Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
"Надо сдать по..." / Міністр розповів, як діяти
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Вимагають гроші в школі – йдіть до прокуратури
Вимагають гроші в школі – йдіть до прокуратури

Вимагають гроші в школі – йдіть до прокуратури

Міністерство освіти й науки України рекомендує батькам звертатися в правоохоронні органи, якщо в школах з них вимагатимуть гроші.

Про це заявив міністр освіти й науки Іван Вакарчук на прес-конференції в Києві.

«Міністерство освіти й науки не є жандармерією, але ми надсилаємо відповідні листи – це наш обов`язок, і ми це робимо. Але коли це (вимагання) переходить якусь межу, тоді потрібно звертатися, наприклад, у прокуратуру і сповіщати, що вимагають гроші», - сказав І.Вакарчук.

І.Вакарчук вважає аморальною вимогу директорів шкіл про необхідність надання фінансової допомоги з боку батьків.

«Жодних примусових внесків бути не повинно», - наголосив він.

Міністр вважає, що необхідно на законодавчому рівні врегулювати можливість надання фінансової допомоги школам від батьків і спонсорів. «На мій погляд, це можуть бути лише добровільні внески», - додав він.

На думку І.Вакарчука, одним з механізмів залучення добровільних внесків може стати дозвіл школам відкривати власні розрахункові рахунки. При цьому І.Вакарчук послався на позитивний досвід шкіл Львівської області, які торік постраждали в результаті повені.

Відкриття рахунків зрушить цю проблему, але необхідно, щоб і законодавство цьому сприяло», - переконаний він.

Під час перебування у Львові 20 серпня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що вона за впорядкування надання платних послуг в школах, коли буде чітко визначено перелік платних послуг, коштами від яких освітяни зможуть розпоряджатися самостійно.

«Добре, коли кожна школа буде мати свій розрахунковий рахунок, печатку, і самостійно розпоряджатиметься коштами, які надходять від додаткових послуг», - зазначила прем’єр.

Коментарі (8)

1984 | 2009-09-21 11:17

Это еще цветочки! Вот в 317 города Киева директор уже таксы устанавливает конкретно сколько нужно подарить ей на все праздники!
Вообще совесть потеряли!!!!!!!!

злой родитель | 2009-09-18 12:04

У них "недофинансирование", а родителей кто финансирует? Пушкин? В школе никого не интересует, где родители берут деньги. Там, наверное , думают, что банкноты растут на деревьях. А между тем, вымагательство денег в школе является уголовно наказуемым преступлением, а тот кто дает эти деньги-соучастник этого преступления.

Олена | 2009-09-02 19:33

Слава богу, что мои дети уже закончили школу. Один закончил угиверситет, другой- еще на 3-м курсе на безплатном. И никаких пожертвований, я забыла, что то такое. А в школе во все годы надо было на что-то сдавать. Жалко учителей, которые под страхом стать неугодными руководству школы или гороно, должны так "работать" с родителями,чтоб у них появилось "добровольное" желание сдавать деньги: на школу, на класс, на дни рождения классного руководителя и 8 марта. Так что, я точно знаю, что учителям поборы также противны, как и нам с Вами. А учителя просто бояться, они безмолвны, берегут свое рабочее место с очень низкой зарплатой и огромной нагрузкой.
А все гниет с головы -Министерства образования, они то хорошо знают- денег в бюджете нет .

Оксана | 2009-09-02 10:56

 Я как мама первркласника и семикласника уже почувствовала на себе єту систему,и без добровольніх пожертвований на жизнь не хвататет, а они еще дерут, Привыкли куда ни пойди одни жертвования. Церковь обнищала, там меньше дают. Если печать введут и узаконят, вообще директора обнаглеют. Не учат в школе, а только дай. А потом вуз-дай, на работу устроить дитя-дай. Чтоб их удавило.

Ира | 2009-09-02 10:46

Вчера пошли в 1-й класс. Сдали сразу 180 грн. 120 - на прописи и т п. 60- на школу. И это только начало, собрания еще не было! Это еще без продленки, питания и всего остального...

Вован | 2009-09-02 09:38

сьогодні віддав 157 грн. щоб першокласник не голодний був. це одна з чернігівських шкіл. учора був на селі - там "вимагають" аж тридцятку (бо паперові салфетки та одноразові стаканчики грошей коштують). решту "продуктів" - відро картоплі, відро буряку, піввідра цибули та відро моркви - просили принести протягом тижня. там - якщо ваша ласка, каже вчителька - то капустою трошки пісобите школі - і ваші діти харчуватимуться тричі на день: гарячий сніданок десь о десятій, повноцінний обід та полуднік у "продльонці".
Тепер я починаю розумісти зміст слів "создал эту с_и_с_т_е_м_у-у-у-у-у постоянным недофинансированием!" . А немає, панове, ніякої системи!!! Бо якби вона була, дик в усіх класах здирали б однаково з батьків. А так - кому скільки не вистачає до авансу чи зарплати - це я про міських нахаб - училок, той стільки і просе у батьків. Тіко не у позику... А що, мовляв, яж ваше чадо уму-розуму навчаю!!!

1207 | 2009-09-02 09:05

А куди треба йти якщо міністр "дупель пусто?" Хто Їх держить,народ? Да на...на він нам!!!

walerij8 | 2009-09-02 08:38

Толи действительно наивный толи и в правду дебил! Да ты же создал эту систему постоянным недофинансированием! Вот твой начальник предлагает это узаконить! Правильно! Нагинать народ так с печатью!
закрити