Останнє оновлення: 11:48 вівторок, 19 листопада
кікбоксинг
Ви знаходитесь: Спорт / Україна / Зламані ребро та рука - така ціна дев’яти нагород за бої чернігівців в Ірландії
Зламані ребро та рука - така ціна дев’яти нагород за бої чернігівців в Ірландії

Три золоті, три срібні та три бронзові медалі привезли чернігівці із Корка, де відбувся Чемпіонат світу з кікбоксингу ІСКА.

В ірландському Корку у скарбницю збірної України, яка складалася із 60 спортсменів, вагомий внесок зробили й четверо чернігівців. Кожен із них відзначився у кількох різних розділах кікбоксингу.

Найуспішнішими виявилися представники молодшого покоління збірників – Сергій Кужельний здобув дві золоті та одну бронзову медалі у ваговій категорії 90 кг, одна золота та дві срібні – в активі Михайла Єрка (60 кг).

«Нашим завданням було вийти і показати, хто ми такі. Тож ми вийшли і показали. Хтось ціною травми, хтось – жадобою самої перемоги, – вже у Чернігові ділився враженнями Сергій на зустрічі з пресою. – Я розпочав змагання з поразки. Але воно змусило мене зосередитися і підштовхнуло до подальших перемог».

«Там дещо інший клімат – постійно йдуть дощі. Акліматизацію провели в Дубліні. Довелося побігати і попрацювати, щоб укластися у свою категорію, – додав Михайло. – Перші бої закінчив досить легко. В одному розділі (лайт-контакт. – Авт.) виграв перше місце. Але у двох інших (фул-контакт і лоу-кік. – Авт.) на фінали мене трохи не вистачило фізично – занадто виклався у попередніх боях. Є над чим працювати».

А ось найдосвідченіші наші бійці, багаторазові чемпіони світу Роман Власенко та Сергій Лисюк опинилися в одній категорії (75 кг) і цього разу змушені були боротися не тільки з суперниками, а й із травмами.

«Важко було з акліматизацією – відчувалася різниця у дві години. Дихання було зовсім іншим, – розповів Роман. – Я вже після першого раунду відчув, що підсів, а ще два боксувати, всі кричать: «давай, давай!» У третьому раунді нарвався на коліно суперника, тріснуло ребро. Але бій довів до кінця. Підняли мою руку – переміг. У півфіналі виграв ще один бій. А ось на фінал – проти ще одного українця, сумчанина Костянтина Коренєва – мене на бій вже не пустили». Тож Власенко поклав у багаж по одній срібній та бронзовій медалі.

Також бронзовою медаллю був нагороджений 11-разовий чемпіон світу Сергій Лисюк, який у першому ж бою зламав собі променезап’ястковий суглоб. «Мабуть, невдало стукнув суперника і його лоб виявився міцнішим за мою руку, – пожартував Сергій, тільки-но виписавшись після 8-денного перебування з лікарні, де йому була зроблена операція. – У тому бою я переміг і вийшов у півфінал. Оскільки там вже були двоє наших – Власенко і Коренєв, – то тренери вирішили не розігрувати такий собі чемпіонат України, і я знявся, адже п’єдестал у нашій ваговій категорії і так повністю став українським».

Загалом збірна України здобула 130 нагород – 52 золоті, 44 срібні та 34 бронзові. Така кількість медалей вивела українців на 2-е загальнокомандне місце. Більший урожай «золота» зібрала тільки збірна Великобританії, у якої, втім, загалом «всього» 119 медалей – 54 золоті, 42 срібні та 23 бронзові. На третьому місці – господарі, ірландці, які були представлені окремою командою і здобули 89 нагород – 32+25+32.

...А першим українців з успіхом поздоровив командир літака, на якому оті 130 нагород були доставлені в Україну.

Чемпіонат світу ІСКА пройшов з 14 до 19 жовтня.

1) Власенко

Вихованець тренерів Андрія Кужельного та Юрія Єрмілова 9-разовий чемпіон світу Роман Власенко дійшов до фіналу зі зламаним ребром (фото з сайту Gorod.cn.ua)