Останнє оновлення: 19:04 середа, 1 лютого
Музей "совка" в Чернігові
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігівські історики хочуть демонтувати Алею Героїв та створити Музей «совка»
Чернігівські історики хочуть демонтувати Алею Героїв та створити Музей «совка»

Чернігівські історики хочуть демонтувати Алею Героїв та створити Музей «совка»

Про подальшу долю Алеї Героїв у Чернігові говорили сьогодні у дискусійному клубі «Експертна думка» відомі історики та журналісти.

Думки щодо необхідності осучаснення Алеї радянської доби лунають в обласному центрі вже давно.

Чернігівські історики у цілому підтримують ідею демонтажу погрудь комуністичних діячів.

«Якщо ми будемо правильно трактувати історію утворення СРСР, то ці діячі подібні до діячів так званих ДНР та ЛНР» - зазначив доктор історичних наук Сергій Леп’явко.

Високий Вал веде пряму трансляцію події.

На його думку, рішення про демонтаж повинна ухвалити міська рада, а постаменти цивілізовано перемістити на територію історичного музею. Чи здатна міська рада на таке вольове рішення – у присутніх багато запитань.

Представник Інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко підкреслив: «Якщо ми говоримо про побудову нової незалежної України, то історичний ландшафт міста повинен відповідати справжнім героям країни, а не тим, хто проти неї боровся. Нам треба вшанувати героїв сучасності».

«У сучасному вигляді Алея Героїв постала у 1960 роках. Вже тоді чернігівці називали ці погруддя «Алея розстріляних героїв», адже більшість із цих діячів сталінський режим знищив у роки Великого терору» - підкреслив Сергій Леп’явко.

Історик Тамара Демченко виступає за широку просвітницьку кампанію серед чернігівців. Про історичних персонажів, постаменти яких стоять на Алеї героїв, чернігівці мало що знають. Приміром, той же Антонов-Освієнко зі своєю армією йшов походом на Українську Народну Республіку, тобто, по суті, боровся проти незалежності нашої держави. А тому треба донести до чернігівців потрібну інформацію, перш ніж робити радикальні кроки по демонтажу.

Директор обласного історичного музею імені Тарновського Сергій Лаєвський виступає за створення у Чернігові так званого музею «Совка», у якому б знайшлося місце всім комуністичним погруддям. На його думку, такий музей можна створити у Центральному парку культури та відпочинку.

Коментарі (16)

Читач | 2015-01-28 18:14

Більшість коментарів, якщо це взагалі писали не одна-дві людини, а різні демагоги, підтверджують: нещасне суспільство. Скільки ще треба було знищити людей в цьому суспільстві, щоб решта хоч щось зрозуміли? 50 %? 70? Мабуть, і 99 би не допомогло.

Тимур | 2015-01-28 12:24

Якщо на місці алеї Героїв виросте ще пару нікчемних "стікляшок", як біля мегацентру (як прищ на одному місці), то краще руки геть від історичної частини Чернігова.

7777 | 2015-01-27 09:24

Чому такі відомі в місті самопіарщики говорять про хлопців з АТО а самі ще не там зі зброєю в руках?, а роздають тут свої поради та видають бажане за дійсність!? Ясенчук,Соломаха,Чепурний та іже з ними - вперед на війну, місце на алеї героїв вдячні жителі Чернігова завжди знайдуть і для вас.!

Игорь | 2015-01-27 07:46

Неужели сейчас больше нечем заниматься, неужели нет других проблем?! Один деятель уже "жабки" на фонтан переделал... Страна на грани, а они думают как парк переделать...!!!!

Миротворец | 2015-01-26 23:50

С.Соломаха
кто из журналистов и историков "хлопців, які сьогодні ризикують своїм життям і захищають незалежність неньки України від ворогів"?
О последующей судьбе Аллеи Героев в Чернигове говорили сегодня в дискуссионном клубе «Экспертное мнение» известные историки и журналисты.
По моему ты из тех, кто хочет внести хаос в Чернигов, а не заботится о мире и спокойствии нашего города...

Миротворец | 2015-01-26 23:36

Сіверянин
Точно нет, у меня статический IP... Если конечно понятно что это такое.

С.Соломаха | 2015-01-26 21:59

У мене, як рухівця з 1989 року, немає морального права зупиняти хлопців, які сьогодні ризикують своїм життям і захищають незалежність неньки України від ворогів, які на цих комуністичних, антиукраїнських героях виховані у путінській Росії і Донбасі.
Не можу навіть уявити як їм морально нестерпно після обстрілів і смертей побратимів повертатися з фронту у рідне місто і бачити цю антиукраїнську по суті і змісту Алею антигероїв.

Алекс | 2015-01-26 21:17

Навіщо винаходити велосипед ? Я впевнений, що рішення по "Алеї Героїв" вже прийнято! Там буде продовження "Сенатору"!

Сіверянин | 2015-01-26 19:19

Цікаво, а гостья, за чернігів, чернігівець, миротворець і я - не з однією айпі-адреси писали? ))))

я | 2015-01-26 19:00

Давайте и церкви в городе все разрушим-русские они. Здания строили комуняки-снесем! ПРИДУРКИ!!!

Миротворец | 2015-01-26 18:37

Хоть бы не позорились... Лучше бы что-то полезное сделали, если денег много. Что в городе все садики, школы и больницы обеспечены? Включайте мозг и перестаньте разрушать, строить пора и бороться начинать нужно не с памятниками, они взятки не берут, деньги госбюджета в карман себе не ложат...

чернігівець | 2015-01-26 18:18

Якщо в даний час робити нічого, чешуться від бездіяльності руки - ініціаторів в АТО, або є другий варіант, хай все роблять за власний кошт, а не розраховують на кошти місцевого бюджету, тобто наші з вами кошти, як платників податків

за чернігів | 2015-01-26 16:12

О як..... А чому ніхто не замислився, що ці ж видатні вчені-історики ще зовсім недавно повністю підпримували політику "Партии и правительства"
 Такі питання піднимати не вчасно..... Грошей в бюджеті немає, в країні війна. Чи тут доречне висловлювання кому війна, а кому мати рідна?
\\\ Не вводьте людей в оману: Леп"явко, Будко і Демченко більше 20 років з лінією " правлячої партії" не перетиналися///

гостья | 2015-01-26 16:06

ЗмейБольше заняться нечем?
А чего ж ломать не строить.... В стране война, давайте как нибудь повременим с началом борьбы с призраками коммунизма.....

Змей | 2015-01-26 13:23

Больше заняться нечем?

С.Соломаха | 2015-01-26 12:34

Найкращим місце для такого музею сьогодні підходить саме будівля музею імені М.М.Коцюбинського.
Воно і символічно, бо його син і зять були чи не головними символами і творцями савєтськава тоталіторизму на Україні.
закрити