Останнє оновлення: 22:59 субота, 28 березня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / П’ять сміливих кроків нового Президента – хвилі протестів не уникнути
П’ять сміливих кроків нового Президента – хвилі протестів не уникнути

П’ять сміливих кроків нового Президента – хвилі протестів не уникнути

Перше і найважливіше, треба чесно сказати, що рівень життя погіршиться.

Країна стоїть на грані дефолту і просто не може потягнути всі соціальні зобов”язання. Чим швидше про це буде сказано людям – тим краще для нової влади.

Як це не парадоксально, але зараз в суспільстві взагалі немає запиту на популізм. Правда, треба чесно сказати, що він з”явиться уже через три-чотири місяці. Більше того, він буде підігріватися політиками різних кольорів. Можна не сумнііватися, що той самий Єфремов, який вчора говорив, що Янукович і сім”я розікрали країну, в найближчому майбутньому забуде ці слова і казатиме, як регіонали в найтяжчі часи Майдану день в день платили пенсії.

Економічна ситуація така, що хочеш не хочеш, але все одно доведеться робити ряд непопулярних кроків. Чи сприйме їх народ? Тільки в тому випадку, якщо будуть виконані всього дві умови: влада не повинна красти і має бути хороша інформаційно-пропагандистська компанія. Щодо другого, слід відразу зауважити, що наразі ті піарники, які в опозиційному таборі відповідали за інформаційні стратегії – навіть під час революції працювали доволі слабо.

Але повернімося до тих речей, які змушена буде робити нова влада.

1. Ціни на газ для населення зростуть. Вони мали вирости ще кілька років тому і мали зростати поетапно. На жаль, в силу вічних виборів на це не пішли. Тепер, треба в дуже стислий термін різко збільшити ціну. Не слід забувати, що це одна з головних вимог МВФ. Без цього неможливо збалансувати фінанси НАК “Нафтогаз України”, а це в свою чергу призводить до різкого збільшення боргу держави перед Росією.

2. Соціальні видатки будуть урізані, низку пільг буде відмінено. Зараз важко сказати, хто перший підпаде під урізання, але очевидно, це може бути та частина чорнобильців, які живуть в так званій четвертій зоні. Вже давно говориться про те, що ці території очистилися і немає загрози життю тим, хто там проживає. Теоретично, відміна пільг може викликати соціальні бунти, які обов”язково будуть підігріватися екс-регіоналами та їхніми прихильниками.

3. Україна має підтвердити свій нейтральний статус, та ще раз наголосити на тому, що не збирається йти в НАТО. Необхідно наголосити на тому, що країна не збирається відмовлятися від Харківських угод в частині базування Чорноморського флоту в Севастополі. Це дуже болюча тема для відносно невеликої частини українського суспільства, але насправді, Україні просто вигідно бути нейтральною країною в нинішніх умовах.

4. Хочемо ми, чи не хочемо, але нам потрібно буде прийняти якийсь закон про мовну політику, який повинен заспокоїти населення Сходу і забрати козирі в російській пропаганді. В ідеалі, потрібно повернутися до давно відомої формули, що мова нацменшини застосовується в двох випадках: громадяни мають право звертатися і отримувати відповіді від влади своєю мовою. Окрім того, в суді використовується та мова, якою говорить підсудний. Чим швидше ми приймемо такий закон, тим буде краще для всіх нас.

5. Очевидно, що найближчим часом доведеться створювати газовий консорціум. В ідеалі, це має бути тристоронній формат – Україна, Росія та якась велика європейська компанія. Інакше ми матимемо глибинні проблеми з РФ у наступні роки. Найкраще для всіх нас самим ініціювати ці переговори та провести їх максимально швидко. Присутність європейського партнера дозволить в майбутньому уникнути цілої низки ускладнень, які регулярно виникають в стосунках "Нафтогазу" та "Газпрому".

Експресо.tv

Коментарі (15)

architektor | 2014-02-26 23:01

Киев Новая-старая власть уже начинает готовить украинцев к своему сценарию обворовывания населения, например, почему урезать льготы чернобыльцам и афганцам, если необходимо прежде отменить пенсии чиновникам, которые в 10-20 раз выше пенсий обычных граждан, эти чиновники на протяжении 20 лет грабили и довели украинцев до нищеты, на каком основании пенсионер бывший работник суда, налоговой, прокуратуры или министертсва получает пенсию 10-15тыс.грн, а пенсионер-учитель, врач, экономист - 1-2тыс грн.? Когда эта несправедливость будет устранена???Почему повысить цену на газ для населения, на каком основании и рассчета???Оппозиция тысячу раз кричала на каждом углу, что укранцы потребляют газ собственного производства и власть не имеет права повышать цены???Если новая власть начнет керувать с брехни и вешания "лапши на уши", закончит тем же, что и старая.
Новостник Льготы нужно резать однозначно. И чернобольцам, и афганцам. Опять же уровнем в две минималки, остальное пусть идут и зарабатывают. Ясно, что инвалидам от этих бед - нужно платить больше. Но инвалидам именно чернобыля и афгана, а не от горя. И выполнять закон о пенсиях - не больше 10 минимальных пенсий и если нельзя ограничить их по Конституции, то всегда можно ввести налоги на сверхпенсии. В Чернигове -может закон о языке и не нужен, но восток - особенно Крым - там он необходим.
Уважаемый, таки, мудак? Справедливым может быть только подтвеждение присутствия во время процесса, и все! Жаться на бабки ликвидаторам - может только редкостная

Седой | 2014-02-26 10:18

Апр
Согласен с вами. А ещё, если национализировать ликёроводочные заводы, то наша казна никогда (!) не будет пустой.

Наталка | 2014-02-26 09:53

Наталка
Т.Дорога пані, не треба істерики. Люди взагалі не такі дурні, як Вам здається. Прорвемся.
Чому Ви вирішили, що в мене істерика? Ніколи не це не страждала. Так само, як і не вважала дурними українців. А те, що людми маніпулюють, на жаль, спостерігаю з 1991 року. Мій особистий месидж у коментарі: доведіть у діях, що щось зміниться в державі для людей. Отож, вельми сподіваюся, що прорвемся.

Т. | 2014-02-25 23:28

Наталка
Дорога пані, не треба істерики. Люди взагалі не такі дурні, як Вам здається. Прорвемся.

Апр | 2014-02-25 23:10

Если прекратить воровство из бюджета на госзакупках - расходы бюджета сразу снизятся на 30-40%. Этих денег хватит даже на бюджет развития.
Дальше - новая национальная идея, налоговые льготы для мелкого-среднего национального производителя. Акцент на АПК и его переработку. Ограничение роскошного импорта. Выравнивание сальдо по импорту.
Народу следить за жестким наказанием воров из бюджета. И все.
Украина за пять лет может стать богаче Польши.
Надо только поменять сознание у народа. Коренным образом, на европейское. Оптимистическое. И можно сделать очень многие вещи.
Дай Бог чтоб получилось. Главное что народ может бороться за себя - сковырнуть диктатора это не любому народу под силу.

Седой | 2014-02-25 23:03

Не серьёзная статья ... "Одна баба сказала..."

Новостник | 2014-02-25 17:31

Киев Новая-старая власть уже начинает готовить украинцев к своему сценарию обворовывания населения, например, почему урезать льготы чернобыльцам и афганцам, если необходимо прежде отменить пенсии чиновникам, которые в 10-20 раз выше пенсий обычных граждан, эти чиновники на протяжении 20 лет грабили и довели украинцев до нищеты, на каком основании пенсионер бывший работник суда, налоговой, прокуратуры или министертсва получает пенсию 10-15тыс.грн, а пенсионер-учитель, врач, экономист - 1-2тыс грн.? Когда эта несправедливость будет устранена???Почему повысить цену на газ для населения, на каком основании и рассчета???Оппозиция тысячу раз кричала на каждом углу, что укранцы потребляют газ собственного производства и власть не имеет права повышать цены???Если новая власть начнет керувать с брехни и вешания "лапши на уши", закончит тем же, что и старая.
Льготы нужно резать однозначно. И чернобольцам, и афганцам. Опять же уровнем в две минималки, остальное пусть идут и зарабатывают. Ясно, что инвалидам от этих бед - нужно платить больше. Но инвалидам именно чернобыля и афгана, а не от горя. И выполнять закон о пенсиях - не больше 10 минимальных пенсий и если нельзя ограничить их по Конституции, то всегда можно ввести налоги на сверхпенсии. В Чернигове -может закон о языке и не нужен, но восток - особенно Крым - там он необходим.

Наталка | 2014-02-25 15:45

Перепрошую, але хто це так упевнено крокує, який Президент? Хто вудку закидає? Без посилань на авторство... Глибоко вражена тим, що діється. Найболючіші для мене дві речі: перша - смерть людей з обох сторін, бо вважаю, що їх зіткнули лобами, друга - жодна людина в Україні не знає куди йти далі, сьогоднішні "ігри патріотів" у вищих щаблях влади, на жаль, дійсно можуть закінчитися першими трьома пунктами. Криза набагато глибша, ніж усі вважають, ситуація політичної рокіровки буде повторюватися з певною періодичністю. Вельми хочу, щоб я помилялася...

Галина | 2014-02-25 15:42

НЕТ
Працювати потрібно!!!! Весна йде! Всіх на поля працювати!

НЕТ | 2014-02-25 15:28

КОРОЧЕ МАЙДАНУ ТРЕБА СТОЯТЬ

008 | 2014-02-25 14:03

 Учите русский .

хохо | 2014-02-25 13:51

украинский газ - народу,язык- выучить.иначе нехер лезть у власть кровосисям

Киев | 2014-02-25 13:48

   Новая-старая власть уже начинает готовить украинцев к своему сценарию обворовывания населения, например, почему урезать льготы чернобыльцам и афганцам, если необходимо прежде отменить пенсии чиновникам, которые в 10-20 раз выше пенсий обычных граждан, эти чиновники на протяжении 20 лет грабили и довели украинцев до нищеты, на каком основании пенсионер бывший работник суда, налоговой, прокуратуры или министертсва получает пенсию 10-15тыс.грн, а пенсионер-учитель, врач, экономист - 1-2тыс грн.? Когда эта несправедливость будет устранена???Почему повысить цену на газ для населения, на каком основании и рассчета???Оппозиция тысячу раз кричала на каждом углу, что укранцы потребляют газ собственного производства и власть не имеет права повышать цены???Если новая власть начнет керувать с брехни и вешания "лапши на уши", закончит тем же, что и старая.

architektor | 2014-02-25 13:31

В который раз возникает вопрос: зачем населению платить за российский газ, который используют предприятия, когда нам достаточно внутренней добычи, себестоимость которой существенно ниже импортного газа?
  Прежде чем урезать льготы чернобыльцам власть не хочет хотябы уполовинить льготы и расходы на содержания президента, депутатов и высшего чиновничьего аппарата (именно высшего, а не как обычно простых госслужвщих)?

Денис | 2014-02-25 13:28

Ми не можемо на це піти,Харківські угоди були підписані противозаконно! І на рахунок мови,Є державна,вивчити її не важко,і відмазки шукати не потрібно!
закрити