Останнє оновлення: 22:17 вівторок, 17 вересня
*Імідж
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Дискримінаційний тариф зажене Чернігів у «транспортне Середньовіччя»
Дискримінаційний тариф зажене Чернігів у «транспортне Середньовіччя»

Дискримінаційний тариф зажене Чернігів у «транспортне Середньовіччя»

Пам’ятаєте давню приказку – «любиш з гірки спускатися, люби і санчата возити»? Існує ще один вислів про мишоловку і безкоштовний сир.

Так от – дещо схоже на «мікс» оцих двох фраз зараз спостерігається у Чернігові. Мова йде про транспортні перевезення.

З початку року в обласному центрі запрацювала нова мережа руху. І попри песимістичні заяви, чернігівці загалом усім задоволені. Деякі перевізники вже навіть оновили рухомий склад. Наприклад, на 25-му маршруті працюють новенькі комфортабельні красені-автобуси. Перевізники також взяли на себе інвестиційні зобов’язання: повністю оновити рухомий склад, встановити дійсно потрібні і корисні GPS-навігатори, забезпечити водіїв новенькою охайною формою, впровадити валідатори для безготівкового розрахунку проїзду тощо.

Паралельно з цими процесами відбувається інший (звичайно, неприємний для пересічних чернігівців) – перегляд тарифів на проїзд в громадському транспорті. З тим, що вартість проїзду треба збільшувати і це логічний та об’єктивний крок, погоджуються всі тверезомислячі чернігівці. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також заявляв, що якби там кому не хотілося, але тарифи переглядати дійсно треба.

Факти говорять самі за себе: подорожчали паливно-мастильні речовини, шини, акумулятори, деталі, комплектуючі, зросла мінімальна заробітна плата і податки. Тому ціна за проїзд не може залишатися без змін. Зараз перевізники працюють в збиток. Це не голослівна заява чи маніпулятивна омана. Вони дійсно надали розрахунки, в яких чітко і аргументовано довели, що возити по 3-50 – це шлях в «транспортний колапс».

А якщо говорити про виконання інвестиційних зобов’язань, то і поготів. Адже всі витрати (встановлення трекерів, форма для водіїв, оновлення техніки і т.д.) лягають на плечі перевізників.

За наданими розрахунками, логічний тариф у Чернігові має становити приблизно 6 гривень. Але дискримінаційна риторика регуляторного акту передбачає збільшення вартості проїзду до 4 гривень. Тобто, фактично всі аргументи перевізників кинули у сміттєву урну.

Зважаючи на непросту ситуацію, чернігівські перевізники готові піти на компроміс і погоджуються на тариф 5 гривень. Адже дискримінаційний тариф 4 гривні автоматично зажене Чернігів у «транспортне Середньовіччя». Перевізники не зможуть виконати інвестиційні зобов’язання і тому про якісні комфортабельні автобуси чернігівцям доведеться забути. На маршрутах працюватимуть старезні розвалені ржаві корита…

З метою попередити соціальну напругу і недопущення транспортного колапсу, чернігівські перевізники звернулися до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з відкритим листом (на фото нижче).

* * *

Цікаво, що ж думають про перегляд транспортного тарифу чернігівці?

Аліна Чулінда
«Тарифи – це болюча тема. Тип паче зараз, коли населення ледве кінці з кінцями зводить. Але ж і перевізників можна зрозуміти. Я активно моніторю ситуацію з перевезеннями і реально погоджуюся, що треба підвищувати тариф. Але перевізники повинні виконати всі обіцянки і забезпечити якість і безпеку пасажирів».

Микола Акименко
«Ви знаєте, я рідко їжджу маршрутками, але у мене кум працює на одному з маршрутів. Так він розповідав, що зараз ситуація дійсно у перевізників невесела. Тому, мабуть, подорожчання логічне».

Ангеліна Репняк
«Скажу одне. Їздити в тарадайках роздовбаних я не хочу. Будуть класні маршрутки, буду платити більше. За корита ржаві 5 гривень не збираюся давати».

Антоніна Федорченко
«Я на роботу і у справах в основному ходжу пішки. Але якщо доводиться їхати громадським транспортом, звісно, приводить у шок. Тому, якщо будуть нові маршрутки, більші за розміром, з нормальними можливостями для оплати , або якоюсь формою проїзних навіть у маршрутках, то звісно, якщо буде подорожчання, особливого обурення в мене не викличе. А піднімати тариф без зміни умов - це неправильно».

Анна ГАВРИЛЕНКО


Збільшити

Аліна Чулінда


Збільшити

Микола Акименко


Збільшити

Ангеліна Репняк


Збільшити

Антоніна Федорченко

Коментарі (15)

Отож | 2017-03-24 15:06

В первую очередь надо увидеть расчеты.Понятное дело за сто гривен в месяц сейчас работать никто не будет.У водителей и их хазяев есть свои затратыПокажите расчеты (только не для того чтоб запудрить мозги).А то они хотят шесть,а мы за вас и по четыре.

Марія | 2017-03-24 10:13

Так я і згодна! Пора вже вимагати реальних, а не завищених цін на все це! А тобі кожного місяця зарплату збільшують? бо ж ростуть ціни на хліб, цукор і т.д. Чого ж ти так за перевізників ратуєш? Для того, щоб вимагати високу вартість проїзду, потрібно забезпечити нормальні умови перевезень пасажирів!!!!! І не відразу за наш рахунок. а вкласти спочатку свої гроші, а потім вже обгрунтовувати підвищення тарифу. а то у нас підвищують-підвищують, а як їздили на маршрутах старі роздовбані корита, так і їздять. А взагалі то я думаю, що ти і є той "наїздник" на цих коритах. тому і "за"

Zlo | 2017-03-24 10:10

34.1
ехал раз на "новенькі комфортабельні красені-автобуси", такое чувство что рессоры забыли в комплект положить, любая даже самая мелкая ямка и красень- автобус (на котором уже выступила ржавчина, вот такие они новые) встряхивает как от удара кузнечного молота, желаю автору этой стать всегда- всегда ездить на "новенькі комфортабельні красені-автобуси"

Operator. | 2017-03-24 09:32

За перевізників!Може годі займатись популізмом! Давайте підемо вимагати зниження цін на енергоносії, запасні частини, зниження податків по заробітній платні!!! Якщо зменшать, тоді й будемо вимагати зниження тарифу на проїзд! Коли ціна хлібу росте або цукру, або молока, або інших продуктів харчування - ми тихенько обурені на кухні? А ось вартість проїзду, то дааа, то ми всі "диванні" герої!
Смешались в кучу люди, кони...
Ну ok. Раз уж сравнивать с торговцами сахаром - то давайте сравнивать. А ну-ка напомните мне, сколько в Чернигове торговцев предлагают сахар?

За перевізників! | 2017-03-24 09:17

Може годі займатись популізмом! Давайте підемо вимагати зниження цін на енергоносії, запасні частини, зниження податків по заробітній платні!!! Якщо зменшать, тоді й будемо вимагати зниження тарифу на проїзд! Коли ціна хлібу росте або цукру, або молока, або інших продуктів харчування - ми тихенько обурені на кухні? А ось вартість проїзду, то дааа, то ми всі "диванні" герої!

автобус | 2017-03-23 22:49

Козырь толпу собрал Кушнира когда тролейбусы по 21 не ходили неслышно было а сейчас понятно выживать стало тяжело вот и заговорил хотя языком чешет нормально за водил .Хотя Ковалев клерк не бедныйТОЙТА ланкрузер свой авто Лысенко МЕРСЕДЕС элит класа 2013 г Корень ЛЕКСУС УАЗ патриот. Форд .Вакуленко ФОЛЬЦВАГЕН таурег . БМВ Кушнир ТОЙЕТА камри такой ПАРК личных авто наших бедных прибедных перевозчиков

00326 | 2017-03-23 17:35

Та не переймайтеся - суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Таська Логвина і 6 і 10 гривень протягне "рішенням так званого суду"... Досвід набула, коли Соколов в угоду перевізникам добився через суд 3.50. Такса у Таськи стандартна - 1500 євро і всі питання будуть вирішені... А ви продовжуйте воняти в інтернеті...

Жанна | 2017-03-23 08:38

Чернігівці просто змушені користуватись маршрутками, тому що саме для бізнесменів-перевізників маршрути і були передані. якби мали альтернативу - не сідали б в ці вонючі роздовбані сараї. не миті, не ремонт овані, все на живець. Просто люди заручники ситуації. а от перевізники просто дуже наглі. кожного разу при черговому підвищенні тарифів говориться про оновлення автопарку, а от про покращення умов перевезення ніколи і не говорилось. Це просто знімання бабла, без огляду на перспективу. і потім, що за закиди - от перевізникам треба купити автобуси, дайте грошей! це, якщо я хочу відкрити магазин, чи швейну майстерню, то дайте мені грошей на приміщення, обладнання, а я потім буду працювати!!!!!!!!! і досить співчувати перевізникам. поспівчувайте пасажирам і собі. бо такі страхітливі маршрутки - стидоба для міста.

Serhiy_ | 2017-03-22 21:06

Знову найнятий автор переконує, що "чернігівці загалом усім задоволені". Мабуть розраховує, що після численного повторення цієї мантри чернігівці і справді стануть всім задоволені.

патриот | 2017-03-22 17:58

Антон
Повністю погоджуюся з коментарем Антона і думаю , що таких думок серед чернігівців 90 відсотків.А один відсоток думає так як цей проплачений автор статті, завдяки яким чернігвці живуть на межі бідності.

Operator. | 2017-03-22 17:57

Логика Лавренюку 40 лямов отвалили и нормально на троллейбусы. Помощь типа. Дайте перевозчикам 40 лимонов то они по 2 возить будут. Ментальность блин зашкал
Смешались в кучу люди, кони...

Логика | 2017-03-22 17:52

Лавренюку 40 лямов отвалили и нормально на троллейбусы. Помощь типа. Дайте перевозчикам 40 лимонов то они по 2 возить будут. Ментальность блин зашкал

даа | 2017-03-22 17:50

Опять армия транспорнтых спецов начала валять. Неужели вы правда думаете что перевозчики это все выдумывают? Нормальные бизнесмены понимают всю составляющую проблемы. И если все дорожает, все нахрен и газ, и зп и прочее – то какого хрена стоимость проезда должна оставаться прежней? Абсурд. Топайте ножками и нойте тогда.

34.1 | 2017-03-22 17:32

"Наприклад, на 25-му маршруті працюють новенькі комфортабельні красені-автобуси." Якщо вони такі "нові", то чому вже встигли попрацювати на маршрутах у інших містах України (Києві та Київській області, Херсоні, Харкові, Дніпропетровську)?Подивіться самі за посиланнями:http://fotobus.msk.ru/vehicle/594543/#n1335856
http://fotobus.msk.ru/vehicle/1084521/#n1335858
http://fotobus.msk.ru/vehicle/555017/#n1335857

Антон | 2017-03-22 17:27

Досить годувати нас байками про невигідність перевезень. Не вигідно, йдіть з ринку. На ваше місце прийдуть ті, для яких тариф у 3,50 буде вигілним. Досить нас возити і хлівах на колесах.Ви обіцяли новий транспорт коли підвищували проїзд до 3,50. Де він.Розвивайте комунальний транспорт і женіть у шию гнилі,добиті,роздовбані маршрутки.Геть маршрутки з Чернігова.
закрити