Останнє оновлення: 13:34 середа, 25 листопада
Під "градусом"
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Черномирдін випив «Чернігівського» і розповів про російську мову в Україні
Черномирдін випив «Чернігівського» і розповів про російську мову в Україні

Черномирдін випив «Чернігівського» і розповів про російську мову в Україні

Після вручення іменних стипендій кращим студентам Україно-Російського інституту в Чернігові Віктор Черномирдін за програмою візиту направився до чернігівського відділення «САН ІнБев Україна».

Після екскурсії по пивкомбінату Віктор Черномирдін провів прес-конференцію, відповівши на питання журналістів.

- Чи сподобалася вам екскурсія по пивзаводу, і взагалі які враження після побаченого та після дегустації?

- Екскурсія мені дуже сподобалась, я просто в захваті. Навіть і не думав що в Чернігові можуть бути такі підприємства, де настільки все автоматизовано. В кожному відділі знаходиться не більше 6 чоловік. Це дійсно відповідає вимогам XXI століття. Я дуже вражений.

Щодо пива, то взагалі я не любитель його ... Звичайно, я можу випити, але до пива я ніколи не відчував тяги. Дуже рідко я можу випити, і якщо вже п’ю, то це пиво Хайнекен. Але ваше пиво мені дуже сподобалося. Відчувається справжня європейська якість. Я приємно вражений.

- Чи не могли б ви порівняти кризу в Росії та Україні, чим вона відрізняється і як ви її долаєте?

- Криза, де б вона не була, вона всюди криза. Звичайно, Росія має більше можливостей ніж Україна – це зрозуміло. Але все ж таки у нас політична стабільність – чого не скажеш про Україну. У нас немає протиріч між політичними силами. У нас вся влада разом і всі свої дії зараз вона направляє лише на максимальне зменшення впливу кризи на людей.

В цей дуже нелегкий час ми намагаємося всіляко допомогти людям. Підвищуємо заробітні платні, пенсії, стипендії. Намагаємося максимально зменшити вплив кризи на людей. І звичайно, в цьому наші країни і різні, бо ставлять перед собою різні цілі.

- Чи не бажає Росія можливо вкласти свої кошти у чернігівські підприємства? Можливо вона бачить перспективу в цьому?

- Це дуже важке питання. Після розвалу СРСР наші країни почали самостійне життя. І це самостійне життя призвело до того, що кожна країна живе за своїми законами і стандартами, і деякі закони в різних країнах дуже відрізняються один від одного. Тому це важке питання, я навіть не знаю що вам відповісти.

- Як ви ставитесь до того, що в Україні більшість російських шкіл зачиняють, і чи можете ви якось вплинути на це?

- Звичайно, громадянин кожної держави повинен знати свою рідну мову. Але в той же час ніхто не має права забороняти тій чи іншій сім’ї розмовляти мовою, яка для них є рідна. В Росії з цим набагато легше, в кожному «кутку» Росії розмовляють своєю мовою і немає такої дискримінації.

Я навіть знаю, що деякі роботодавці не беруть на роботу, тих хто розмовляє лише російською мовою. А зараз на наприклад у Львові із 2 російських шкіл одну зачиняють. Якщо б така ситуація виникла в Росії – звичайно я б міг вплинути, а в Україні – нажаль ні.

Взагалі країна, яка прагне вступити до європейских структур та Євросоюзу, повинна дотримуватись одного з головних питань, яке постає перед нею. В першу чергу це дотримання мовної Хартії. Причому, яку Україна сама ж прийнала і сама ротифікувала.

Це є порушенням прав людини і російсько мовні громадяни, які живуть в Україні повинні знати свої права і їх відстоювати. І ніхто не має права лишати їх можливості розмовляти їх рідною мовою.

- Як ви вважаєте, які досягнення є найбільшими у вашому житті?

- Я взагалі не вважаю, що те чим я займаюся це досягнення. Будь хто може досягнути цього, головне щоб було велике бажання і відповідальність. Але все ж таки моїм найбільшим досягненням є моя сім’я. Вона в мене завжди на першому місці, де б я не був. Я маю 2-х дорослих синів і ще маленьких внуків, але вже зараз дуже ними пишаюся!

Коментарі (18)

bandera | 2009-06-30 20:18

Чужой
Chistoe proyavlenie kacapskoj dejstvitelnosti....Sho zlo beret chto ktoto razgovarivaet na ukrainskom v vashej kacapii.Da komu vy v konce koncov nuzhny,MOSKALI.Da tolko v ukrainu ne sujtes so svoim sobachim yazykom,p**dite v svoej pyanoj kacapii na njom!!!!!!!!!!!!!Malo my vas e**li 1940-1960..........

nfnfly | 2009-04-27 13:55

ВолодимирВідверта брехня...Живу в Росії.Ніхто тут навіть близько не хоче чути нашої мови.А коли я наприклад з донькою розмовляю на вулиці українською,То усі дмвляться як на папуаса..Мої знайомі працюють у культурному центрі України у Москві,який знаходиться на Арбаті.Але ніколи не чув від них щоб там була хоча б одна наша школа...І це факт..Тому взагалі про ЩО ЙДЕ МОВА...??? І до чого ці памфлети...
Чого ти там живеш? Повертайся в Україну і краще в село, де ніхто і ніколи не забороняв української мови і, між іншим, ніякої школи, крім україномовної не було

Чужой | 2009-04-27 12:15

Тетяна
Чужой
Внимательный
ЧужойУ тебя грезы о славном прошлом,а у меня база уже на 46 черниговцев в Москве.
zzzГосподи, да кто же Вас так сильно да по башке то грохнул?
Перечислить с полдесятка,отмывающих деньги Пивзавода,Чезары и химволокно?Пусть "по башке грохнет" налоговая в Уркаине и дагестанский рэкет в Москве?

Чужой | 2009-04-27 11:18

А что делает в центре Москвы организация государства,ведущего враждебную политику по отношению к России?Почему после всех каклопереименований продолжают существовать набережная Шевченко,Киевский район,улицы,названые в честь каклогородов?Безвизовый режим,в конце концов.Что ТЫ вообще там делаешь?"Розмовляй" с ребенком дома,на улицах СВОЕГО города.
Адресок знакомых из КЦ дашь?

zzz | 2009-04-27 10:12

Тетяна
Чужой
Внимательный
ЧужойУ тебя грезы о славном прошлом,а у меня база уже на 46 черниговцев в Москве.
Господи, да кто же Вас так сильно да по башке то грохнул?

внимательный | 2009-04-27 09:23

Тетяна
Чужой
Внимательный
ЧужойУ тебя грезы о славном прошлом,а у меня база уже на 46 черниговцев в Москве.
Уж больно ты грЁзный))). Как я погляжу...

внимательный | 2009-04-27 09:21

logos123
34млн/10млн. - это 50/50???
Мда..., батенька! ))) С элементарной грамотностью у Вас, прямо скажем (((.
Об остальном вам говорить лучше не надо.

Oper | 2009-04-27 08:29

logos123
"... а вот в Украине русского и украинского населения 50/50."
Джерело Ваших даних?
Рекомендую ознайомитися з результатами останнього перепису населення по даному питанню (яка Ваша рідна мова?).
А про заборони говорити будемо говорит :) тоді, коли така, хоч одна, дійсно буде :)

Володимир | 2009-04-26 16:19

Відверта брехня...Живу в Росії.Ніхто тут навіть близько не хоче чути нашої мови.А коли я наприклад з донькою розмовляю на вулиці українською,То усі дмвляться як на папуаса..Мої знайомі працюють у культурному центрі України у Москві,який знаходиться на Арбаті.Але ніколи не чув від них щоб там була хоча б одна наша школа...І це факт..Тому взагалі про ЩО ЙДЕ МОВА...??? І до чого ці памфлети...

logos123 | 2009-04-26 10:28

В России очень мало украиснкого населения (которые говорят на украинском), а вот в Украине русского и украинского населения 50/50. Черномырдин все правильно сказал! Украинский - это наш государственный язык и мы должны его знать, но в то же время если есть семья для которыз русский - роднее, никто не имеет права запрещать семьям говорить на их родном языке! И если наша страна во главе, пока, что с Ющенко хочет вступить в европейские структуры, то мы (а точнее наше правительсво) ОБЯЗАНО соблюдать их правила!А там четко сказано, что страны должны придерживаться языковой Хартии - что наше праивтельсво и игнорирует! Сначала сами подписали - а теперь сами же и игнорируем!

Чужой | 2009-04-26 00:48

Тетяна
Чужой
Внимательный
У тебя грезы о славном прошлом,а у меня база уже на 46 черниговцев в Москве.

Внимательный | 2009-04-25 20:47

Тетяна
Чужой
Ага, местный народец с соленым огурцом и гранчаком в руке устал слушать из зомбоящика, как мы тут их газ тырим :) Как же? О технологии рождения подобных меседжей "несвидомыми" кацапакостниками читали тут недавно с удовольствием.
Токо ж терпение огромно, но не вечно. Оно ж одна щека, потом другая... Потом еще раз. А потом вдруг попа на вилах, но уже у кого-то другого. Кстати, преценденты были исторические. Когда драли чьи-то шкуры на ремни, дойдя до самой Москвы через Каширу в эпоху семи бояр. И не надо только говорить, что в эпоху двух из ларца необузданный неконтролируемый гнев нереален. Контору ЕСМ ночью уже палили после известных событий на Говерле. Кое-кто из подвальчика мог утром и не выбраться. Так что прежде чем царапать о цинке, хорошо чеши свою репу.

Чужой | 2009-04-25 20:05

Тетяна
Танечка,безопасность превыше всего.
Это под посольство Украины после косяков Юща ни один "свидомый",живущий и зарабатывающий там бабло, не пришел с протестом ни разу.А вот местный народец,уставший от каклопакостей,под школой вполне появиться сможет.
Вам таки надо этих цинковых посылок?

stoturov | 2009-04-25 11:19

LeNik"...В кожному відділі знаходиться не більше 6 чоловік. Це дійсно відповідає вимогам XIX століття..." - А з якого це дива ми (у 2009 році) намагаємося задаовльнити вимони 19-го століття?!
Черномырдин в своем репертуаре. Странно, он все же решил приехать сюда на вручение?

Oper | 2009-04-24 20:34

Якщо залити в горлянку тої бодяги, ще й не таке "понесеш"...
Хоча з ввічливості видно довелося і "откушать", і похвалити.

ОКО | 2009-04-24 18:26

Цікаво, за стільки років перебування на Україні чи Чорномирдін навчився розмовляти на Українській мові! Та справді, хай назовуть кількість україномовних шкіл в Росії, і критика Українського Уряду тут справді недоцільна, в нас Президентів вибирають а не назначають!

Тетяна | 2009-04-24 12:52

1) У нас вся влада ... направляє лише на максимальне зменшення впливу кризи на людей." - Це лицемірство.... Спочатку загнобили малих підприємців, а вже зараз на підприємствах почали позбавляти пільг та надбавок за перевиконання тощо.. Родич з Пітера, далекий від політики жалівся. А ціни ростуть. Не знає. як викручуватися.
  2) В Росії НЕМА дискримінації мов???? Звичайно нема, адже. крім російської там взагалі ніяких мов нема. Все просто (переглянте статистику скільки укр шкіл в Росії на кількість україномовних та в Україні на кількість російськомовних...)!...

LeNik | 2009-04-24 10:22

"...В кожному відділі знаходиться не більше 6 чоловік. Це дійсно відповідає вимогам XIX століття..." - А з якого це дива ми (у 2009 році) намагаємося задаовльнити вимони 19-го століття?!
закрити