голованівського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Мальцев, Уповноважений Арбузинського районного апарату Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Мозговий, Уповноважений Ново-Бузького районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Орлов Данило Володимирович (Подольський Давид Вульфович), Начальник економічного відділу Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Самойленко, Районний уповноважений Голованівського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Скрипніченко, Помічник уповноваженого Ново-Українського районного відділення Одеського облвідділу ДПУ УСРР
  • Федоров-Берков Федір Самійлович, Помічник уповноваженого Миколаївського міського відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Харліп Веніамін Абрамович, Уповноважений економічного відділу Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Чалков, Уповноважений Баштанського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Чернявський, Начальник Ново-Ук¬раїнського районного відділення Одеського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Щелков, Дільничний прокурор Голованівського району Одеської області

Харківська область

  • Бабич Ісай Якович, Начальник секретно-політичного відділу Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Баша Петро Євменович, Старший уповноважений особливого відділення Сумського оперативного сектора Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Богомаз, Уповноважений Пирятинського районного відділення Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Борзеленко, Помічник уповноваженого секретно-політичного відділу Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Буланов Георгій Георгійович, Начальник Пирятинського районного відділення Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Воробйов, Міжрайонний прокурор Сумського оперативного сектора Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Коваленко-Кузнецов, Помічник Харківського обласного прокурора по нагляду за органами ДПУ УСРР
  • Левицький Василь Якович, Начальник Сумського оперативного сектора Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Лук’янов Андрій Андрійович, Уповноважений секретно-політичного відділу Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Ніколаєв, Уповноважений секретно-політичного відділу Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Осинін – Вінницький Григорій Маркович, Начальник секретно-політичного відділу Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Попов, Районний уповноважений Велико-Бурлуцького райапарату Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Рахліс Пейсах Меєрович, Заступник начальника Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Саган, Начальник особливого відділення Сумського оперативного сектора Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Самовський Самійло Ізраїльович, Заступник начальника Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Чалий, Районний уповноважений Велико-Бурлуцького райапарату Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Шріфтов-Шрифтелик Борис Мойсейович, Прокурор Харківського обласного відділу ДПУ УСРР
  • Якушев (Бабкін) Лаврентій Трохимович, Помічник начальника секретно-політичного відділу Харківського обласного відділу ДПУ УСРР

Коментарі (5)

Nadichka | 2015-05-22 21:12

Добавити треба ще Яценюка Арсенія Петровича та інших 450 "слуг" народу

Дмитрий | 2014-11-25 10:24

"Левицкий Василий Яковлевич, Начальник Сумского оперативного сектора Харьковского областного отдела ГПУ УССР"
Это не опечатка?
Согласно http://www.knowbysight.info/1_UKRA/04646.asp "Левоцкий Василий Яковлевич"

Nataust | 2009-05-20 14:53

Ще б фото цих ублюдків ! Бо як у відомому анекдоті б'ють не по паспорту а по морді!

4х44 | 2009-05-20 14:04

На вскидку с сайта бандеризации.
"После снижения плана, обвиняемый Шкарин, в целях невыполнения уже сниженного хлебозаготовительного плана(значит все же снижали) , способствовал срыву такового тем, что совместно с Окопским умышленно не доводил план в сниженном виде отдельным малоимущим хозяйствам(значит была дифференциация по имущественному состоянию), а так же укрывал хозяйства своих родственников(а родственники в москве жили? моя хата с краю, своя рубашка ближе к телу), знакомых - зажиточных и кулаков от доведения им твердых заданий и наоборот, твердые задания доводились малоимущим середнякам"(совсем как сейчас с фермера шкуру дерут)

революціонер | 2009-03-19 13:50

варто проаналізувати національний склад цих уб*юдків
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM