Останнє оновлення: 17:10 вівторок, 12 грудня
Футбол
Ви знаходитесь: Спорт / Чернігів / Як «Десна» в Києві здолала «Тернопіль»
Як «Десна» в Києві здолала «Тернопіль»

Чернігівський футбольний клуб «Десна» після перемоги над ФК «Тернопіль» з рахунком 2:0 знаходиться на 2 рядку згори в турнірній таблиці.

Втім, попереду ще десять матчів.

Про переможний матч з «Тернополем» розповіли видання «Sport Arena» і телеканал «Новий Чернігів».

До очного протистояння «Десна» і «Тернопіль» підходили в різному настрої: «Десна» обіграла «Верес» і піднялася друге місце в турнірній таблиці, а «Тернопіль» продовжив свою серію без перемог.

Муніципали беззаперечний аутсайдер чемпіонату, і тільки диво допоможе підопічним Матвійківа зберегти прописку в першій лізі. Але в окремо взятому матчі «Тернопіль» цілком може здивувати, тому жителі півночі серйозно готувалися до цього протистояння.

Після виїзду в Рівному Олександр Рябоконь вніс кілька змін в стартовий склад своєї команди. Вперше в стартовому складі «Десни» з'явилися Арвеладзе і Коваленко (добре знайомий з полем «Оболонь-Арени»). А місце на вістрі атаки зайняв Володимир Лисенко, змінивши Ігоря Кирієнка, який відзначився в Рівному.

Внесла корективи в стартовий склад своєї команди і Василь Матвійків, але це і не дивно, адже гру пропускали Музика і Клекіт.

У центрі захисту, з капітаном Курило, грав Полянчук, зліва вийшов Бабич, а на правому фланзі захисту з'явився Кухарський (обидва крайка недавно пережили травми і повернулися в загальну групу вже майже напередодні матчу). Одна зміна відбулася і в лінії півзахисту гостей: Богданов змінив Пришнівского.

Вже на 4-й хвилині «Десна» могла відкривати рахунок в матчі: Фаворов пройшов по правому флангу і виконав подачу в штрафний майданчик, однак Лисенку трохи не вистачило, щоб замкнути передачу. Потім на дальній удар наважився Арведадзе, але м'яч пройшов над поперечиною.

А на 12-й хвилині гри номінальні господарі поля відкрили рахунок в матчі. Арвеладзе на правому фланзі обіграв опонента і з лівої ноги виконав подачу в штрафний майданчик гостей, Вадим Мельник виграв боротьбу на другому поверсі і красивим ударом відправив м'яч у дальній кут воріт Воробея – 1: 0.

Ще через кілька хвилин «Десна» могла подвоювати перевагу: Лисенко пробив метрів з 20-ти, але за муніципалів зіграла стійка воріт. М'яч від штанги пішов за межі поля, але ж Воробей вже не зміг би врятувати свою команду.

На 22-й хвилині гри «Тернопіль» створив перший небезпечний момент в матчі: Червонецкій пробив з лінії штрафного майданчика, але Махновський вибрав правильну позицію і відбив удар.

Атака «Десни» у відповідь призвела до взяття воріт. Чепурненко перехопив м'яч в центрі поля і віддав передачу на Картушова – Єгор увійшов до штрафного майданчика, але пробити не зміг, а ось на підборі першим опинився Арвеладзе і другим дотиком відправив м'яч у ворота тернополян.

2:0 – комфортна впевненість у власному перевазі.

На 33-й хвилині гри хороший момент був у Лисенка: нападник «Десни» виявився один на один із захисником «Десни», але затягнув з ударом і просто втратив м'яч. У наступній атаці на завершальній стадії знову опинився нападник «Десни»: Коваленко пройшов по правому флангу і віддав передачу на набігаючого Лисенка, але удар Володимира заблокував Курило. Вже перед самим відходом на перерву близький до взяття воріт був Чепурненко – після удару Євгена м'яч пройшов над поперечиною.

Варто зазначити, що перший тайм пройшов за тотальної переваги господарів поля, і при цьому складалося враження, що «Десна» грала не в повну силу, вже тримаючи на думці майбутній матч з «Колосом».

У перерві Василь Матвійків змінив нападника, випустивши на поле Дульзона, а ось Олександр Рябоконь традиційно в перерві нічого не міняв.

Не змінився і перебіг матчу: «Десна» більше володіла м'ячем і нагнітала напруженість біля воріт «Тернополя». Проте перший момент у другому таймі створили гості: Вонс пробив здалеку, але прямо в руки Махновському. Відповідь Десни був набагато небезпечніше: Картушов за рахунок індивідуальних дій обіграв двох захисників і увійшов до штрафного майданчика, і пробив теж добре, але Воробей перевів у поперечину.

На 61-й хвилині черговий момент створив Картушов. Єгор пробив з кута штрафного майданчика без замаху, але в цей раз м'яч потрапив в штангу. А ось потім настало невелике затишшя: «Десна» контролювала м'яч, але атакувала неспішно, а ось муніципали просто не могли нічого створити біля воріт Махновського.

Оживив гру і вихід другого нападника в складі «Десни» (Кирієнко змінив Коваленко), тому перемога господарів поля з рахунком 2:0 – цілком закономірний результат матчу.

У наступному турі «Десну» очікує принциповий матч з «Колосом» (в першому колі клуб з Ковалівки розгромив «Десну» 4:0), а ось «Тернопіль» на своєму полі прийме стрийську Скалу.

Кращий гравець

Гол плюс результативна передача в активі Арвеладзе, тож хіба можуть бути сумніви, хто кращий гравець матчу? Хоча в цьому випадку більш точно буде кращий гравець першого тайму, адже до перерви Арвеладзе забив сам і віддав результативну передачу на Мельника. У другому таймі новачок «Десни» трохи втомився, але це не знімає його заслуг з загальної перемоги чернігівського клубу.

* * *

Перемога дала змогу «Десні» зберегти 8-очкове відставання від Іллічівця, який свій матч 24-го туру провів трохи раніше і відсвяткував перемогу над «Сумами» (2:0) в гостях.

Десна (Чернігів) - ФК Тернопіль 2:0
Голи: Мельник, 13, Арвеладзе, 26