Останнє оновлення: 17:05 четвер, 6 лютого
Політика / *Імідж
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Освітня реформа та вчительство в умовах кризи: Виклики і перспективи
Освітня реформа та вчительство в умовах кризи: Виклики і перспективи

Освітня реформа та вчительство в умовах кризи: Виклики і перспективи

Така тема круглого столу, який відбувся 8 квітня в Чернігові, за участю народного депутата України, голови підкомітету з питань загальної освіти профільного комітету Верховної Ради України, заступника голови Єдиного Центру Лесі Оробець та освітян Чернігівської області.

Піч час круглого столу було розглянуто нововведення в процедурі ЗНО-2009.

Зокрема, перенесення термінів його проведення на травень-червень за підсумками виконання шкільної програми, скорочення переліку предметів з 11 до 9, збільшення переліку предметів до п”яти, зняття всіх преференцій (пільг) для абітурієнтів тощо.

Народний депутат подякула освітянам Чернігівщини за той внесок, який вони зробили в модернізацію освітньої реформи під час зустрічі, що відбулася 7 липня 2008 року.

Зокрема вона зазначила: “Найбільше нарікань у Чернігівській області пролунало на адресу невдалих термінів проведення процедури оцінювання. На щастя, нам вдалося переконати МОН запланувати проведення ЗНО наприкінці навчального року. Це реальний прогрес.

З найбільш помітних змін у процедурі, запропонованій у Чернігові, відмічу радикальне зменшення пільг при вступі. Зокрема, знято всі преференції для абітурієнтів, що їх надавали виші для слухачів підготовчих курсів, переможців місцевих конкурсів тощо. Не менш вижливим є і те, що вищим навчальним закладам відтепер категорично заборонено змінювати умови вступу, що мали бути нами оприлюднені з 1 листопада”.

“Щоправда, не спрацювала інша хороша ідея — розпочати навчальний рік у вишах 1 жовтня з таким розрахунком, аби почати ЗНО в червні. Відтак, цьогорічне тестування розпочнеться, як на мене, зарано — вже в травні за підсумками виконаної, хоча й ущільненої, програми. Дуже вірю в те, що наступного року виші трохи поступляться власними пріоритетами задля наших спільних інтересів”, - зауважила Леся Оробець.

У ході бесіди осітянами піднімалося багато питань, що стосується підвезення дітей до пунктів тестування, не менш гострою є проблема оплати вчителям, задіяних в НЗО, забезпечення громадського контролю над ЗНО тощо.

Народний депутат уважно вислухала усі пропозиції освітян і пообіцяла по можливості їх вирішити.

Леся Оробець на прикінці зустрічі зазначила: “ Наша школа як ніколи раніше потребує господаря, захисту, щоденної дбайливої турботи з боку влади. На жаль, нинішній Кабмін відтворює сумну практику більшості попередніх урядів, що фінансували освіту по відверто залишковому принципу. Секрет простий. Якщо Прем”єр мислить категоріями претендента на посаду Президента, нащо йому дбати про школярів — вони ж не мають права голосувати. Для такого політика школа — глухий кут... Щоправда, навіть дуже сумлінним політикам варто нагадувати про пріоритети. Освіта за будь-яких обставин не має права бути крайньою”.

Будемо сподіватися на те, що спільними зусиллями пропозиції тих, хто сіє добре, мудре вічне будуть втілені народними обранцями у життя.

Коментарі (21)

Семен Семеныч | 2009-04-11 00:58

Деточка, не учите нас жить, да?
Нам здесь и своей пани Романовой хватит!

Оля | 2009-04-10 14:03

Вит
Та эта Оробец **а **аная!!!!!!!!!!!!

Вит | 2009-04-10 12:32

Не удивлюсь если эти "писаки" мусорят не только в комментах, но
и на улицах нашего города и в Еловщине. Поработайте граблями,
господа дописувачі, чем гадости писать.

Вик | 2009-04-10 11:47

Вит
ВикДа ви первый!!!!!!!!!
Вит
Иди к Володьке Приходько,он тебе сообщит о горобце своем и *** Оробец- с***! Как он ее делал!

Вит | 2009-04-10 11:23

Вит
ВикДа ви первый!!!!!!!!!
Да? Хм....Зато без ошибок пишу.

Вик | 2009-04-10 10:27

Вит
Да ви первый!!!!!!!!!

Вит | 2009-04-10 09:43

В комментариях гопники появились?

Хоменко | 2009-04-09 23:08

Виталик
Муро
Пусть Вовка Приходько ей горобца ***! У нее [CENSORED] ?

Петро Острянин | 2009-04-09 18:40

Фактично на вчителів головних предметів математики, україської мови,історії , біології поклали два навантаження одним махом.Державна атестація та та здача ЗНО.Тепер вони несуть відповідальність перед державою за здачу атестації дітьми,яка вже нікого не буде цікавити, а перед батьками за здачу ЗНО. При цьому ,як завжди хитро вчителям ,не добавили годин. Передивлявся тести з історії України в 2008 та приблизні 2009 років і знайшов багато питань ,які у суспільсві викликають дискусію.Такі треба обходити. А взагалі молодці всі , діти стали до вступу готуватися краще і головне раніше. Успіхів Леся ! Успіхів всім хто причетний до цієї справи. Бережи всіх Господь! І тебе Мурляка теж.

Муро | 2009-04-09 18:01

Виталик
ЕЕ в *** *** надо,*** у нее говорил Приходько Володя из ОДА рабочее!!!И на *** натікать,а потом уже конференции!

2001 | 2009-04-09 18:00

Стас
Такие не стыдятся, такие прикрываются. А вот кто на самом деле стыдится, так это её родители за ТО, что родили.

Жаба | 2009-04-09 17:50

спеціаліствіталік, зо Єдиний Центр не переймайся....Вони сами якось без віталіка разберутся. А ти поховав напевно уже соціалістів, комуністів, нашистів, регіоналів і ще багато надоївших до одурі! Слава БЮту і віталіку!!!!!!!!
Евгений
Пока при владі Юля ЄЦ єБЮТ, при чому по повній програмі

Стас | 2009-04-09 17:25

Цікаво, як вона отримала місце у Верховній Раді? Видатний педагог? Ні. Партійний боєць? Ні. Хто їй дав право просторікувати з приводу ситуації в освіті? Як давно вона була в школі? Я памятаю її виступ на зїзді ЕЦ. Стерво. Посоромилося б свого батька. Вчитель з 20-річнем стажем.

Евгений | 2009-04-09 17:22

спеціаліствіталік, зо Єдиний Центр не переймайся....Вони сами якось без віталіка разберутся. А ти поховав напевно уже соціалістів, комуністів, нашистів, регіоналів і ще багато надоївших до одурі! Слава БЮту і віталіку!!!!!!!!
Спеціаліст пам'ятай: ЕЦ єБЮТ!

спеціаліст | 2009-04-09 17:07

віталік, зо Єдиний Центр не переймайся....Вони сами якось без віталіка разберутся. А ти поховав напевно уже соціалістів, комуністів, нашистів, регіоналів і ще багато надоївших до одурі! Слава БЮту і віталіку!!!!!!!!

Виталик | 2009-04-09 16:50

Дуже гарна, але не поінформована, що проект ЄЦ доживає останні місяці, а якщо ще зявиться на чолі з В.Балогою, то ми його поховаємо.

вперше | 2009-04-09 16:37

Чи пані Леся вчилась у ВНЗ, чи тільки у виші - з януковичем?

2001 | 2009-04-09 14:08

студент
Она не Ваши проблемы решает, а свои и ВИТИ буХгалтера!

студент | 2009-04-09 12:36

Спасибо Вам, Леся Юрьевна, что решаете наши проблемы.Что нашли время приехать в Чернигов.

Редактор новин | 2009-04-09 12:34

Там вгорі помітка: Політика / *Імідж

Зайшов вперше і востаннє | 2009-04-09 12:28

особливо надихнуло останнє речення цього матеріалу. Можна ставити галочку "Краще з епохи совка". Журналістам не можна так писати!(
закрити