Останнє оновлення: 13:40 вівторок, 24 листопада
круглий стіл
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чи є у Чернігові влада, здатна виконати рішення суду?
Чи є у Чернігові влада, здатна виконати рішення суду?

Чи є у Чернігові влада, здатна виконати рішення суду?

Вже сім років історичну частину княжого і козацького Чернігова спотворює незаконна конструкція - намет під кафедральним храмом св. Катерини, встановлений підтримуваними Москвою маргінальними політиками Наталією Вітренко і Валерієм Кауровим.

Дивовижно, але рішення суду останньої інстанції про знесення цього намету лишається без виконання.

Кому потрібний цей намет і що заважає державним «танцюристам» стати на бік закону?

На це питання намагалися відповісти учасники присвяченого цій наболілій і набридлій жителям Чернігова темі круглого столу. На захід були запрошені представники обох єпархій православних церков Київського і Московського патріархатів, науковці заповідника, експерти, депутати міської ради і «священослужителі» з незаконного намету.

Останні разом з представниками єпархії Московського патріархату захід проігнорували.

Стоси листів

Перед проведенням круглого прихожанка кафедрального храму св. Катерини Наталія Ніконенко передала редакції «Високого Валу» стос листів з проханням продемонструвати його учасникам заходу. В них – відписки різноманітних структур: управління юстиції, відділу з питань релігій, виконавчої служби, чернігівської міськради, прокуратури. Остання інстанція, куди звернулися прихожани – Адміністрація Президента України.

За словами пані Наталії, була думка написати навіть господарям цього незаконного намету у Кремль. Проте, на думку прихожанки, конструкція виконує і корисну функцію – жителі міста і туристи починають розбиратися, що до чого:


Безвладдя дістало чернігівських прихожан по svoboda-fm

Дивитися відео на YouTube

«Тримайте носа за вітром! За намет можна «отримати по голові», як за «Хюндай»

Відкрив роботу круглого столу генеральний директор заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Курданов.

До цього стриманому у коментарях директору заповідника було важко керувати емоціями.

Андрій Курданов зазначив, що як господар території заборонив доступ і пересування транспортних засобів під Катерининською церквою. Крім того, його обурює позиція МНС, яке «усунуло порушення» замість усунення намету (нагадаємо, що намет під храмом горів вже двічі). Тому МНС на думку директора заповідника – це держорган, який не виконує своєї функції.

Але головне – це порушення держнорм з видового розкриття пам'ятки державного значення. – Я як власник території маю робити ремонт фасаду, тому направив листа з вимогою прибрати намет до 1 березня, - сказав Андрій Курданов.

Він додав, що через кіптяву «похідної буржуйки» фасад історичної пам’ятки потьмянів і вимагає ремонту.

На додачу Андрій Курданов розповів захоплюючу історію про вибіркову дію права і вибіркове ставлення до нього державних силових структур. Історія стосувалася прибирання з території заповідника автівки, яка виявилася автівкою владики.

– Через кілька хвилин у мене в кабінеті була міліція, яка вела допит за протоколом. Потім мені передали, що під заповідником стояв «бобік» з автоматниками.

Насамкінець директор заповідника порадив чиновникам і державним людям тримати носа за вітром, аби не вийшло так, як з «Хюндаями» чи з наметами у Маріїнському парку біля Верховної Ради, які зникли за кілька хвилин.


Андрій Курданов про незаконний намет під храмом по svoboda-fm

Дивитися на YouTube

Владика Євстратій: «Припинити приниження міста і його громадян»

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій констатував: приниження Чернігова, історичного місця і духовної святині триває вже 7 років при тому, що постанови усіх судів констатують законність передачі храму.

– Київський патріархат ніколи не допустить того, що храм буде відібраний. Про такі мрії потрібно забути, - сказав владика.

На його думку, «священик Лєдовой» з похідного намету має за «кураторів» осіб, вищих за владику Амвросія. А тому владика не може на нього жодним чином вплинути.

На доказ своїх слів владика Євстратій розповів історію з пожежею намету і її інформаційним супроводом. Інформація про пожежу першою з’явилася не на українських сайтах, а на російському сайті «Інтерфакс Релігія», який курує безпосередньо «міністр закордонних справ Московської патріархії». Без жодного суду і слідства в інформації з’явилися твердження про «бандєровцев» і «фашістов».

Цікаво, що громадянин Лєдовой раніше служив при жіночому ніжинському монастирі, з чим експерти круглого столу пов’язали сумну історію його біографії. А зараз й його діях – лише політична і меркантильна складова. Від пропонованого йому храму і парафії, за словами учасників круглого столу, пан Лєдовой відмовився. Адже на «молітвєнноє стояніє» під Катерининською церквою збирати гроші у Москві й Почаєві (де це відбувається) значно вигідніше, ніж піднімати храм на селі.

Насамкінець владика Євстратій порівняв провідника протестувальників з "відомим літературним персонажем, що збирав гроші на ремонт Провалу":


Владика про незаконний намет під храмом по svoboda-fm

Дивитися на YouTube

Депутат Іванов: «Що б мені було, якби я приніс в синагогу свинячу голову?»

Виступ депутата міськради Костянтина Іванова був чітким і емоційним: юридичного підгрунтя у питанні немає жодного, суд давно все сказав. Оскаржити у Євросуді остаточне рішення неможливо, бо Євросуд таких питань не розглядає.

На думку Костянтина Іванова, люди у наметі «є аферистами» і не мають відношення до жодної єпархії і релігійної громади. Свої слова депутат підтвердив офіційною відповіддю Амвросія, який у своєму листі зазначив, що ці люди жодного офіційного відношення до єпархії МП не мають і діють самостійно.

Костянтин Іванов підкреслив злочинний характер бездіяльності виконавчої влади і послався на ряд статей і законодавчих актів - невиконання вимог посадових осіб, створення небезпека життю і т.д. А закон України про свободу совісті чітко зазначає: релігійні обряди поза храмом не здійснюються просто так. Про них потрібно заздалегідь повідомляти, а обов’язок влади – забороняти їхнє проведення, якщо ці заходи обмежують права і свободи інших людей, або становлять небезпеку їхньому життю.

Костянтин Іванов констатував багаторічне порушення прав релігійної громади Київського патріархату.

– Що б мені було і як би класифікували мої дії, якби я демонстративно приніс в синагогу чи під синагогу свинячу голову? – поставив риторичне запитання депутат.


Депутат Іванов про релігійних шахраїв по svoboda-fm

Дивитися на YouTube

Де поділася влада, яка гарно навчилася забороняти протестні акції?

Експерт з релігійних питань, колишній начальник відділу у справах релігій Віктор Молочко назвав історію з наметом ганебним явищем для громади міста і для УПЦ МП.

Він наголосив і на церковно-геополітичній складовій: непокорі владі, розпалюванні міжнаціональної і релігійної ворожнечі. При цьому Віктор Молочко нагадав, що церковники з МП займаються політикою, але забувають про дітей-сиріт.

– Релігійна громада не має права втручатися в діяльність інших релігійних громад. У державі не повинно бути касти недоторканих, тому прийшов час поговорити про державно-церковні стосунки, - сказав він.

А що ж пани Лєдовой з братією і владою?

19-го січня ці пани, що проігнорували захід, прогулювалися до ополонки разом з владикою Амвросієм.

Під час круглого столу відомий археолог, історик і викладач Володимир Коваленко звернувся до журналістів знайти ту саму владу в місті і припинити ганьбу:


Конфлікт навколо храму. Круглий стіл по svoboda-fm

Дивитися відео на YouTube

До речі, про владу… Того ж дня відбувся ще один круглий стіл, присвячений мирним протестам і зборам. Деякі талановиті представники міськвиконкому активно доводили на ньому іншим учасникам заходу, чому вони повинні забороняти мирні збори громадян. Причому, усі доводи дуже гарно обґрунтовують гіпотетичний розгін «похідного генделика» під Катерининським храмом, який порушує як права інших громадян, так і всі можливі норми. Тобто, міська влада в той самий день гарно довела те, що вона ПОВИННА БУЛА зробити ще в далекому 2006-му році.

Як кажуть, і прапор в руки! Чи хоругви? Агов, владо, де ти?!

Далі буде...

До теми: ЗВЕРНЕННЯ ВЛАДИКИ ЄВСТРАТІЯ (MS Word)

Коментарі (31)

Сірко | 2013-01-30 13:28

Левко
По-перше, там обговорюють не дівчину у короткій спідниці. Хоча може хтось і її. Там написано про причину безголовості. Підозрюю, у цьому випадку "причинні місця" перетинаються)).
А, по-друге, зневіра - найтяжчий гріх. При тому, що у коментарях - самі лише розумні експерти з усіх можливих питань.

Левко | 2013-01-30 13:00

Все залежить від нас усіх. Не нарікайте даремно на владу. "Поміряйте", яка проблема важливіша. Тут 29 коментів, а тут (http://svoboda.fm/culture/Culture/221789.html) - 18. Різниця між семирічним ігноруванням українського законодавства і появою дівчини у короткій спідниці у цій державі майже однакова. Навіщо продовжувати обговорення? Це буде просто розмова з самим собою, яка більше нікому не цікава.

чч | 2013-01-29 21:56

серж
андрій курданов
че гевара
горбань - самый главный мафиози района

777 | 2013-01-29 11:17

Мельник
Мельникаммельник-мельник?! Від слова молоти що папала?
Отже, зачепило.
Не дочекаєтеш. Тож Соломаха робить добру справу!
Сергей Соломаха - хватит себя хвалить, уже все поняли,что ты лучший!.. да вот только не восстребованый никем и нигде!!!!

Мельникам | 2013-01-29 08:05

Мельник
мельник-мельник?! Від слова молоти що папала?
Отже, зачепило.
Не дочекаєтеш. Тож Соломаха робить добру справу!

Алла | 2013-01-28 21:25

Петрова
Полностью поддерживаю Вас.Если бы ,эти люди ,которые присутствовали на круглом столе, хотели убрать эту палатку ,то давно бы уже убрали. Как убрали жители Бобровицы забор под автозаправку .Сколько мужиков работает в заповеднике? И что там в палатке спецназовцы сидят? А так попиарились перед журналистами и разошлись.

чч | 2013-01-28 19:29

Курданов! Ты чего буреешь опять? Показуху *** устраиваешь.
Ты никогда своими руками жар не загребаешь. успокойся. Твое место - стоять на учете в РЦЗ и по остановках мусор согребать, скажи спасибо что пристроили.

Мельник | 2013-01-28 16:26

А що там робив спеціаліст широкого профілю - Соломаха? Знову повчав,обливав усіх брудом. Яке відношення такі люди мають до означеного питання? Якщо Соломаха такий розумний і досі не в тюрмі,значить комусь це потрібно,значить він провокатор і***...

Левко | 2013-01-28 15:06

Куди занесло коментаторів? Проблема в семирічній непорушності палатки біля храму св. Катерини чи в обговоренні Андрія Курданова? Може по Курданову окремо круглий стіл провести? Цікаво виходить. Хто проти палатки - ану "на партбюро" його. Краще б у біографіїї Лєдового покопались. Може б і палатку швидше прибрали.

Петрова | 2013-01-28 14:11

Стыдобище! Вы, значит, будете в ведомостях на з/плату расписываться и ничего не делать получая деньги из ГОСБЮДЖЕТА , а я выходит,- должна вам помогать.Ага! Я лучше займусь мониторингом вашей деятельности по данному вопросу исходя из ваших обязанностей и должностных инструкций. Эту помощь я вам гарантирую.

че гевара | 2013-01-28 12:55

серж
андрій курданов
Несколько лет проработал в одном из отделов администрации, на Шевченко 48. И помню, как терпели и тихо ненавидели тебя, Андрей, за хамство, твои прямые и не прямые подчиненные. Даже твой патрон Сидор, никого так не давил за политику, как ты. И как ты, ненавидя оранжевых, по зову комсомольца-корупционера Брайка побежал обратно, на свою бывшую должность в 2008 году. Благо, в политику ты уже не лез. Твое счастье, что по селам ,мало у кого есть интернет. А то бы они завалили тебя" благодарностями". Сейчас в администрации Горбань еще остался, который готов служить любой власти ,только бы, оставили на должности.

серж | 2013-01-27 23:50

серж
андрій курданов
Навчіться нарешті говорити правду. З 2005 року ,ніхто нікого вже не примушував голосувати за владу. А щодо ремонтів. Дійсно, виділялись деякі кошти, але на базові об"єкти( показові). А решта викручувались, як могли. За власні кошти і власними силами. А за 2004 рік вам повинно бути соромно !Кожна людина має право вибору!

андрій курданов | 2013-01-27 22:49

серж
Повторюсь, що з квітня 2011 року, протягом 2012 року як керівник заповідника звертався з листами до всіх структур, які мають відповідні повноваження для впливу на ситуацію з наметами. Повторюю запрошення - прийдіть і подивиться самі ці листи та відповіді! Мої слова, аргументи висловлені на прес-конференції і є результат проведеної роботи, де не голосливі заяви повинні керувати аудиторією. Як керівник установи мав і маю ще багато інших обов'язків, вирішує ті справи, де "розумні голови" відпочивали та продовжують не помічати інші проблеми. Ніхто до заповідника за цей час не приходив (хоча у нас вистачає громадських активистів, є товариство охорони пам'яток), крім представників громади Катерининської церкви. Поява організаторів прес-конференції була першою і вони зразу одержали всю необхідну підтримку. А щодо 2004 року - ніхто нікого до заяв не доводив, а душу за Януковича рвав, бо, знову повторюсь, то були роки коли бюджет району дозволяв проводити планування та виконання хоч і декілька, але ремонтів у бюджетних установах. А наступні бюджетні роки перейшли в мінус. Якщо я душу рвав на Бобровиці, то наших наступників вже нічого не лякало - відкрито в приміщенні райдержадміністрації проводились установчі збори партійних осередків і тому подібне. І за своїх рвали свої душі вже інші... Я якій є такий і є - це моє життя. Ви пишите своє і дякую Вам, що шукаєте можливість комусь щось нагадати - це теж цікаво, повчально...

читач | 2013-01-27 22:13

серж
Серж, не спокушайтеся звинуватити одну єдину людину у середовищі корупціонерів, лизоблюдів, зрадників і пристосуванців. А може іноді й звичайних безвідповідальних людей, що не можуть самі собі дати раду. Повірте, їх більше, ніж ви думаєте. Крім того, іноді й ворогів не потрібно. Бо немає ворогів у людей і конкретних громад більше, ніж вони самі.
Але це ганьбище треба негайно прибирати, хто б там винний не був. А потім вже винних шукати.

серж | 2013-01-27 21:37

Повністю Вас підтримую .Якби Курданов дійсно хотів прибрати цю палатку ,то закидав би прокуратуру- заявами, засоби масової інформації- відкритими листами до можновладців ,зверненнями- до громади і т д А так і не пред"явив жодного звернення, перед камерою на круглому столі.Бо досі , "грім не грімів".

серж | 2013-01-27 17:22

серж
андрій курданов
Шановний! Ви забули ,як перед виборами 2004року ,разом з Кудриком ,Литвином збирали в залі сільгосптехніки на Бобровиці ,директорів шкіл і завклубів і доводили людей до написання заяв на звільнення ?Як Ви рвали душу за януковича ?Посіпаками у вас ще були Смаль, Рахманкулов, Лагута та інші А ми не забули! Все памятаємо! А якщо ви такий патріот ,то чому після звільнення, не пішли працювати в село, вчити діток?

Гость | 2013-01-27 14:47

А вообще чем дольше будет стоять этот бомжатник- тем большим гвоздем он станет в гроб соколова на следующих выборах

андрій курданов | 2013-01-27 13:39

Петрова
Наприкінці 2011 року представники Катерининської громади знову звернулися в суд щодо ціх наметів. У 20-х числах 2012 року суд відхилив позов зазнаючи, що все необхідно було робити коли в 2010 році йшов процес виконання постанови суду про знесення наметів виконавчою службою. На жаль, в 2010 році громада не оскаржувала дії виконавчої служби і справа була закрита по причині завершення терміну виконання та, можливо, головне - відсутність боржника (тобто управління єпархії УПЦ МП, до якого і висувалися вимоги, коли подавалися документи до суду). З листа, якого зачитав депутат міськради Іванов, ми бачимо відповідь, чому боржник не з'являвся до суду - управління єпархії не мають до цього ніякого відношення, це прості громадяни зі своїм наметом, а наметчиків до суду ніхто не викликав. Викрутаси і реверси здійснюють ті служби, які за своїми прямими обов'язками повинні розібратися про законність мирного стояння, використання опалювального котла. Електрики ж не повелися на цей абсурд, хоча, кажуть, їх просили провести світло до наметів.

Сергій Черняков | 2013-01-27 13:18

Петрова
Прохання до Петрової: спочатку треба ознайомитися із судовою справою, вивчити її, а вже потім звинувачувати. І взагалі якщо Ви дійсно вболіваєте за дану справу, тобто проти незаконного намету, то прийдіть і допоможіть...

Петрова | 2013-01-27 12:27

Вопрос конечно интересный, но в данном контексте ,- это все выкрутасы и реверансы перед нами - гражданами. Курданов, как сторона в судебном процессе может и должен в соответствии с новым УПК зарегистрировать " повідомлення про злочин, а саме - невиконання рішення суду про знесення наметів виконавчою службою, яка відкрила виконавче впровадження у відповідності до цього судового рішення ,але докладає всіх зусиль, щоб його не виконати , мабуть є якась надзаконна мотивація "

еще один Гость | 2013-01-27 11:03

Гость
Не факт. Послушайте, что Курданов говорит. Палатку в Мариинском снес именно Янукович.
Не забывайте, что в православии московского разлива на первом месте была, есть и будет власть. Это у нас как у детей своей земли моральные мерки и категории. Но если ИХ церковники принебрегают царем-батюшкой и людьми государевыми, не сносить им бороды. А может и головы. Не говоря уже о какой-то палатке.

По секрету | 2013-01-27 10:14

Было это лет пять назад. Папа (который в Киеве), сказал В. Н. "палатку не трогать". Мол, он пообещал это большому человеку из Москвы. Но за это время все сильно поменялось. Палатка тоже стала болячкой и для ОДА. И для УПЦ МП, которой палатка не добавляет прихожан, а наоборот. И как теперь, скажите, разрулить ситуацию. Позвонить Папе и спросить не передумал ли он? Смело, очень смело, но нереально. Представляю я такой звоночек. Ситуация зашла в тупик.

Левко | 2013-01-27 09:33

Відповідь на запитання із заголовку "Чи є у Чернігові влада, здатна виконати рішення суду?" дуже проста. Усе залежить від того, хто кришує замовників намету.
Криша може бути така крута, що владі можна сім років плювати в обличчя, як у цій ситуації, і вона робитиме вигляд, що все ОК. бо криша така, що проти не пікнеш. А може бути один дзвінок із Києва і за годину від того намету не залишиться і сліду.
Про які закони тут можна балакать?!

Гость | 2013-01-27 09:33

Расслабтесь, пока у власти янукович у власти- никто палатку не снесет. для сравнения пусть бют поставит рядом палатку за тимошенко, интересно сколько дней она простоит

андрій курданов | 2013-01-26 23:43

серж
У 2004 році директорів не вигоняв. Була ситуація по Гончарівську, але до виборів не відноситься. Не зміг вигнати працівника культури який в Козерогах відповідав за клуб - скільки просив сільського голову звільнити за безгосподарність, але марно. У 2006 році побачив вщент розгромленний клуб. Нагадаю, у бюджеті Чернігівського району з 2002 року закладались кошти на газифікацію, ремонти клубів. Невеликі, але бюджет був з невеликом, але плюсом - щось планували самі. Щодо кар'єризму - ніколи цим не займався: у Пакулі працював вчителем школи, почав займатися історією села, у 94 році пійшов директор, мені запронували стати керівником; працював чесно - їдьте провірьте; новий керівник у 2001 році пропонує до себе в команду (запитайте самі у Сидоренка чому він зробив цей вибір, я до нього не напрашувався)- пішов, бо в 31 рік можно щось зробити і для району. Запропонували повернутися і в 2008 році, коли працював на історичному факультеті. У 2010 році помирає Н. О. Молочко і В.М. Тканко пропонує на посаду в область. На цій посаді з квітня 2011 - і почав бурмотіти, коли маю на руках з 2011 року численні відповіді від різних інстанцій по Катеринці - прийдіть покажу.

серж | 2013-01-26 22:24

Поважаю Курданова як краєзнавця .Але не поважаю його за роботу заступником голови райдержадміністрації (яким був 2 рази).Як пресував ,виганяв, з роботи директорів шкіл, закладів культури за те, що не підтримували Януковича, під час виборів в 2004 році. Не поважаю за його шалений карєризм. І зараз, пробувши на посаді майже 3 роки, тільки після збурення громадськості, він почав щось бурмотіти. А де твої звернення до прокуратури, міністра культури (коли той був в Чернігові)?

натан. | 2013-01-26 20:45

Викликає повагу смілива громадянська позиція пана Курданова.

Андрей | 2013-01-26 20:19

Рад, что этот вопрос поднят вновь.
Надеюсь на его разрешение наконец-то....
Вот ту вот:
http://svoboda.fm/crime/adventure/190172.html

МАГ | 2013-01-26 17:47

Досить прокуратурі,МЧС, міліції, виконавчій службі, меру, голові ОДА ховатися від виконання законів. Разом із взяткодавцем- розстригою пишіть заяви. Якщо взяли хабарі, розписуєтесь у безхребетності- гріш ціна від славного нашого Чернігова. У відставку!

МЧС | 2013-01-26 14:20

Почекати весни, і закрити цей пункт обігріву!

Уважний | 2013-01-26 13:28

Проглянув на фото відповідь Хвьодора Мандзюка. Дуже влучно сказав, сам того не усвідомлюючи, про сумнівні конфесії, які не будували храмів. Ці слова - йому ж у вуха і повернути українцям Спасо-Преображенський собор, який його сумнівна ще з 1441 року конфесія "московський патріархат" не будувала.
закрити