Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
актуально
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Ліберальна ксенофобія
Ліберальна ксенофобія

Ліберальна ксенофобія

Твердження "свободівці - нацисти" нічим не відрізняється від твердження "ліберали – латентні гомосексуалісти і агенти світової плутократії"

Що й говорити, «Свободі» зараз не позаздриш. Її «мочать» і старі ідеологічні супротивники, і нові заздрісники, і навіть вчорашні партнери по опозиції – коротше кажучи, всі. Що поробиш – мабуть, в політиці інакше і не можна.

Зрештою, «свободівці» і самі знали, на що йдуть. Так що хай тепер гризуться.

Якщо вже шановне ліберальне панство вважає Тягнибока і К* нацистами, то будьте такі ласкаві це довести

А от що твориться в медіа – це ганьба, хоч святих з хати винось. Звісно, «свободівцям» є що закидати. Але більше, ніж всі випади Ірини Фаріон та Ігоря Мірошниченка разом узяті, мене переймає поведінка їхніх опонентів – захисників демократії і толерантності. Останній місяць це шановне панство поводиться, як взірцеві шовіністи і ксенофоби. Перепрошую, якщо когось образив, але як ще назвати кампанію цькування «Свободи»?

Якщо вже шановне ліберальне панство вважає Тягнибока і Конацистами, то будьте такі ласкаві це довести. Залучайте незаангажованих експертів, хай проаналізують відповідні матеріали і зроблять висновок. Принаймні, саме так роблять німці, які на боротьбі з фашизмом не одну собаку з’їли. Зрештою, хто забороняє добиватися в судовому порядку дотримання, приміром, статті 161 Карного кодексу України? Саме такі процедури передбачає правова демократична держава, за яку і ви, і я так вболіваємо.

Коли ж лідери громадської думки просто повтрюють один за одним, що «свободівці» - нацисти, а їхні виборці – раби і придурки, то це нічим не відрізняється від ксенофобської балаканини на кшалт «цигани – наркоторговці і крадії» або «ліберали – латентні гомосексуалісти і агенти світової плутократії». До речі, безпідставні звинувачення в нацизмі – теж злочин, за який у розвинених країнах можуть легко притягнути до відповідальності.

В нашому суспільстві немало «демократів», які залюбки б розстрілювали «фашистів» без суду і слідства

Зрозуміло, коли йдеться про боротьбу за високі ідеали, менш за все хочеться занурюватися у юридичні формальності. Але без них боротьба за толерантність швидко озброюється навішуванням ярликів, цькуванням, створенням негативних стереотипів та іншими питомо ксенофобськими прийомами. Ксенофобам від того ні холодно, ні жарко, а от суспільство ще сильніше заряджається взаємною ненавистю. А от чого-чого, а ненависті і різних –фобій нам вистачає.

Звісно, в нашому суспільстві немало «демократів», які залюбки б розстрілювали «фашистів» без суду і слідства – немає людини, немає проблеми. Але, перефразуючи Вінні Пуха, це якісь неправильні демократи і вони будуть якусь неправильну демократію. Можливо, в мені ще не перегорів юнацький ідеалізм, але я певен: негідні засоби легко можуть перекреслити навіть найсвітлішу мету.

Максим ВІХРОВ

Від шеф-редактора "ВВ": Поданий текст є концентрованою вижимкою моїх думок, опублікованих протягом останнього місяця у блогах, редакційних матеріалах і коментарях соцмереж. Шкода, що деякі колеги стали солдатами недобросовісної журналістики "з потрійним дном", включившись у відверту спецоперацію не стільки проти конкретної партії, скільки проти запиту українського народу на реалізацію власних національних прав. Схоже, що причетні до цього "лідери громадської думки", купаючись у променях самопіару й власної "слави", забувши після підрахунку дописувачів власних сторінок у Фейсбуці про функцію і моральний кодекс журналіста, у скоєному інформаційно перевершили навіть деяких печерних українофобів. Адже останні відверто "не тягнуть" на брехню під виглядом "соцопитувань", у своїй безпосередності вони не рядяться у "об'єктивність" і оперують бодай якоюсь доказовою базою. Це якщо не говорити про бездоказові і пустопорожні звинувачення ВО "Свобода" у "нацизмі" й "антисемітизмі", а просто кричати про образу деякими "зірками журналістики" прагнень українців (найбільш освічених, до речі), що віддали свої голоси за згадану партію. Під таке інформаційне кіллерство в унісон із заявами речників ізраїльського МЗС насправді важко підібрати назву. Та й трансформації з цими особами відбуваються останнім часом надто дивні. Адже важко уявити, як "провайдери свободи слова" в одну мить, ніби за помахом чарівної палички, перетворюються на Політбюро ЦК КПСС. Як у ставленні до свободи слова й журналістської етики, так і до колег, які закликають не порушувати хоча б основних принципів й зберігати власне обличчя. Особливо, якщо цим обличчям наважилися "торгувати" направо й наліво. Причому, торгувати інтенсивніше, ніж займатися власне журналістикою. Шкода, але у запалі азарту за професійне реноме чомусь не дбають. Певно, дбають за те, що з журналістикою жодним чином не пов'язане. Інших пояснень немає.

Коментарі (17)

Г. Сковорода | 2012-12-05 16:35

Було колись і є понині,
Героям слава! Слава Україні!!!

admіn | 2012-12-04 18:47

ГостьЕсли уж мы живём в демократической стране, то надо признать, что каждый человек имеет право на своё мнение. Автор считает, что "Свобода" это будущее Украины (впрочем жители Германии тоже думали что будущее за Гитлером). Я же утверждаю ***. И я не собираюсь никому не чего доказывать.
Ваш коммент - яркий образчик того, что автор таки прав. Статья именно о вас)).
Кстати, автор ничего такого не считает, статья совершенно о другом (см. выше).
В демократической стране человек, конечно же имеет право на свободу и мнение, если они не ограничивают право на свободу и мнение другого человека. А за оскорбления несет ответственность вплоть до уголовной, если не докажет обратного в суде. Так что будьте внимательны и осторожны, особено в своем желании "не доказывать" :). Ведь может получиться так, что придется.

Гость | 2012-12-04 17:41

Если уж мы живём в демократической стране, то надо признать, что каждый человек имеет право на своё мнение. Автор считает, что "Свобода" это будущее Украины (впрочем жители Германии тоже думали что будущее за Гитлером). Я же утверждаю ***. И я не собираюсь никому не чего доказывать.

Алєксу | 2012-12-04 12:06

Експерт
Експерту
Алекс
Алєксу
Алекс
А я вам про що?! ЯКОЮ була Україна на початку 90-х і ЯКОЮ потрапила Румунія до ЄС? Там навіть у місцевих дизелях двері назовні відкривалися))))). Не дурю. Але не знаю як зараз. Якби ми з Румунією одночасно пішли до ЄС, то це їй треба було до нас тягнутися, і 5 років мало було б.

Алекс | 2012-12-04 12:02

Експерт
Експерту
Алекс
Алєксу
Какие процесы интеграции? Руминыя уже пять лет в ЕС. Или ей как и украине надо 25 лет чтобы подняться с колен? А если так, то зачем было рваться в ЕС?

Алєксу | 2012-12-04 11:38

Експерт
Експерту
Алекс
Мене б дуже здивувало, якби за тривалістю життя Румунія одразу посіла перше місце в Євросоюзі :)))))))))).
По-перше, процеси інтеграції відбуваються не в один день. Тут краще згадати, як об'єднувалася Німеччина. Навіть про Горбачова ходив анекдот: "Шо ж я наделал?! Было две Германии, стало ни одной!")))
По-друге, мене більше таки непокоїть тривалість життя в Україні. Особливо, якщо кишенькові ЗМІ і ГО буду активно тролити саму можливість її збільшення на іноземні тугрики.

Алекс | 2012-12-04 11:31

Експерт
Експерту
//////////Але якщо Чаушеску розстріляли, то Румунія зараз в Євросоюзі. Тепер підсилена широкою спиною Румунія відтяпує у нас шельфи й острови////////
  Румунія займає останнє місце у Євросоюзі за показниками тривалості життя. Середня тривалість життя в країні становить 69 років серед чоловіків і 77 років серед жінок, у той час як по Євросоюзу середній показник сягає, відповідно, 75 і 81 років.
  Такі дані дослідження, проведеного експертами румунського порталу econtext.ro, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
  «Якщо середня тривалість життя у європейців коливається між 73,4 і 82 роками, а у більшості країн вона становить 79-80 років, то в Румунії цей показник знаходиться на рівні 73 років», - відзначають автори дослідження.

Експерту | 2012-12-04 11:13

Експерт
Саме так, піар Свободи БЕЗ лапок. Все вірно. Знаю, що хотіли сказати, але обмовилися правильно :).
"Заслуга" "націонал-демократів" в лапках у тому, що вивели Україну з СССР. Але не зробили її незалежною, як ви сміливо стверджуєте, а зберегли антиукраїнську комуністичну еліту від розстрілу і люстрації. Перший етап реалізували, браво! Від другого самоусунулися. Певно, і так зробили неймовірне, розумію. Але якщо Чаушеску розстріляли, то Румунія зараз в Євросоюзі. Тепер підсилена широкою спиною Румунія відтяпує у нас шельфи й острови, в той час як самозванцям на українському троні "Кємской волості нє жалко". А от такі як ви порядні (слава Богу, без лапок) не саморозпустилися і не дали у 1991-1992-му дорогу поколінню 30-річних, а продовжували танцювати свого "демократичного" (в лапках) гопака. Чому в лапках? По-перше, тому, що ви стали декорацією для напрямку руху ВІД незалежності. Вами прикрилася та злочинно-кривава комуно-комсомолія, з якої виросла наша олігархія. Підростають їхні дітки :). Ось тому ніхто і не говорить про трансформованих кривавих злочинців. Їм навіть не потрібно заважати проводити вам і нам акції пам'яті жертв геноциду. Навіщо, якщо є поважні ветерани, які власноруч повиганяють з цих акцій тих, хто прийшов з портретами сучасних політв'язнів - жертв режиму? Свої методи геноциду вони вдосконалили й запроваджують свій геноцид на більш витонченому духовному рівні за допомогою методів НЛП, кишенькових ЗМІ і ГО. Тому вам обирати - бути пішаками у цій геноцидній акції чи нарешті розуміти деспозицію і братися за голову, стаючи добрим порадником тим самим молодим і не скрізь досвідченим свободівцям. Бо суспільство про свій запит вже заявило (це якщо ви не помітили), а от з кадрами тугувато.

Експерт | 2012-12-04 10:49

Ця публікація більше схожа на самопіар Свободи без "лапок".
Після офіційного панування десятиліттями в Україні ідеології інтернаціоналізму, прихватизація окремою групою громадян терміну "націоналіст" і категоричне особливо ПУБЛІЧНЕ протиставлення СЕБЕ націонал-демократам , які виборали незалежність УКраїни без кровопролиття, та ідеям " помаранчової революції" є щонайменше самоїдством і не може не шкодити згуртуванню українських націоналістів в українську політичну націю.

це вже клініка | 2012-12-04 10:42

Алекс
Не зважаючи на суб'єктивну мазню, з якої лише посміятися, там є і факти:
"перші два суди — у Шевченківському районному і апеляційний, — в часи помаранчевого режиму Ющенка КПУ програла"
- воно й не дивно, коли данєцкіє суди скасовують героїв, залишаючи у героях литвинів.
Стосовно цього таємного вузькокорпоративного мєждусобойчика під назвою касація, про проведення якого у "Свободі" навіть не здогадувалися, якраз цей факт і прокоментували.
Але висновок текстомазів у формі відвертої лажи з бородою про нібито фінансування ПР не лишає сумнівів у "цінності" цієї маляви :). Сміх та й годі!

Алекс | 2012-12-04 10:11

////////Якщо вже шановне ліберальне панство вважає Тягнибока і К* нацистами, то будьте такі ласкаві це довести///////////http://nbnews.com.ua/blogs/59524/ Р.S/ Особливо я таке рішення не розділяю, але в неті така інформація гуляє і спростування від "Свободи" я не бачу

admіn | 2012-12-04 09:47

Deja vuОт блін... Коментар Бельмондо, на який я відповідав, уже пропав...
Звісно, бо за такі "пред'яви" треба відповідати, а безіменних відповідачів не буває :). По-друге, ми за адекватність до ліберальних ксенофобів)). ШкОда свободі слова у порівнянні з сотнями викошених постів і видалених людей на сторінці великого "свободолюба" Віталія Портнікова у ФБ мінімальна :)).

наївним | 2012-12-04 09:38

A007
Стосовно формату неадекватної демократії ніхто і не сперечається. Бо демократія - то серйозно, і дитяча аудиторія глядачів повинна до неї ще дозріти. Демократія апріорі не є вбивством немовлят за правилами нібито вільної конкуренції.
А щоб дискутувати за Свободу, читайте уважно те, що писали спеціально для вас - доводьте фактами власні дикунські звинувачення. Бо хіба Свобода повинна спростовувати побрехеньки проплачених маріонеткових блазнів? Певно ж, що ні!

Deja vu | 2012-12-04 09:33

От блін... Коментар Бельмондо, на який я відповідав, уже пропав...

Deja vu | 2012-12-04 09:32

Якось я чув історію про одного дядька з Чернігова, колишнього прапорщика, і один маленький книжковий магазинчик. Побачив у тому магазинчику якусь книжку і став у позу: "Прощайте, ребята. Пока не уберьоте эту книжицу с полки, я к вам не зайду!"

Гость | 2012-12-04 09:17

Пока Украиной будут управлять из за границі, "Свобода" имеет право на существование, тем более они избрані представителями нашего народа и у них есть , хоть и тайное, мнение по єтому поводу.

A007 | 2012-12-04 08:58

Можливо, називати «Свободу» нацистами це перебільшення. Але те що вони не є демократами це вже точно (вони про це самі говорять). Їхня ідеологія м’яко кажучи дещо дивно сприймається поважними європейськими структурами.
Лідери свободи робили антисемітські вислови, вони цього не заперечують, і не вибачаються за це. Керівництво Свободи цих дій не засудило. До чого тут журналісти які про це пишуть. СВОБОДА ДИСКРЕДИТУЄ УКРАЇНУ І ВСЕ ПАТРІОТИЧНІ СИЛИ. Такі виловлювання шкодять нашій країні, наші недоброзичливці мають можливість показувати на нас пальцями. Опозиція має чітко відмежуватися і ЗАСУДИТИ дикунські висловлювання Свободи.
Громадян України не слід ділити за національною ознакою. Це шлях і нікуди.
А взагалі навряд чи можна чекати чогось доброго (особливо з нашою системою судочинства) від партії, яка в першій статті свого проекту конституції пропонує смертну
закрити